Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Užterštų teritorijų poveikio vertinimas Raseinių rajone (0)

2014-07-23 16:33 | Arvydas Nekrošius

pav-zemelapis

Raseinių rajono savivaldybėje, kaip ir visoje Lietuvoje, yra nemažai teritorijų, kurios užterštos dėl praeityje vykdytos aplinkai kenksmingos veiklos. Tokia teritorija yra ir Raseinių r. sav., Viduklės sen., Viduklės glž. st. (buv. Viduklės naftos bazė).

Šių metų liepos 21 d. Savivaldybės administracijos specialistai (Ekonomikos ir ūkio departamento direktorė Indrė Antanaitienė, Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėjas Robertas Pareigis, Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Armadas Mockus, Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyresnioji specialistė Vilma Kundrotienė, Strateginio planavimo ir projektų valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Tomas Andriulis), prieš ruošiant dokumentus teritorijos tvarkymui, apsilankė valstybinėje žemėje esančioje teritorijoje, susitiko su joje esančių pastatų savininku.

Pagal LR Aplinkos ministerijos pateiktą informaciją, užteršta buvusi Viduklės naftos bazės teritorija, jos technikos laikymo kiemas gali būti išvalyti panaudojant ES 2014-2020 m. planuojamos įgyvendinti priemonės „Užterštų teritorijų tvarkymas“ lėšas. Prioritetas šiuo laikotarpiu teikiamas teritorijoms, esančioms miestuose ir miesteliuose. Savivaldybė, tam ruošdamasi yra užsakiusi, o Lietuvos geologijos tarnyba yra atlikusi detalius objekto tyrimus. Tyrimai atlikti ir kitose teritorijose.

Galutinį sprendimą dėl teritorijos tvarkymo turės priimti Savivaldybės taryba. Jeigu bus nuspręsta įgyvendinti Viduklės naftos bazės išvalymo projektą, iki 2014 m. IV ketv. reikės parengti dokumentaciją, reikalingą praeityje užterštos teritorijos valymui ir (arba) tvarkymui (valymo darbų programa, valymo darbų technologinis projektas ir pan.).

Su tyrimų duomenimis galima susipažinti paspaudus šią nuorodą: Preliminarių ekogeloginių tyrimų vertinimas

raseiniai_lt

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.