Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Virš AB Šatrija telkiasi nežinios debesys? (11)

2015-03-31 23:05 | Airinas Jermolajevas

Šatrija

Iš pažiūros stabiliai dirbanti ir užsakymų turinti AB Šatrija kelia nerimą jos darbuotojams. Pastaruoju metu pasklido gandas apie bendrovėje vykstančius negerumus. Sulaukėme įmonės darbuotojų skundų, kurie skambėjo panašiai – mažinami atlyginimai, darbuotojų profsajunga ignoruojama, vadovai darbuotojus žemina ir nesiskaito.

Darbuotojai skundėsi, jog juos, gamybos direktorė Jolanta Bartukienė, darbe įžeidinėja, o generalinio direktoriaus frazės „čiuožk iš čia“ tapo kasdienybe. Dėl tokios įtemptos atmosferos ir nežinios suprastėjo gaminių kokybė, darbuotojai jaučiasi prislėgti ir nesuprasti. Daugelis svarstė – galbūt ketinama bendrovę likviduoti, tačiau tai nuo darbuotojų slepiama.

Norėdami nuraminti darbuotojus kreipėmės į AB Šatrija pagrindinius akcininkus – SBA koncerną.

Viešųjų ryšių vadovė Virginija Dunauskienė suorganizavo susitikimą su įmonės direktoriais, kurie atsakė į darbuotojų iškeltus klausimus ir paviešintas problemas.

Generalinis direktorius Giedrius Grondskis susirinkusius ramino, jog „Praeiti metai „Šatrijoje“ buvo tiesiog fantastiški, šie metai taip pat labai stabilūs ir pakankamai turime užsakymų. Bankroto pagrindo tikrai nėra“.

Tačiau esant tokiems „fantastiškiems metams“, atlyginimai toliau mažinami, dalis darbuotojų atleidžiami. Ar tiesa, kad atyginimai buvo sumažinti?

Visų siuvėjų atlyginimai buvo pakelti nuo Lapkričio mėnesio“. „Pas mus yra minutės kaina, mes minutės kaina didinome visoms siuvėjoms“ tikino gamybos direktorė Jolanta Bartkuvienė. Generalinis direktorius patikino, kad „niekam nebuvo sumažinti atlyginimai, vienoms padidėjo, kitoms siuvėjoms liko pastovus“. Todėl sumažėti niekam negalėjo, toliau tęsė generalinis direktorius. Ir pabrėžė, kad atlyginimai kinta nuo pagamintos produkcijos. Tad atlyginimai gali svyruoti tik dėl to. „Mažiau produkcijos tą mėnesį, mažesnis ir užmokestis“.

Darbuotojų (apdraustųjų) skaičius AB Šatrija (nuotr. rekvizitai.lt)

Darbuotojų (apdraustųjų) skaičius AB Šatrija (nuotr. rekvizitai.lt)

Girdėjome, kad ignoruojama darbuotojų profsąjunga ir kad įmonė pirmininkei moka atlygį. Ar tai tiesa?

Tai nėra tiesa, teigė gamybos direktorė. „Joks atlyginimas profsąjungos pirmininkei nėra mokamas, nes jos net nėra, kaip pirmininkės“. Bet paklausus, ką profsąjungos pirmininkė veikė kovo 26-ąją dieną AB Šatrijoje? Jolanta Bartkuvienė patikino, jog pirmininkė atvyksta tik tada, kai gauna įmonės darbuotojų nusiskundimų.

Gavome nusiskundimų dėl direktorių elgesio su darbuotojais. Ar tiesa, kad vartojama necenzūrinė kalba bendraujant su darbuotojais?

Gamybos direktorė Jolanta Bartkuvienė patikino visus, kad ji negražių žodžių, juo labiau keiksmažodžių niekada nevartojusi, bet pripažįsta, jog yra griežta ir griežto žodžio, o galbūt ir pakelto tono, neišvengė. „Nes įmonėje daugumą darbuotojų sudaro moterys su savomis problemomis, ir pageidavimais“. Tad, anot direktorės, griežtas žodis neišvengiamas.

Ar generalinis direktorius sakė savo pavaldiniams – „čiuožk iš čia“?

Generalinis direktorius Giedrius Grondskis šypteli ir pasigiria, kad už tą frazę per šventinius apdovanojimus gavo nominaciją. Ir mano, jog kartais reikia pačiuožinėt, kad po to būtų puikūs darbiniai santykiai, kurie ir dabar yra su šia darbuotoja, kuriai teko išgirsti tokia frazę.

Ar trūksta užsakymų ir ar suprastėjo gaminių kokybė?

Generalinis direktorius tikino, jog užsakymų yra pakankamai ir „darbo iki birželio mėnesio atostogų turime daug“.  Kas bus vėliau kol kas nėra žinoma. Viskas bus aiškiau po dviejų savaičių.

Šiemet AB Šatrija sukanka 60 metų jubiliejus. Kaip ketinate šią sukaktį švęsti?

Direktoriai tikino, jog šventinę nuotaiką įmonės darbuotojai tikrai pajus, o gal būt net ir Raseinių krašto žmonės. SBA koncerno viešųjų ryšių vadovė Virginija Dunauskienė patikino, jog SBA koncernas tikrai nepraleis progos pasveikinti darbuotojų su tokia sukaktimi.

Įdomu, kodėl darbuotojai nerimauja, jei viskas taip gerai? Gal ir nieko blogo nevyksta, bet liaudies išmintis sako, jog dūmų be ugnies nebūna. Tad paliekame jums spręsti, kurią pusę palaikyti ir tikėti. Ar darbuotojais, kurie anonimiškai teigia, kad atlyginimai sumažėjo, jog jaučiamas darbo trūkumas, jog profsąjunga ignoruoja darbuotojus, jog direktorių elgesys nepateisinamas. Ar palaikyti bendrovės valdytojų poziciją, kuri tvirtai ir aiškiai sako – nėra dėl ko pergyventi, kelis kartus patikinę, jog AB Šatrijai bankrotas tikrai negresia.

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (11)


 1. IP:77.90.99.65

 2. IP:77.90.101.102

 3. IP:217.247.242.254

 4. IP:78.57.152.192

  1. IP:78.62.62.184

  2. IP:78.62.62.184

 5. IP:78.62.62.184

 6. IP:78.62.0.193

 7. IP:78.57.152.192

 8. IP:82.135.245.234

 9. IP:90.214.157.227

Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.