Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

TS-LKD tendencingai klaidina visuomenę dėl ūkio augimo situacijos (1)

2015-09-24 18:34 | Airinas Jermolajevas

TS_LKD_logo_spalvTS-LKD partijos atstovai ne pirmą kartą tendencingai platina informaciją apie mažėjančius ūkio augimo tempus ir eksporto krizę. Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), apibendrindama šios skleidžiamos informacijos srautą, teigia, kad eksporto tempai išties yra sumažėję dėl visam pasauliui juntamų ir aiškių priežasčių, tačiau BVP augimas Lietuvoje išliko teigiamas, nežiūrint neigiamos Rusijos įtakos.

Valdant konservatorių ir liberalų Vyriausybei, beje, Lietuvos ekonomikos rodikliai dar labiau buvo smukę, tačiau niekas nekaltino valdančiųjų dėl pasaulinės ekonomikos krizės. Kritikuojami buvo sprendimai, kuomet konservatoriai, palaikomi liberalų, bandė spręsti krizės pasekmes. Sprendė žmonių pajamų sąskaita – karpydama algas ir pensijas, o tai, kaip paaiškėjo vėliau, buvo net neteisėta.

Socialdemokratų vadovaujama Vyriausybė dirba taip pat tam tikros krizės sąlygomis – Rusijos paskelbtas embargas Lietuvos eksportui smogė stipriausiai. Lietuvos ekonomikai Rusijos įtaka yra reikšminga, skirtingai negu bando teigti konservatoriai.

Todėl Vyriausybės pastangos ieškant naujų rinkų, atveriant jas yra ne gyrimasis, o žinia mūsų eksportuotojams keisti eksporto kryptį. Rezultatas akivaizdus – beveik pusę Rusijos rinkų praradimų Lietuvos verslas jau kompensavo išaugusiu eksportu į ES ir eurozonos šalis. Tai sustiprino ekonomikos augimo tvarumą.

Pasiekti nauji susitarimai dėl kokybės mėsos ir pieno  produktų reikalavimų atitikimo kitose šalyse taip pat padidino eksporto augimo perspektyvas. Pirmiausia dėmesys skiriamas embargo paveiktam mūsų šalies sektoriui – pieno ir mėsos. Lietuviška jautiena dabar jau gali būti eksportuojama į Tunisą, Maroką, Bosniją ir Hercegoviną, Juodkalniją. Lietuva tapo antra valstybe ES (po Airijos), kuriai suteikta galimybė eksportuoti jautieną į JAV. Lietuvos įmonės jau gali eksportuoti pieno produktus į Čilę ir Argentiną. Vyksta derybos su Honkongu. Kinijos, kitų šalių ekspertai lankosi mūsų įmonėse. Visi šie procesai jau davė konkrečių rezultatų, kurie įvyko ne savaime, o didelių pastangų ir kryptingo darbo dėka.

Suprantama, kad konservatoriams apmaudu dėl tokių dabartinės Vyriausybės pasiektų rezultatų, o rinkėjai vis dar skaudžiai prisimena jų valdymo metodus. Tai akivaizdžiai rodo žmonių nepasitikėjimas net ir opozicijoje esančiais politikais. LSDP narių ir jų darbo juodinimas dabar tapo vieninteliu variantu nuo ko nors pradėti rinkimų kampaniją.

Šiuo atveju šalies gyventojams ekonomikos situaciją labiau atspindi mažėjantis nedarbas ir augantys atlyginimai negu opozicijos kalbos apie per mažai augančią ekonomika.

Lsdp-logoLSDP infocentro vadovė

Jolanta Bielskienė,

tel. nr. 8 612 01274

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (1)


  1. IP:78.56.41.215

Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.