Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Žemės dienos paminėjimas VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centre (0)

2014-03-25 11:43 | Airinas Jermolajevas

Visą savaitę vaikai lankantys Vaikų dienos užimtumo centrą (Raseinių m., Viduklės mstl., Užkalnių k.) dalyvavo projekte Žemės dienai paminėti. Šio projekto tikslas – ugdyti vaikams pagarbą gamtai, norą ir gebėjimą saugoti, bendrauti ir bendradarbiauti, skatinti kūrybingumą ir aktyvumą.

Kovo 20-ąją, jau nuo 1971 metų, yra minima Žemės diena. Žmonėms primenama, kad Žemė – mūsų planeta ir jai reikia mūsų pagalbos. Tai paskatina žmones susimąstyti apie savo elgesį – ar jie degina žolę, mėto šiukšles, laužo medžius, ar saugo Žemę – nešiukšlina, neteršia ir sudrausmina taip darančius.

Vaikai, socialinių darbuotojų padedami sukūrė instaliaciją, kurios moto – „Žemėje nėra šiukšlių, bet yra daiktai padėti ne į vietą. Rūšiuokime šiukšles, taip prisidėdami prie Žemės išsaugojimo.“

Jaunieji Centro lankytojai kartu su socialinėmis pedagogėmis rašė palinkėjimus Žemei, tvirtino juos prie balionų, kuriuos Žemės dieną paleido į dangų. Vaikai savarankiškai pasirinko eilėraščius gamtos tema, juos raiškiai skaitė, vyko ir viktorina, kurios metu dalyviai pasiskirstė į dvi komandas, jos metu atsakinėjo į įvairius su gamta susijusius klausimus. Tai pagilino vaikų žinias apie aplinkosaugą – apie švaraus vandens svarbą, apie augalus, gyvūnus, paukščius, kuriais turime rūpintis, apie atliekų rūšiavimą, orą, kenksmingas medžiagas.

Žemės dienos minėjimas – ne tik graži šventė ir tikrojo pavasario pradžia. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į mūsų planetoje kylančias problemas – taršą, išteklių naudojimą. Visi kartu siekime, kad mūsų gamta būtų švaresnė. Pradėkime nuo savęs ir savo aplinkos!

Straipsnį parengė Vaikų dienos užimtumo centro darbuotojai

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.