Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Siekiantys Jūsų gerovės kartu (0)

2016-02-13 18:36 | Arvydas Nekrošius

a-bautronis

Andrius Bautronis – naujokas Raseinių krašto politikos padangėje ir savivaldybės taryboje, bet gerai žinomas Ariogalos gyventojams. Čia jis dirba Ariogalos gimnazijoje istorijos mokytoju, dalį savo laisvalaikio skiria Lietuvos šaulių sąjungai. Būdamas Ariogalos 13 kuopos šaulių vadu, aktyviai dirba su, patriotiškai nusiteikusiu ir mylinčiu savo kraštą, jaunimu. Gal energingumas, aktyvumas ir politiko amžius lėmė jo sėkmę rinkimuose, į kuriuos ėjo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) sąraše ir balsų skaičiumi aplenkė ne vieną senosios Raseinių krašto politikų kartos atstovą.

Eidamas į rinkimus Andrius Bautronis norėjo padėti išspręsti jam žinomas krašto problemas, bet ilgainiui suprato, jog Raseinių krašte yra gerokai daugiau problemų, nei manė iš pradžių. Todėl siekdamas neatsilikti nuo pastoviai kintančios politinės aplinkos, spartėjančio gyvenimo tempo, norėdamas užtikrinti veiklos efektyvumą ir visuomenės poreikių užtikrinimą, subūrė kompetentingą, įvairių sričių specialistų, visuomeninių patarėjų komandą. Kuri padėtų sugrupuoti esmines Raseinių krašto problemas ir pasiūlytų efektyvius jų sprendimo būdus.

Politikoje svarbus komandinis darbas. Kokie žmonės jums padeda susidaryti bendrą Raseinių krašto vaizdą ir spręsti kylančias problemas?

Be abejo, kad komandinis darbas politikoje turi didelį politinį pasisekimą ir reikšmę. Ne veltui liaudies išmintis sako – „Vienas lauke – ne karys“.

Kalbant apie žmones, kurie man padeda, tai aš su pasididžiavimu galiu pasakyti, kad aplink save turiu puikų būrį jaunimo, kuris iniciatyvus, veržlus ir neabejingas. Dėl jų noro ir neabejingumo mums pavyksta inicijuoti bei įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. Kaip pavyzdį galiu pateikti, ne taip seniai sėkmingai pasibaigusią, Ariogalos Carito iniciatyvą. Renginio metu gyventojai pagal išgales aukojo naujų Carito patalpų remontui. Prie šios akcijos organizavimo prisidėjo Ariogalos miesto jaunimas, kuriam rūpi gimtasis miestas.

ariogalos-caritas

Dirbdamas Raseinių r. taryboje neapsiriboju vien išklausymu ir „mygtuko paspaudimu“. Nuolatos bendrauju su krašto žmonėmis, gilinuosi į keliamus klausimus, gvildenamas problemas bei su tarybos sprendimais susijusiais projektais. Todėl atsirado natūralus poreikis praplėsti savo akiratį ir suformuoti papildomą visuomeninių patarėjų – padėjėjų komandą.

Nuo šių metų sausio mėnesio man padeda spręsti įvairias krašto problemas kompetentinga bendraminčių komanda. Visuomeniniai patarėjai padeda įsigilinti į švietimo, jaunimo, kultūros, socialinių problemų klausimus. Visuomeninių patarėjų komandą sudaro du kraštiečiai iš Raseinių rajono. Vienas iš jų – Ignas Sutkevičius. Į jį gali kreiptis visi Raseinių rajono gyventojai, įvardindami problemas, kurias reikia spręsti.

Dažnas politinis veikėjas sau į patarėjus ar padėjėjus pasikviečia savo partiečius ar partietį. Kodėl jūs nėjote tuo keliu?

Tarybos narys, meras, Seimo narys, ministras ar bet koks kitas asmuo, gavęs žmonių pasitikėjimą jį deleguojant į tam tikras pareigas, visų pirma turi atstovauti plačiąją visuomenės dalį, o neapsiriboti vien politiniais interesais ar atstovavimu. Formuodamas savo patarėjų komandą kaip tik stengiausi, kad jei tik įmanoma, kad jie būtų nepolitinei asmenys, aišku, žinant tai, kad Raseiniai ypač politizuotas rajonas, nebuvo lengva.

Neapsiriboju šalia savęs vien politinėmis asmenybėmis, visas rajonas, visa Lietuva juk nėra vien partija, tai yra žmonės, kad ir priklausantys tam tikroms partijoms, bet nebijau su jais kalbėti, išklausyti ir imtis veiksmų – jei tik tai yra mano galioje.

bautronis-neuzmirstuole

Pakalbinome vieną iš Andriaus Bautronio visuomeninių patarėjų. Igno Sutkevičiaus paprašėme trumpai papasakoti apie save, kuo užsiima gyvenime.

