Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Viduržiemis Milašaičiuose prie Dubysos (0)

2015-01-30 09:58 | Arvydas Nekrošius

Ką mums reiškia Pusiaužiemis? Eilinę dieną, nereikšmingą šventę ar labai svarbų mūsų kultūros simbolį? Protėviai sakydavo, kad šią dieną barsukas ar meška (kažkada ir Žemaitijoje jų daug būdavo…) atsibunda iš žiemos miego ir verčiasi ant kito šono. Tai būdavo pati geriausia žiemos trukmės prognozė. Kita vertus, Viduržiemis – tai gamtos virsmo į kitą simbolinę būseną pradžia. Šiandien meškų pas mus nebėra, o ir barsukas tik vienas kitas, greičiausiai, miškuose prie Dubysos. Tai apie žiemos trukmę ir eigą sprendžiam mes – žmonės.

Šventė Milašaičiuose prasidėjo nuo pasakos apie mešką ir barsuką, vėliau tris mizanscenas suvaidino artistai iš Lenkelių, muzikinius vokalinius ir instrumentinius kūrinius pirmą kartą atliko Milašaičių moterų ansamblis. Visiems dalyviams labai patiko tradicinės linksmosios rungtys, kurių pagrindinis prizas buvo sušokti liaudišką polką, vėliau ir polką su ragučiais. Renginį vainikavo 30-ies miško žvėrių (meškos, barsuko, lapės, kiškio, šerno, vilko, stirnos, elnio, briedžio ir t.t.) skleidžiamų garsų pamėgdžiojimas vienu metu. Įsivaizduokit, kokie garsai sklido salėje – to apibūdinti neįmanoma, reikia būtinai patiems dalyvauti ir pajusti tą bendrumo bei geranoriškumo dvasią. Salė buvo papuošta ypatingai šventiškai, o ant scenos mažame „ežerėlyje“ prie „apsnigto beržyno“ plaukiojo baltoji gulbė, pačių pagaminta iš popieriaus.

Milašaitiškiai džiaugiasi, kad įvairias šventes švęsti gali kartu su kaimynais iš Lenkelių, Verėduvos, Girkalnio ar Betygalos. Iki naujų linksmų susitikimų per Užgavėnes!

Jurgis Medinis

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.