Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

ŽIEMOS SPORTO ŠVENTĖ GĖLUVOJE (1)

2014-02-22 13:37 | Airinas Jermolajevas

1743717_594497110625734_1371882333_n

Žiema kasmet vis mažiau belepina smagiu šaltuku, šerkšno nėriniais ar baltomis, minkštomis pusnimis, todėl Gėluvos kaimo bendruomenė skubėjo organizuoti tradicinę žiemos sporto šventę „Gėluvos snaigės– 2014“, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės dienos bei Sočio olimpinių žaidynių paminėjimui, tikslu ugdyti pilietiškumą, skatinti suvokti Vasario 16- sios svarbą ir prasmę Lietuvai, sau ir bendruomenei. Jau gerą dešimtmetį bendruomenės pirmininkas Jonas Vazgys, sporto, sveikos gyvensenos entuziastas sukviečia Ariogalos krašto gyventojus – nuo mažų iki garbaus amžiaus sulaukusių į sporto šventę pasportuoti ir šiaip papramogauti, pabendrauti. Šiais metais gamta pašykštėjo sniego, tad teko pakeisti dalį sportinių rungčių ir jas perkelti ant šalia Birutės piliakalnio esančio tvenkinio ledo. Šventės rengėjai dėkingi kad ir negausiai atvykusiems į šventę Butkiškės, Didžiulių, Grajauskų, Berteškių kaimų atstovams. Šventės organizatoriai mano, kad buvo žmonių ir iš kitų rajono kampelių, bet gal kai kurie iš kuklumo neprisipažino, iš kur atvykę, gal kai kurių žmonių po žiemiškais, sportiškais apdarais nebuvo galima atpažinti.

Vidurdienį uždegtas didžiulis laužas, kuris suteikė šventei ne tik egzotikos, bet ir šilumos. Prie laužo šildėsi sušalę šventės dalyviai. Dalis žmonių linksminosi šventės pradžioje, kiti atėjo vėliau. Pasidžiaugę laužo šiluma ir pietų sriuba, kurią čia pat ant laužo virė Reda Rupeikienė, Ingrida Matulevičienė ir Zita Vazgienė visi skubėjo į šventės atidarymą. Šventės dalyvius pasveikino Raseinių rajono bendruomenių sąjungos pirmininkė Loreta Sirvidienė, Butkiškės bendruomenės pirmininkas Linas Bielskis. Gėluvos kaimo bendruomenės pirmininkas Jonas Vazgys pristatė sporto rungtis, supažindino su jų taisyklėmis. Į ant ledo paruoštą aikštelę garbingai įneštos Lietuvos ir bendruomenės vėliavos, kurios plevėsavo viso renginio metu.

Pirmieji į šventę atvyko žvejai mėgėjai, kurie savo meistriškumą demonstravo poledinės žūklės varžybose. Pirmas gręžimas užtruko gana ilgai, buvo imta manyti, kad po ledu nėra vandens, bet paaiškėjo, kad gręžimą atliko šešių metų Ąžuolas Žemaitis. Vėliau ant ledo atsirado daug skylučių, pro kurias žuvelės gavo gaivaus oro gurkšnių. 12 žvejų per kelias valandas sugavo virš kilogramo žuvies. Žvejai sakė, kad itin blogas laimikis. Geriausias rezultatas – Vytauto Lukošiaus, jis sugavo 737 gramus žuvies, antrąją vietą iškovojo Kęstutis Giedraitis 300 gramų, o 240 gramų žuvies sugavęs Vilmantas Plisas liko trečias.

Bendruomenės namuose rungtyniavo stalo teniso ir šaškių mėgėjai. Pirmoje rungtyje nugalėjo Vytautas Selvestravičius, Antras liko Mindaugas Bastys, trečias Jonas Andrijaitis, mažai vyrams nusileido Dalia Klevinskienė. Atkakli kova vyko tarp šaškininkų, nes susirinko pajėgūs varžovai, dalyvaujantys rajoninėse pirmenybėse. Pirmąją vieta iškovojo Juozas Jonyla, antrąją Raimondas Gudavičius, trečiąją Donatas Bartkus.

