Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Skaitmeninio raštingumo mokymai bibliotekose: sužinoti, išbandyti, suprasti (0)

2019-12-04 13:23 | Gitana Martinavičienė

„Prieš kelias savaites nustebinau savo dukrą gyvenančią Vilniuje, parašydamas jai žinutę per Facebook“, – šypsosi Romualdas Ličys (61m.), projekto „Prisijungusi Lietuva” skaitmeninio raštingumo mokymų dalyvis. „Niekada nesinaudojau ir neturiu nei kompiuterio, nei išmaniojo telefono, todėl dukrai buvo staigmena gauti iš manęs žinutę elektroniniu būdu”, – pridūrė Romualdas.

Panašia patirtimi galėtų pasidalinti ne vienas projekto „Prisijungusi Lietuva” skaitmeninio raštingumo mokymų dalyvis. Daugeliui iš jų mokymai suteikia praktinių žinių, kaip naudotis skaitmeniniu įrenginiu, kaip pirkti, mokėti mokesčius, bendrauti ir bendradarbiauti internetu. Jau daugiau nei 20 tūkstančių Lietuvos gyventojų dalyvavo viešosiose bibliotekose vykstančiuose mokymuose, o iki projekto pabaigos planuojama apmokyti ne mažiau nei 100 tūkstančių suaugusiųjų, vyresnių nei 18 metų.

Viešosiose bibliotekose ir daugelyje jų kaimiškųjų filialų gyventojai gali mokytis ne tik skaitmeninio raštingumo pradmenų, bet ir gilinti jau turimas žinias ir įgūdžius. Yra net 9 programos, kuriose gali dalyvauti pradinių žinių turintys dalyviai: „Būk aktyvus, unikalus ir verslus”, „Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas”, „Atsakingas turinio skelbimas internete ir saugus naršymas”, „Inovatyvus savęs pristatymas”,  „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis”, „Pristatymų rengimas“, „Valstybės paslaugos internetu kiekvienam“, „Sumaniau apsipirkime ir atsiskaitykime internetu“, „Planuokime laisvalaikį internetu“. Tikimasi, kad kiekvienas suaugusysis, nepriklausomai nuo jo turimos skaitmeninės patirties, atras sau aktualią mokymosi temą. Išsami informacija apie kiekvieną programą skelbiama https://mokymai.vipt.lt/

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos direktorė Daina Sutkevičienė džiaugiasi, kad skaitmeninio raštingumo mokymai vyksta ne tik Viešojoje bibliotekoje, bet ir filialuose. Lektorė Agnė Kuncevičienė mokė informacinio raštingumo Nemakščių, Pašešuvio, Viduklės, Sujainų bendruomenių gyventojus. Lektorė Ona Smitrienė užsiėmimus vedė Vosiliškio, Berteškių filialuose. Regina Musteikienė mokė Betygalos ir Paliepių bibliotekose. Daiva Ališauskienė organizavo mokymus Ariogalos miesto filiale ir pagal numatomą poreikį renkama grupė Ariogalos trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentams. Su entuziazmu mokėsi ir Šiluvos (lektorė Neringa Aleksandravičiūtė) bei Žaiginio (lektorė Jolanta Žukauskienė) filialų lankytojai. Džiugu, kad vyksta bendradarbiavimas su Užimtumo tarnybos prie LR SADM, Raseinių skyriumi. Užimtumo tarnybos klientai dalyvauja  kompiuterinio raštingumo pradžiamokslio užsiėmimuose, taip pat gilina žinias  kitose informacinio raštingumo programose. Užimtumo tarnybos Raseinių skyriaus vedėja Drąsė Butkienė teigia, kad jų klientams šie mokymai yra naudingi.

Kviečiame ir Jus užsiregistruoti į mokymus! Registruokitės telefonu 8 620 20 961, e. paštu mokymai@vipt.lt arba atvykite į artimiausią biblioteką.

Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. 

Skaitmeninio raštingumo mokymus organizuoja asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ kartu su partneriais UAB „Baltijos kompiuterių akademija”, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija ir VŠĮ „Informacinių technologijų institutas”.

Daugiau apie informacinio raštingumo mokymus Raseiniuose:

https://www.raseiniai.rvb.lt/naujienos/skaitmeninio-rastingumo-mokymai-siluvoje/

https://www.raseiniai.rvb.lt/naujienos/bendruomenes-nariu-skaitmeniniu-kompetenciju-ugdymas/

https://www.raseiniai.rvb.lt/naujienos/informacinio-rastingumo-mokymai-viesojoje-bibliotekoje/

https://www.raseiniai.rvb.lt/naujienos/suaugusiuju-mokymai-vosiliskyje/

http://www.manoraseiniai.lt/naujiena/raseiniams-prisijungusi-lietuva-nemokami-skaitmeniniu-igudziu-mokymai

https://www.raseiniai.rvb.lt/naujienos/skaitmeninio-rastingumo-mokymai-bibliotekose-suzinoti-isbandyti-suprasti/

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.