Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Visos sveikatos priežiūros įstaigos privalės tikrinti naujagimius dėl kritinių įgimtų širdies ydų (0)

2015-07-11 15:26 | Airinas Jermolajevas

mama-su-kudikiu-61293019Plėsdama išnešiotų naujagimių sveikatos tikrinimo spektrą, sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė patvirtino naują tvarką. Nuo 2016 metų sausio 1 dienos pulsoksimetrijos tyrimą, leisiantį laiku patikrinti naujagimius dėl kritinių širdies ydų ir prireikus kaip galima anksčiau pradėti juos gydyti, privalės taikyti visos sveikatos priežiūros įstaigos.
Pasak sveikatos apsaugos ministrės, iki tol sveikatos priežiūros įstaigos naujagimius dėl kritinių įgimtų širdies ydų tikrindavo pasirinktinai. Todėl buvo nuspręsta reglamentuoti ir privaloma tvarka įvesti šį tikrinimą visose – tiek privačiose, tiek valstybinėse stacionarines akušerijos paslaugas teikiančiose įstaigose. Tam pritarė ir gydytojai akušeriai ginekologai, gydytojai neonatologai.
„Nauja tvarka užtikrins ankstyvesnį ligų išaiškinimą, o taip pat leis naujagimiams, kuriems įtariama hemodinamiškai reikšminga ir gyvybei gresianti įgimta širdies yda, kuo anksčiau gauti gyvybiškai būtiną gydymą. Tokiu būdu galima bus išvengti grėsmingų sveikatai komplikacijų“, – sakė sveikatos apsaugos ministrė R. Šalaševičiūtė.

Naujagimių kritinių įgimtų širdies ydų tikrinimas visose sveikatos priežiūros įstaigose bus atliekamas išnešiotiems naujagimiams neinvaziniu fotometriniu įsotinimo deguonimi matavimo per odą ir širdies susitraukimo dažnio registravimo metodu (pulsoksimetrija). Tyrimo metu bus naudojamas registruojantis medicinos prietaisas pulsoksimetras. Šis tyrimas bus atliekamas antrąją naujagimio gyvenimo parą ar prieš išrašant jį į namus.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,
samrsv@sam.lt, www.sam.lt

 

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.