Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto išvažiuojamasis posėdis (0)

2015-07-15 19:49 | Airinas Jermolajevas

 

DSC03097

 

Raseinių PSPC vyko Raseinių rajono savivaldybės 8 – ojo šaukimo tarybos Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto išvažiuojamasis posėdis. Jame dalyvavo ir rajono mero pavaduotoja Gitana Rašimienė, Savivaldybės administracijos direktorius Algimantas Mielinis, jo pavaduotojas Jonas Kurlavičius, Raseinių rajono savivaldybės tarybos nariai Aldona Ona Radčenko (ji yra Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė), Diana Kaupaitienė, Gediminas Kazys Galubauskas ir kt.

   Svarstyta dėl sutarčių tarp VšĮ Raseinių ligoninės ir pirminio lygio asmens sveikatos priežiūros įstaigų nutraukimo ir tolimesnio darbo organizavimo įstaigose tvarkos. Rajone susiklostė ydinga praktika, kai labai daug pacientų kreipiasi į Priėmimo skubiosios pagalbos skyrių, užuot apsilankę pas savo šeimos gydytojus ir gavę kur kas daugiau paslaugų. Dėl tokios praktikos Raseinių ligoninė patiria nuostolių, o ir patys pacientai negauna tokių paslaugų, kokias gautų kreipęsi į savo šeimos gydytoją. Šeimos gydytojo galimybės yra labai didelės: ambulatorinėse šeimos gydytojų įstaigose apie prisirašiusį pacientą yra sukaupta visa reikiama informacija apie jo sveikatos būklę, laboratorinių tyrimų rezultatai, ko neturi ligoninės poliklinikoje ar Priėmimo skubiosios pagalbos skyriuje dirbantys gydytojai, todėl susirgus pirmiausia reiktų kreiptis į šeimos gydytoją ir tik tam tikrais sunkiais ar ūmiais atvejais į ligoninės Priėmimo skubiosios pagalbos skyrių. Be to, pirminio lygio asmens sveikatos priežiūros įstaigos darbą organizuoja ir šeštadieniais. VšĮ Raseinių pirminės sveikatos priežiūros centras, UAB M. Tamaliūno šeimos klinika, G. Radavičiaus šeimos klinika ir UAB Raseinių šeimos gydytojų centras šeštadieniais dirba nuo 8.00 val. iki 13.00 val. VšĮ Ariogalos pirminės sveikatos priežiūros centras šeštadieniais dirba nuo 8.00 val. iki 12.00 val., tad patekti pas šeimos gydytoją yra visos galimybės. Darbo valandomis pacientai raginami kreiptis į įstaigas, kuriose jie yra prisirašę.

DSC03094

VšĮ Raseinių pirminės sveikatos priežiūros centre pagal sudarytą grafiką budi šeimos gydytojas, slaugytojas, medicinos registratorius ir vairuotojas. UAB Raseinių šeimos gydytojų centre budi šeimos gydytojas ir slaugytojas. G. Radavičiaus klinikoje šeštadieniais dirba šeimos gydytojas arba vidaus ligų gydytojas. UAB M. Tamaliūno šeimos klinikoje pagal sudarytą grafiką budi šeimos gydytojas. VšĮ Ariogalos pirminės sveikatos priežiūros centre šeštadieniais budi šeimos gydytojas ir slaugytojas. Šeštadieniais, kaip ir darbo dienomis, pacientams turi būti atliekami laboratoriniai tyrimai, užrašomos elektrokardiogramos, suleidžiami medikamentai, atliekami žaizdų perrišimai. Atostogaujant šeimos gydytojams, įstaigos privalo teikti informaciją internetinėse įstaigų svetainėse, telefonu ar skelbimų lentose, kas yra pavaduojantis gydytojas atostogų metu. Pacientas privalo gauti reikiamos apimties medicininę pagalbą įstaigoje, prie kurios jis yra prisirašęs nepriklausomai nuo to, kad jo gydytojas atostogauja.

Airino Jermolajevo nuotraukos

Savivaldybės informacija

DSC03149

DSC03091DSC03110DSC03115DSC03125DSC03129DSC03119DSC03139DSC03128

 

 

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2023 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.