Už bandymą papirkti pareigūnus numatyta baudžiamoji atsakomybė (0)
Nuo metų pradžios iki balandžio 23 dienos Šiaulių apskrityje užfiksuoti 23 atvejai, kuomet bandyta papirkti policijos pareigūnus, per tą patį praėjusių metų laikotarpį užregistruota 16 kyšio siūlymo atvejų.
Dažniausiai papirkti pareigūnus bandė vairuotojai. Pastaruoju metu Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato patruliai rengia daugiau patikrinimų Kelių eismo taisyklių pažeidimams nustatyti, tačiau dalis vairuotojų, bandančių išvengti atsakomybės, vis dar siūlo jiems kyšius. Šiems asmenims už KET pažeidimus buvo surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai ir pradėti ikiteisminiai tyrimai.
Ne visi suvokia, kad už teisėtvarkos pažeidimą siūlydamas ar duodamas kyšį pareigūnui, žmogus patenka Baudžiamojo kodekso dispozicijon, pasmerkia save baudžiamajam persekiojimui.
Dažniausiai transporto priemonių vairuotojai siūlė kyšius bandydami išvengti administracinės atsakomybės už naudojimosi saugos diržais taisyklių pažeidimą, už tai, kad vairavo transporto priemonę būdami neblaivūs, taip pat už tai, kad viršijo leistiną greitį ar vairavo transporto priemonę, kuriai neatlikta techninė apžiūra.
10 kartų kyšiai siūlyti Šiaulių mieste dirbusiems pareigūnams, 6 – Raseinių, po 2 Pakruojo, Radviliškio ir Joniškio rajonuose, 1 – Šiaulių rajone. Pažeidėjai bandė „susitarti“ policijos pareigūnams siūlydami kyšius nuo 10 iki 1000 litų.
Papirkimas užfiksuotas ir paskutinės paros įvykių suvestinėje – balandžio 23 d. apie 13 val. 55 min. Šiauliuose, Šermukšnių g., G. J., gimęs 1966 m., siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už Kelių eismo taisyklių pažeidimą (įtariama, kad automobilį vairavo neblaivus, tačiau atsisakė pasitikrinti), Šiaulių aps. VPK pareigūnams davė 200 litų kyšį. G. J. uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 227 str. 1 d.
Atkreipiame eismo dalyvių ir kitų asmenų dėmesį į tai, kad visi bandymai papirkti policijos pareigūnus ar kitais neteisėtais veiksmais vengti atsakomybės už padarytus administracinius teisės pažeidimus yra fiksuojami.
Šiaulių apskrities policija įspėja, kad žmonės nebandytų tartis ir papirkinėti pareigūnų. Kiekvienu atveju pradedamas ikiteisminis tyrimas, o Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už tokią nusikalstamą veiką numato griežtas sankcijas – baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki ketverių metų.
Informuojame, kad norėdami pranešti apie neteisėtus policijos pareigūnų veiksmus, galite skambinti pasitikėjimo telefonu (8 41) 397 397.

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.
Komentarai (0)
Komentarų nėra
Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.