Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Vertinimo komisija išrinko gražiausiai besitvarkančius (1)

2014-07-31 16:16 | Arvydas Nekrošius

Konkurso – apžiūros „Gražinkime savo aplinką“ vertinimo komisija, vadovaujama rajono mero pavaduotojos Gitanos Rašimienės, baigė savo keliones per seniūnijų pateiktus gražiausiai tvarkomus objektus ir juos įvertino. Per tris dienas vertinimo grupė aplankė 60 seniūnijų pasiūlytų objektų.

Kaip ir praeitais metais, vertinimo komisija nusprendė įmonių kategoriją skelti į dvi dalis: aplinkas išrinkti pagal paslaugų ir gamybinių įmonių kategorijas, nes pirmuoju atveju graži aplinka yra verslo dalis, vilioja klientus, o kitu atveju įmonė gražiai tvarkosi tik todėl, kad jie myli grožį ir puoselėja jį. Gamybininkų kategorijoje šįsyk nugalėtoja pripažinta Raseinių miškų urėdija, o paslaugų teikėjų kategorijoje – kaimo turizmo sodyba „Fliorencija“. Kaip ir visada tiesiog nuostabiai puoselėjama UAB „Isada“ aplinka, kiekvienais metais vertinimo komisija čia randa vis ką nors naujo. Daug gražaus komisija matė ir Audronės Žilienės įmonėje. Deja, vertinimo nuostatai leidžia rinkti tik vieną objektą…

Geriausiai tvarkomo bendruomenės centro rinkimams buvo pateikti šeši objektai. Nugalėtoju šioje kategorijoje pripažinta kaimo bendruomenė „Gynėvė“ Plikiuose.

Miesto sodybų kategorijoje vertinimo komisija vienbalsiai balsus atidavė Ritos ir Virginijaus Žagužauskų sodybai Kosmonautų gatvėje Raseiniuose. Nors buvo į ką akis paganyti ir raseiniškių Vaidos bei Kęstučio Zubrickų kieme, ir ariogališkių Reginos ir Edvardo Marijošių, ir Ginos bei Jono Maselskių bei kt. kiemuose.

Ieškodama geriausiai tvarkomos kaimo sodybos, vertinimo komisija jas aplankė aštuonias. Didžioji komisijos dauguma savo balsus atidavė Gruzdiškės Julijonos Jokubauskienės kiemui, kur labai gražiai tarpusavyje sugyvena ne tik dekoratyviniai medeliai, gėlės bei daržovės, bet ir gyvuliukai laikomi tvarkingiau nei kitos gaspadinės svetainėje. Daug šiltų komisijos žodžių sulaukė ir Marijonos Ivaškevičienės Sujainiuose, ir Ingridos bei Modesto Urbučių Lauksminiškių kaime sodybos. Kaip nesidžiaugti Jolantos ir Sigito Bakučių Ražaitėliuose, Irenos ir Petro Janušaičių Kaulakiuose, Nijolės Juškienės Berteškiuose ar Antano Petravičiaus Pagojo kaime sodybomis…

Miestelių sodybų kategorijoje nugalėtoja pripažinta Aušros ir Eugenijaus Denepių sodyba Nemakščiuose. Džiaugiamės aplankę žaiginiškių Aidos ir Vaido Rutkauskų kiemą, kuriame, sakė, net marti yra nekarti.

Labai nelengva vertinimo komisijai buvo apsispręsti dėl vienkiemių, nes jų buvo pateikta daug ir kiekvienas jų turėjo …kažką tooookio… Tuo vieninteliu išrinko Linos ir Svajūno Andrulių vienkiemį Trepėnėlių kaime, tačiau ir iš Redos bei Eriko Tamulevičių kiemo Grigaičių kaime išvykti nesinorėjo, nes taip viskas gražu ir skoninga, ir ilgižiškių Benitos bei Albino Plučių sodyba žavi…
Daugiabučių namų aplinkos tvarkymo kategorijoje visi vienbalsiai savo balsus atidavė už Negirvos aštuonbučio aplinką Ariogalos seniūnijoje. Jei visi taip tvarkytų savo aplinkas kaip šio daugiabučio gyventoja Daiva Žemaitienė su savo dukromis Žydrina ir Gileta, nuostabiai graži mūsų šalelė būtų.

Bene daugiausiai diskutuota vertinant viešąsias erdves. Siūlyta ir erdvė prie Pagojukų seniūnijos administracinio pastato, ir Raseinių Maironio parkas, ir Simono Stanevičiaus memorialinė sodyba. Daugiausiai vertinimo komisijos balsų atiteko Ilgižių kaimo viešąjai erdvei prie Kirkšnovės upelio. Gaila, kad už borto liko nuostabiai savo aplinką puoselėjanti Biliūnų kaimo bendruomenė ir turėjusi visus pliusus tapti nugalėtoja. Deja, seniūnija Biliūnų viešųjų erdvių vertinimui nepristatė. Pristatė vieną daugiabutį namą, bet patys bendruomenės nariai manė, kad taip yra neteisinga, nes vieno kurio nors namo išskirti negalima, nes jie viską tvarko kartu. Deja, vertinimo komisija seniūnijos sprendimų keisti negalėjo.
Vertintos ir pačios gyvenvietės. Šioje kategorijoje nugalėtojais pripažinti Nemakščiai.

raseiniai_lt

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (1)


  1. IP:88.131.87.100

Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.