Esu 20 metų, kilęs iš Raseinių, šiuo metu mokausi Vilniuje, ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, Ekonomikos ir politikos studijų programos II bakalauro kurse. Laisvu nuo studijų metu prisidedu prie įvairių studentiškų iniciatyvų, priklausau universiteto studentų atstovybei. Taip pat, kartu su keliais kursiokais rengiame radijo laidą “Politikos klubas”, kuri yra transliuojama per radiją EXTRA FM bei dirbu vienoje įstaigoje viešųjų ryšių projektų vadovu.

Kokios jūsų politinės pažiūros, ar esate partinis?

Nepriklausau ir nepriklausiau jokiai politinei partijai ar judėjimui. Tačiau kalbant apie politinį mąstymą, remiantis vakarų demokratijose nusistovėjusiomis kategorijomis, dažniausiai palaikau idėjas, kurios priskiriamos dešiniajai politinei ideologijai.

Kas paskatino prisijungti prie Andriaus Bautronio visuomeninių patarėjų komandos?

Prisijungti prie šios komandos paskatino tai, kad Andrius yra jaunas žmogus, turintis puikių idėjų ir ryžto jas įgyvendinti, tai rodo jo nuveikti darbai dar iki tampant Tarybos nariu. Tai patriotiškas ir aktyvus žmogus. Įdomi pasirodė ir pati idėja, Tarybos nariui turėti visuomeninius patarėjus, taip padedant užtikrinti geresnį sprendimų priėmimą bei atstovavimą. Prisijungti paskatino dar ir mano paties noras dirbti ir duoti naudos savo gimtajam rajonui.

ignas

Ignas Sutkevičius

Už ką esate atsakingas komandoje?

Esu pakviestas prisidėti prie Andriaus Bautronio komandos ir dirbti visuomeniniu patarėju jaunimo klausimais. Todėl mano darbas bus konkrečiai susijęs su jaunimui aktualių problemų iškėlimu, strategijos ir idėjų susijusių su jaunimo klausimais kūrimu.

Kokius tikslus esate išsikėlęs asmeniškai, kokie komandos siekiai?

Komandos tikslas yra gyventojams iškilusias problemas ir klausimus aptarti kuo platesniame rate, išgirsti jų nuomones  ir kuo skaidriau jas išnagrinėti ir išspręsti. Vienam tarybos nariui fiziškai neįmanoma visur suspėti ir tinkamai atstovauti visus rajono gyventojus ir rinkėjus. Todėl suburtos komandos tikslas ir būtų padėti tai padaryti.

Asmeniškai aš pats tikiuosi prisidėti prie efektyvesnio jaunimo veiklos koordinavimo bei spartesnio jų problemų sprendimo mūsų rajone.

Kokias didžiausias problemas Raseinių krašte įžvelgiate kuruojamoje srityje?

Mano nuomone, šiandien viena didžiausių problemų Raseinių rajone yra, kad jauni žmonės turintys idėjų, minčių ne visada randa kaip jas išsakyti, nežino į ką galėtų kreiptis. Žmonės atsakingi už darbą su jaunimu turėtų dirbti ne valdiškose įstaigose, o ten, kur jaunimas buriasi (pavyzdžiui: jaunimo laisvalaikio erdvėje).

Taip pat pasigendu didesnio komunikavimo tarp pačių jaunimo organizacijų arba jų lyderių, kuriant bendrą jaunimo ateities viziją.

Be to, būtina skatinti ir aktyvinti Jaunimo Reikalų Tarybos veiklą.

Kaip ketinate siūlyti šias problemas išspręsti?

Visų pirma, būtų gerai suorganizuoti susitikimą su visų Raseiniuose veikiančių jaunimo organizacijų lyderiais, pakalbėti apie bendrus planus, išklausyti problemas, kurias mato jie. Taip pat, siekčiau tapti jungtimi tarp jaunimo ir Raseinių rajono tarybos, tapti žmogumi, į kurį galėtų drąsiai kreiptis bet kuris jaunuolis ir išsakyti savo matomas problemas ar idėjas.

Ar turite Raseinių krašto jaunimo užimtumo ateities viziją?

Mąstant apie ateities užimtumo viziją, matau dideles problemas su jaunimo užimtumu kaime. Rajono centre gyvenantys jaunuoliai turi įvairių alternatyvų, ką gali veikti laisvalaikiu, tačiau gyvenantys provincijoje išties nelabai turi iš ko rinktis. Mano nuomone, reikėtų kryptingai dirbti su kaimų bendruomenėmis, siekti, kad užimtumas kaime taptų prioritetine sritimi valdininkams. Kreipti dėmesį reikia ne tik į jaunimo užimtumą, bet ir į įdarbinimo galimybes, siekti, kad jauni žmonės galėtų grįžti į mūsų rajoną ir rasti pakankamai darbo vietų, pakankamai patrauklių nišų vykdyti savo veiklą.

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.