Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Sveikos šeimos ir Vaikų sveikatos metai: užauginsime paliegėlius, „zombius“ ar sveikus vaikus? (0)

2014-10-07 09:04 | Arvydas Nekrošius

gamta

Spalio 22 d. 12 val. LR Seime, Konstitucijos salėje rengiama tradicinė konferencija-forumas sveikatos aktualijų tema. Šiuos metus Lietuvos sveikuolių sąjunga paskelbė Sveikos šeimos metais, o po to Seimas – Vaikų sveikatos metais. Tad Seime rengiamas forumas būtent su vaikų sveikata susijusioms temoms aptarti.

Konferencijoje „Sveikos šeimos ir Vaikų sveikatos metai: užauginsime paliegėlius, „zombius“ ar sveikus vaikus?“, kurią organizuoja Lietuvos sveikuolių sąjunga, VšĮ Tėvystės centras, kartu su Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetu, bus aptariamos aktualios problemos, pateikiami gražūs geros praktikos pavyzdžiai.

Apie sąmoningą tėvystę mintimis dalinsis Perinatalinės psichologijos prezidentas, gydytojas akušeris ginekologas Romualdas Šemeta. Gerąją praktiką pateiks sveikatingumą diegiantys darželiai paremti ekologijos, sveikatingumo, ugdymo lauke principais (gamtos darželis „Po smilgom“ ir „Augueko Dūzginėlis“). Taip pat bus pasidalinta, kaip sveikuolių stovyklos keičia moksleivių mąstymą ir elgesį, kaip blaivūs vakarėliai suteikia jaunimui galimybę linksmintis be alkoholio. Taip pat apie alkoholio vartojimo stabdymą paauglių tarpe kalbės verslininkas ir visuomenės veikėjas bei politikas Ramūnas Karbauskis, o Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentas doc. Aurelijus Veryga apibendrindamas aktualijas kels klausimą „Ar yra politinė valia vaikų alkoholio vartojimo mažinimui?“.

V__ T_vyst_s centro gamtos dar_elio Po smilgom nuotrauka

Lietuvos sveikuolių sąjunga 2010 metais kartu su kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis pradėjo kasmetinių konferencijų – forumų ciklą Seime, kuriais siekiama permainų sveikatos politikos srityje: kad vyrautų ne tik gydymas, bet sveiko gyvenimo būdo diegimas, švietimas, ligų prevencija, priklausomybių griežtesnė, kitų šalių gerais pavyzdžiais paremta ir mokslininkų rekomenduojama, kontrolė. Reikalaujama, kad sveikos visuomenės sukūrimas taptų pagrindiniu valstybės prioritetu. Tai išsivystė į savotišką sveikatos bangos dešimtmečio sąjūdį, kuris apima įvairius sveikatingumo aspektus, tiek visuomeninių organizacijų baruose, tiek politikoje.

Nevyriausybinių organizacijų iniciatyva 2013-ųjų Sveikatingumo metai buvo suskirstyti į mėnesių temas pagal laiko tarpsnius ir siekiant pabrėžti sveikatą stiprinančias arba ardančias aktualijas. Sausis – sveika pradžia: nėštumas, gimdymas, kūdikystė; vasaris – organizmo (dvasinio, psichinio, fizinio)  atsparumo, grūdinimosi mėnuo;  kovas – dvasinė, psichinė sveikata; balandis – švari aplinka; gegužė – judėjimas, fizinis aktyvumas; birželis – sveikos šeimos mėnuo;  liepa – gamtos ir natūraliosios medicinos; rugpjūtis – laiminga branda (senatvė); rugsėjis – sveika mokykla; spalis – sveika, pilnavertė mityba; lapkritis – be žalingų įpročių, priklausomybių. Šių temų pagrindu rengiamos konferencijos bei veiklos ir šiais metais.

Dalyvaujančių konferencijoje registracija būtina el. paštu: ausra.pociene@lrs.lt iki spalio 21 d.

Daugiau informacijos el. paštu: juozas.dapsauskas@gmail.com, tel. 8 685 24 336

 

KONFERENCIJOS PROGRAMA

2014 spalio 22 d., 12 val. Seimas, Konstitucijos salė

Veda Juozas Dapšauskas ir Sigita Kriaučiūnienė

12.00 – Sveikinimų žodžiai. Seimo nariai Arimantas Dumčius, Rima Baškienė, Dainius Kepenis ir kiti.

12.10 – Juozas Dapšauskas, Sveikatos bangos dešimtmečio sąjūdžio puoselėtojas. Įžangos žodis.

12.15 – Romualdas Šemeta, gydytojas, akušeris ginekologas, Perinatalinės psichologijos ir medicinos asociacijos prezidentas, Nėščiųjų sveikatingumo mokyklos vadovas – „Sąmoninga tėvystė“.

12.30 – Ingrida Lauciuvienė, vaikų darželio „Augueko Dūzginėlis“ vadovė – „Sveikos šeimos metai – kada ir kur prasideda šeimos sveikata? Geroji „Augueko namų“ patirtis“.

12.40 – Milda Jankauskienė, gamtos darželio „Po smilgom“ kūrėja;   Ieva Dapšauskė, VšĮ „Tėvystės centro“ direktorė – „Gamtos darželių ir ugdymo lauke įtaka vaikų sveikatai ir raidai“.

12.50 – Darius Savanevičius, Lietuvos sveikuolių sąjungos projektų vadovas – „Lietuvos sveikuolių sąjungos stovyklų moksleiviams sveikos gyvensenos diegimo patirtis“.

13.00 – Simonas Dailidė, Aurimas Šernas, blaivių vakarėlių „VAROM!“ organizatoriai – „Alternatyvių pramogų pasiūla ir sėkmė“.

13.10 – Ramūnas Karbauskis, verslininkas, blaivybės propaguotojas, visuomenės veikėjas, politikas – „Alkoholio vartojimo mažinimo būdai tarp paauglių“.

13.20 – Aurelijus Veryga, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto docentas, Sveikatos tyrimų instituto vadovas, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentas „Ar yra politinė valia vaikų alkoholio vartojimo mažinimui?“.

13.30 Diskusijos.

 

 

Juozas Dapšauskas

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.