Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Trišalėje taryboje pasiūlyta ir naujajame Darbo kodekse palikti „mamadienius“ (0)

2015-07-15 21:41 | Airinas Jermolajevas

seima dSocialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vykusiame Trišalės tarybos posėdyje profesinių sąjungų, darbdavių ir Vyriausybės atstovai toliau svarstė naujojo mokslininkų siūlomo Darbo kodekso projekto nuostatas.

Socialiniai partneriai rado sutarimą dėl dalies ginčytinų nuostatų ir toliau ieško visoms suinteresuotoms pusėms palankiausio sprendimo. Svarstyti poilsio laiko, darbo užmokesčio, žalos atlyginimo klausimai.

Trišalės tarybos nariai sutarė už kasmetines atostogas mokėti darbuotojo vidutinį darbo užmokestį vietoj nustatyto darbo užmokesčio.

Siūloma į naująjį Darbo kodeksą įtraukti papildomas poilsio dienas vaikus auginantiems darbuotojams, vadinamuosius „mamadienius“ ir „tėvadienius“, jos svarstomame variante nėra įtrauktos.

Šiuo metu darbuotojams, auginantiems du vaikus iki 12 metų arba neįgalų vaiką iki 18 metų, suteikiama viena papildoma poilsio diena per mėnesį arba sutrumpinamas darbo laikas dviem valandomis per savaitę. Auginantiems tris ir daugiau vaikų iki 12 metų – dvi dienos per mėnesį arba atitinkamai sutrumpinamas darbo laikas keturiomis valandomis per savaitę, mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį.

Pasak profesinių sąjungų atstovų, šios papildomos poilsio dienos yra populiarios ir darbuotojų vertinamos, tad turėtų išlikti. Tai prisidėtų prie geresnio darbo ir šeimos derinimo, demografinės situacijos gerinimo.

Tarybos nariai siūlymui pritaria, tačiau dar svarstys dėl tokių dienų galimo apmokėjimo klausimo, t. y., jos turėtų būti apmokamos darbdavio išlaidomis ar iš „Sodros” biudžeto.

Kitas Trišalės tarybos posėdis numatomas liepos 28 d. 12 val., jame toliau bus tariamasi dėl naujojo Darbo kodekso nuostatų.

 

info_soc_minRyšių su visuomene skyrius, tel. (8 5) 266 4258.

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.