Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Tarptautinis bibliotekininkų dviračių žygis (0)

2014-06-20 20:27 | Airinas Jermolajevas

zoomed_411Šių metų birželio 14-20 dienomis vyksta tarptautinis bibliotekininkų dviračių žygis „Baltic Star 2014″. Kaip teigia žygio vadovė ir koordinatorė, Nacionalinės bibliotekos LBD skyriaus pirmininkė Alma Masevičienė, „Baltic Star 2014″ – tarptautinio „Cycling for libraries“ projekto „vaikas“.

Keturios bibliotekininkų grupės startavo skirtingose šalyse ir miestuose: Plungėje (Lietuva), Preili (Latvija), Kaliningrade (Rusija) bei Minske (Baltarusija). Kelionės finišas Kaune (Lietuva) birželio 20 d. Čia visus žygio dalyvius subūrusioje konferencijoje bus dalinamasi penkių dienų žygio įspūdžiais bei bibliotekose vykusių diskusijų mintimis. Šių metų disputų tema – bibliotekos mitai ir stereotipai.

Birželio 16 – 17 d. Lietuvos komandos maršrutas vedė ir per Raseinių rajoną. Kaip juokavo patys žygeiviai, Raseinių kraštą jie ilgai prisimins ir dėl stačių Dubysos šlaitų, kuriuos (ir dar ne vieną!) teko įveikti.

Svečiai lankėsi Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje bei Šiluvos, Katauskių ir Ariogalos filialuose, bendravo su bibliotekininkais, domėjosi jų darbu. Viešojoje bibliotekoje kartus su raseiniškiais bibliotekininkais prie apvalaus stalo vyko disputas apie visuomenėje vis dar gyvuojančius bibliotekos ir bibliotekininko stereotipus.

zoomed_21a60_373

Žygeiviai domėjosi ne tik bibliotekų veikla. Su Šiluvos miestelio įžymybėmis Šiluvos koplyčia, Šv. Mergelės Marijos Gimimo bazilika supažindino gidė Gražina Pečkaitienė. Neaplenktas Padubysio girininkijoje augantis Gražusis ąžuolas. Raseiniuose svečius, kaip paprastai, pasitiko netrukus aštuoniasdešimtmetį švęsiantis Žemaitis, išgražėjęs Maironio parkas.

 zoomed_367

Pailsėjusius penkis lietuvių komandos narius kitą dieną Ariogalos link lydėjo palankus vėjas, dar tą pačią dieną jie pasiekė Kėdainius.

„Baltic Star 2014″ tikslas – propaguoti bibliotekas, parodyti, kad bibliotekų darbuotojai yra kūrybiški, sugeba suburti bendruomenę, netradiciškai propaguoti knygą. Kartu tai įdomus ir nestandartinis būdas dalintis įgyta darbo patirtimi, atrasti naujų idėjų ir metodų kylančioms problemoms ir iššūkiams įveikti.

Informacijos sk. vedėja E.Sprauniūtė

biblioteka

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.