Labai laukiamas ir populiarus buvo šaudymas į bėgančius taikinius, išbandyti taiklumą panoro daugelis. Taikliausi buvo Šarūnas Selvestravičius, Mindaugas Bastys, Arvydas Eimutis.

Ant tvenkinio ledo rungtys buvo smagios, įdomios, pramoginio pobūdžio. Kiek emocijų ir palaikymo sulaukė kiekvienas dalyvis, kiek prakaito turėjo išlieti dalyviai, kol buvo išaiškinti stipriausi. Čiuožimas trise ant vienų slidžių. Greičiausi trasoje buvo Šarūnas Kaženauskas, Justas Eimutis, Aurimas Stanevičius. Nedaug nuo vyrų atsiliko moterys Marytė Karosienė, Reda Rupeikienė, Roma Petravičienė. Joms nusileido Arnoldas Rupeika, Vitoldas Petravičius, Ignas Eimutis.

Atkakli kova vyko veltinio metimo rungtyje. Vyrų tarpe toliausias metimas buvo Aurimo Stanevičiaus, po jo liko Arvydas Eimutis ir Vilmantas Plisas. Moterų tarpe geriausiai sekėsi Ritai Kaženauskienei, Laimai Užemeckienei ir Rūtai Eimutienei.

Kone daugiausia smalsuolių sutraukė žiemos golfo rungtis. Dalyviai ledo rutulio lazda ritulį turėjo pataikyti į lede padarytas ir taškais įvertintas duobutes. Rungtyniavo suaugę ir vaikai. Vyrų tarpe daugiausiai taškų surinko Arvydas Eimutis, Šarūnas Kaženauskas ir Aurimas Stanevičius. Tarp moterų geriausiai sekėsi Laurai Stašaitytei, Ritai Korsakienei ir Marytei Karosienei. Vaikų grupėje nugalėjo Laineda Matulevičiūtė, antras Visvaldas Plisas, o Arnoldas Rupeika liko trečias.

Įdomiausia, žinoma, ir labiausiai laukta rungtis-rąsto pjovimas ir joje panoro dalyvauti daug dalyvių. Jie miško aikštelėje turėjo trinkelėmis supjaustyti išvartas laikui. Rungtyniavo vyrų ir moterų poros. Jiems teko šilčiausi plojimai ir pačios geriausios emocijos. Geriausią laiką parodė Rita Korsakienė ir Diana Kaupaitienė, kiek atsiliko Dalia Klevinskienė ir Reda Rupeikienė bei Roma Petravičienė ir Marytė Karosienė. Labai atkakli kova vyko vyrų tarpe, o pergalę šventė Arvydas Eimutis ir Arvydas Kaženauskas, aplenkdami svečių Gražvydo Kaupaičio ir Edmundo Jonylos, bei Sauliaus Jankausko ir Antano Valio poras.

Visų sportinių rungčių nugalėtojai ir prizinių vietų laimėtojai buvo įvertinti, pagerbti, įamžinti. Nugalėtojų taures , ,, Olimpinius“ žiemos medalius, diplomus įteikinėjo garbingi šventės svečiai, kurie kartu dalyvavo kai kuriose rungtyse, tai LR Seimo narys Edmundas Jonyla su padėjėja Diana Kaupaitiene bei Gėluvos kaimo bendruomenės pirmininkas Jonas Vazgys. Seimo narys visus pasveikino su iškilia mūsų valstybės švente – Vasario 16-ąja, palinkėjo šventinės nuotaikos, laimės, sveikatos ir visapusiškos darnos gyvenime. Diana Kaupaitienė apdovanojo sportiškiausią Rūtos ir Arvydo Eimučių šeimą. Po apdovanojimų buvo perskaitytos gražiausios eilės apie Lietuvą, sugiedoti Lietuvos ir bendruomenės himnai.

Sporto šventė baigėsi, vėliavos išneštos. Visi iš šventės išėjo su gerais įspūdžiais, pakilios nuotaikos, puikiai paminėję Lietuvos nepriklausomybės dieną.

Zita Vazgienė
Gėluvos kaimo bendruomenės narė

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (1)


  1. IP:84.58.123.212

Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.