Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Šiluviškių savaitgalis ant dviračių (0)

2015-10-05 13:39 | Arvydas Nekrošius

Jau ruduo,
Medžiai rengsis nuogai,
Pasidės žalią vasaros rūbą,
Ašarotoj rugsėjo žolėj
Žiogas siūt savo audeklo skuba.
Vėjas glostys arimų kupras.
Jau rugiai juoda duona pavirto…
Ūkanotam rugsėjo fone
Lapų šokis ant kelio papiltas.

(Laima Martinkaitytė – Rimienė)

…šituo lapų šokio papiltu keliu VO Šiluvos bendruomenė „Aušrinė“ išsiruošė į dviračių žygį, skirtą dienai be automobilio ir artėjančiai keliaujančiųjų ir vairuotojų dienai paminėti. Kadangi nuomonės dėl važiavimo krypties išsiskyrė todėl viską sudėliojome taip, kad aplankytume ir Lyduvėnus ir Tytuvėnus. Lyduvėnus būtina buvo aplankyti todėl, kad Lyduvėnų tiltas, kuris yra ilgiausias ir aukščiausias ne tik Lietuvoje, šventė savo šimtmetį ir būtų buvę negražu nepagerbti savo krašto senolio, o Tytuvėnai viliojo savo ežerais. Oras žygiui buvo ypatingai palankus ir nors debesėliai gąsdino, bet lietaus nepasiuntė. Žiūrėdami į įvairiaspalvėmis marškomis apsigaubusius medžius ir džiaugdamiesi saulutės spinduliais svarstėme ar tai paskutiniai vasarėlės pasispardymai ar jau „bobų vasara“ atėjo. Vieni juk tvirtina, kad „bobų vasara“ prasideda trys dienos iki Šv. Mykolo, kiti, kad „trys dienos po Mykolinių“, treti nurodo jos pradžią esant rugsėjo 21 d., o mes nusprendėme, kad nesvarbu ar čia dar vasaros pabaiga ar jau „bobų vasara“ – svarbu, kad mums buvo suteikta proga smagiai pakeliauti ir daug pamatyti.

DSCF4121

Daugelis važiuodami pro gerai pažystamas vietas su nostalgija prisiminė kur vaikystėje prie Dubysos maudyti bėgdavo ir apgailestavo, kad taip seniai čia bebuvo, o prie Bridvaišio ežero susipažinome ir su vietinės bendruomenės įvykdytu viešųjų erdvių sutvarkymo projektu, kurio dėka jie įsigijo lauko treniruoklius. Juos išmėginę nusprendėme, kad prie mūsų tvenkinio, kuris šiandien deja dar tik ateities planuose, irgi tokių norėtųsi.

DSCF4147

Šis dviračių žygis buvo vienas iš mūsų bendruomenės saugiam eismui skirtų renginių. Jo metu patys propagavome kaip saugiai ir teisingai kelyje turi elgtis dviratininkai, švelniai pabarėme prie ežero sutiktus du dviratininkus, kurie nevilkėjo šviesą atspindinčių liemenių, išdalijome šiek tiek saugų eismą užtikrinančių priemonių. Šį kartą Lietuvos kelių direkcijai dėkojome ne tik už galimybę dalyvauti tokiame gražiame ir naudingame konkurse, bet ir už tai, kad ieškodami kuo įvairesnių saugaus eismo pristatymo formų, išsijudiname, pakeliaujame, pamatome, pabendraujame, susipažįstame. Taigi drąsiai galime pasigirti: savaitgalis buvo praleistas naudingai, smagiai, turiningai, sveikai.

DSCF4102

Bendruomenės pirmininkė Violeta Sinušienė

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.