Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Žaiginio bibliotekos Globėja – Dalia Teišerskytė (0)

2016-05-03 08:16 | Arvydas Nekrošius

Dalia Teišerskytė

Biblioteka – tai Knygų karalystė. Praveri duris ir iškart tampi kitoks – nušvinta siela, rimsta širdis, atsiveria slaptingi šviesos šaltiniai ir atsitraukia irzlios mintys, nyksta tamsūs šešėliai. Prasidėję Bibliotekų metai įsiveržė į kiekvienus namus, o ypač į tuos, kuriuose auga vaikai. Skaitydamas žmogus niekada nebūna vienišas – su juo yra KNYGA. Austrų rašytojas Stefanas Cveigas, mąstydamas, kas gali ištikti knygą, rašė: ,,Nesenstanti ir neįveikiama, nugalinti laiką yra KNYGA. Ji – mūsų gyvenimo pagrindas, dabartis ir ateitis“ Šiuos žodžius patvirtina šalyje rengiamos įvairios akcijos bei renginiai, kurių tikslas – paskatinti skaityti spausdintas knygas, dovanoti jas negalintiems įsigyti, dovanoti jas bibliotekoms… kad spausdinta knyga pasiektų kuo daugiau KNYGOS mylėtojų.

Dalia Teišerskytė

Baigėsi 16-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, kuri vyko balandžio 23–29 dienomis ir kuri visas dienas kartojo Bibliotekų metų šūkį: „Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė“. Stipri visuomenė – tai skaitantys, besimokantys ir mąstantys žmonės, stiprios bibliotekos – tai telkianti ir įkvepianti erdvė, tai jose dirbantys profesionalai, padedantys asmenybei užaugti, kartu besikeičiantys ir kuriantys.

Į bibliotekų savaitės renginių ciklą įsijungėme ir mes – žaiginiškiai. Savaitės pradžioje vyresnieji mokiniai bibliotekoje susipažino su LIBIS teikiamomis galimybėmis. Visą savaitę nuo mažiausio iki didžiausio bibliotekos lankytojo ,,augino” ir puošė bibliotekos medį ,,Biblioteka man…“, rašė savo nuomonę apie biblioteką. Nacionalinės bibliotekų savaitės kulminacija – bibliotekos Globėjos Dalios Teišerskytės knygų lentynos atidarymas – vyko paskutinę savaitės dieną.

Dalia Teišerskytė

Dalia Teišerskytė – Bibliotekų metų iniciatorė, poetė, žemietė – biblioteką remia jau ne pirmus metus. Atvykdama į tėviškę niekada neužmiršdavo į savo krepšelį įsimesti dovanų bibliotekai. Poetė nei sekundei nesudvejojo, kai buvo pasiūlyta tapti Žaiginio bibliotekos GLOBĖJA ir su malonumu sutiko atidaryti JOS vardo lentyną. Susitikimo su bendruomene metu Žaiginio bibliotekos Globėja Dalia Teišerskytė ir bibliotekos vyr. bibliotekininkė Jolanta Žukauskienė ,,atrišo” simbolinę juostelę skambant susirinkusių bendruomenės narių plojimams. Globėjos lentynoje jau puikuojasi beveik šimtas dovanotų knygų. Poetė pristatė ir prie dovanotų knygų dar padėjo dvi savo nesenai išleistas knygas. Viena iš jų ,,Ir aš ten buvau…” – tai užrašai apie JOS šeimos tremtį bei išgyvenimus Sibire. Susitikimo metu poetė prisiminė savo pirmą perskaitytą vaikystės knygą, kuri daug ką pakeitė jos gyvenime, padėjo užsigrūdinti sutinkant įvairius gyvenimo iššūkius.

Dalia Teišerskytė

Dėkodami mūsų bibliotekos GLOBĖJAI Daliai už sutikimą ir už šį malonų susitikimą bibliotekos pagalbininkai, padedant mokytojai Elenai Dudoravičienei, prakalbo poetės eilėraščių žodžiais, skambėjo jaunų merginų dainos ir virpinamos gitarų stygos. Poetė džiaugėsi jaunimu, ragino skaityti knygas, padovanojo merginoms naujausias savo sukurtas eiles, pagal kurias siūlė sukurti muziką ir padainuoti.

Dalia Teišerskytė

Šis susitikimas dar labiau sustiprino žaiginiškių bendradarbiavimą su žemiete Dalia Teišerskyte. Artėja Žaiginio vardo paminėjimo 500 metų jubiliejaus šventė, kuri įvyks birželio 12 dieną, čia mes vėl susitiksime. Iki malonaus susitikimo, miela Žaiginio bibliotekos Globėja.

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos

Žaiginio filialo

vyr. bibliotekininkė Jolanta Žukauskienė

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.