Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

STT tyrimas atvers visuomenei akis? (0)

2016-03-02 20:27 | Airinas Jermolajevas

STT-erelisSkambiomis antraštėmis ir aštriais kaltinimais Vyriausybei mirgėjo viešoji erdvė pastaruosius kelis mėnesius. Vyriausybėje priimtas nutarimas dėl kurorto zonų buvo siejamas su Vėjūnėlio dvaro istorija. Pamazgos piltos ne tik ant Aplinkos ministro Kęstučio Trečioko, kurio ministerija rengė šį nutarimą – šešėlį opoziciją metė ir ant Ministro Pirmininko. Jam net teko atsakinėti į klausimus STT (ką kai kurie kiti šalies aukšti pareigūnai daryti yra atsisakę). Galiausiai ikiteisminis tyrimas nutrauktas. Taip baigėsi eilinė politinė kampanija prieš dabartinę Vyriausybę – muilo burbulas susprogo. Tik šįkart jis aptaškė tuos, kurie kūrė planą, kaip sukompromituoti Ministrą Pirmininką, kaip priversti atsistatydinti Vyriausybę ir sumažinti socialdemokratų reitingus bent metams, kol įvyks rinkimai.

Kurti įtampą, ją palaikyti, priversti visuomenę nepasitikėti sėkmingai dirbančia Vyriausybe. Įklampinti Vyriausybės narius į korupcinių istorijų liūną, nelaukiant teisėsaugos tyrimų pabaigos, rėkti apie tai garsiai, neleidžiant apsiginti, ta tema kalbėti tol, kol žmonės patikės melu – tokiu būdu nuošluojant socialdemokratus nuo rinkimų kovos arenos dar jiems neprasidėjus.Toks buvo planas itin reikalingas tiems, kurie net ir būdami opozicijoje nesugeba pasiekti visuomenės širdies – konservatoriams, liberalams.

Bet kokiai progai pasitaikius jie šią istoriją primins, o turėdami laiko – sukurs ir naują. Juk opozicijai belieka tik rėkauti, jei ji neturi konstruktyvių pasiūlymų, kaip spręsti svarbiausias šalies socialines problemas.

Apie moralę nėra ką kalbėti. Priešrinkiminėje kovoje nėra jokių taisyklių. Įleidai į areną dešimt tigrų ir palikai gladiatorių plikomis rankomis su jais dorotis. Per tą laiką stebi kovą ir dar pakurstai tigrus, mosuodamas žalia mėsa palei snukį.

Premjero olimpinė ramybė senka, bet jis nepasiduoda. Neleido Aplinkos ministrui atsistatydinti, kol ministro statusas buvo specialiojo liudytojo. O raginimų nuimti galvą buvo daug. Galvos reikalavo ir pati Prezidentė – imperatoriškąjį pasitenkinimą vadindama politine atsakomybe. Turbūt Vyriausybė ir visuomenės dalis, ją palaikiusi,  mielai priimtų atsiprašymą.

Stipri premjero laikysena ir kantrybė šiandien davė vaisių – matome, kad garsusis tyrimas nutrauktas nesant nusikaltimo požymių – tai reiškia, jog Vyriausybė priėmė nutarimą dėl kurorto zonų, nepažeisdama įstatymų, nenusižengdama, bet atvirkščiai siekdama, kad greičiau pajudėtų visų kurortų seniai įstrigę klausimai.

Per visą šį laikotarpį juodi priešininkų darbeliai pakenkė Vyriausybei, juk toks ir buvo planas. Rezultatas: vienai dienai sumažėję socialdemokratų reitingai, bet kelioms savaitėms priverstinai atitrauktas dėmesys nuo svarbiausių visuomenės problemų, bet yra ir vienas pliusas – visuomenė dar kartą turėjo progą pamatyti, kaip vykdomas kažkieno sukurtas žlugdantis planas, kaip į planą įsitraukia vis daugiau žmonių, kaip tai veikia pačios visuomenės nuomonę. Nesinori pripažinti, kad esi mažas sraigtelis – kažkieno rankos pasukamas į tą pusę, į kurią tas kažkas užsigeidė? Ar patikėjai, kad dėl kažkokio Vėjūnėlio dvaro statybų Vyriausybė rizikuos savo garbe, savo įvaizdžiu, savo ministrų galvomis ir priims nutarimą, pažeisdama įstatymus? Jei taip, tai esi būtent tas, į kurį taikytas šis moralės normas paminantis planas.

Kaip sakė premjeras A.Butkevičius: „Nors viešojoje erdvėje ir man, ir Aplinkos ministrui Kęstučiui Trečiokui teko išklausyti daugybę karčių žodžių, daugybę melo, o visuomenė stebėjo, kaip buvo pučiamas muilo burbulas šioje istorijoje, džiaugiuosi, kad tyrimas buvo atliekamas. Ši Vyriausybė yra atsakinga ir nepateisina jokių korupcinių apraiškų, jei jos yra. Tyrimo nutraukimas įrodo, kad Vyriausybės nariai buvo kaltinami be pagrindo, nors Vyriausybei priešiškos politinės jėgos tuo metu krovėsi politinius dividendus. Gaila ir visuomenės, kuriai labai negražiais metodais buvo muilinamos akys visos šios istorijos eigoje“, – sako premjeras. Belieka pasidžiaugti, kad tyrimas buvo atliekamas, tik jis, labai tikiuosi, atvers akis ir patiems didžiausiems skeptikams.

Auksė Kontrimienė

LSDP pirmininko pavaduotoja, Ministro Pirmininko patarėja

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.