Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Viktorina „Įspūdis“ (0)

2014-04-23 10:47 | Arvydas Nekrošius

ispudis

Kas pats stovi vietoje, tam sunku kitus stumti priekin, o kas nejaučia noro tobulėti, tas negali šio noro sužadinti kitiems. (J. Mičiulis). Kad yra noras tobulėti, įrodė Raseinių meno mokyklos mokiniai ir mokytojai. Balandžio 10 d. mokyklos aktų salėje mokiniams vyko netradicinė pamoka – viktorina „Įspūdis“. Patrauklia forma buvo prisiminta impresionizmo epocha, jos žymūs dailininkai Klodas Mone, Ogiustas Renuaras, Edgaras Dega, kompozitoriai Klodas Debiusi, Morisas Ravelis.

Impresionizmas – XIX a. antroje pusėje prancūzų tapyboje atsiradusi meno kryptis. Impresionistai siekė pavaizduoti gamtos spalvų žaismą, saulės spindulių šviesą, neramų bangų švytėjimą, margos minios spalvingumą. Vėliau impresionizmas išryškėjo ir muzikoje.

Viktoriną organizavo muzikos teorijos skyriaus vedėja mokytoja metodininkė Vijoleta Volungienė ir vyresnioji mokytoja Stanislava Vežbavičienė, pasiruošti padėjo dailės klasės mokytoja Gitana Evseičikaitė, kuri viktorinai paruošė pateiktis apie impresionizmo epochą dailėje ir muzikoje. Dalyvavo dvi komandos: „Muzikantai“ ir „Dailininkai“. Viktorinos stebėtojais ir vertintojais buvo ir administracija, ir mokytojai, ir mokiniai. O moksleivių, palaikančių dalyvius, buvo pilna salė.

Viktoriną sudarė dvi dalys: teorinė ir praktinė. Teorinėje dalyje mokiniams buvo pateikiami klausimai apie dailininkus ir kompozitorius impresionistus, meną, muzikos bruožus. Klausimus ir užduotis pateikė dailės mokytoja G. Evseičikaitė, jai talkino mokytoja S. Vežbavičienė. Klausimai ir užduotys iš pradžių buvo lengvesni, o vėliau sunkinami. Abi komandos atsakinėjo puikiai, aktyviai, nes žinios, įgytos muzikos ir dailės pamokose, buvo susistemintos ir pakartotos. Praktinės dalies metu „Muzikantai“ ir „Dailininkai“ piešė klausydamiesi muzikos kūrinio įrašo.

Kol komandos piešė, salėje sėdintys žiūrovai veltui laiko neleido: mokytoja S. Vežbavičienė pateikė kryžiažodžius, kuriuos reikėjo išspręsti. Visi dirbo, gilino žinias, prisimindami, ką mokėsi ir girdėjo pamokų metu.

Pamokos – viktorinos laikas prabėgo labai greitai ir kūrybingai.

L. einantis direktoriaus pareigas Andriejus Radčenko pasidalijo mintimis, kaip dailę integruoja į muzikos mokymą.

Tokių netradicinių pamokų norėtųsi daugiau, jos tarsi mokinių žinių patikrinimas.

Viktorinos organizatorius lydėjo sėkmė – mokinių aktyvumas ir atsakymai į klausimus įrodė, kad buvo įdomu, netradiciška.

Raseinių meno mokyklos bibliotekos vedėja
Dalia Margevičienė

raseiniai_lt

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.