Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Sėkmės formulė: viešųjų pirkimų ekspertė D.Banienė ir V.Jaciko įmonių nutiesti tiltai (0)

2018-01-16 13:38 | Algimantė Ambrulaitytė

Raseinius vėl ištiko nemaži sutapimai: dvi įmonės, kuriose akcijų turėjo viešųjų pirkimų ekspertė Danutė Bainienė bei Darbo partijai priklausantis Tarybos narys Valdemaras Jacikas, sėkmingai laimėdavo viešuosius pirkimus Raseinių rajono savivaldybėje. Kartu viena iš įmonių – „Vigatas“ – sėkmingai laimi pirkimus savivaldybės kontroliuojamoje įstaigoje „Raseinių vandenys“, kai tuo metu patogiai direktoriaus pavaduotojo poste sėdi šiai įmonei palankus žmogus.

Įmonę „Helanas“, užsiimančia kelių tiesimu, 2015 metais pradėjo lydėti nemaža sėkmė: su Raseinių rajono savivaldybės administracija per šiuos daugiau nei pora metų pasirašyta sutarčių už beveik pusantro milijono eurų. Šioje bendrovėje, registruotoje Kėdainiuose, nuo 2010 metų nemažą įtaką turi Darbo partijai priklausantis Raseinių savivaldybės Tarybos narys Valdemaras Jacikas, jo žmona bei du sūnūs.

Valdemaras Jacikas

Po tuo pačiu partijos sparnu glaudžiasi ir rajono meras Algirdas Gricius bei administracijos direktoriaus pavaduotojas, viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas Darius Ulickas.

Analogiškos pergalės nuolat šmėžavo ir statybų įmonės „Vigatas“ dalyvaujamuose viešuosiuose pirkimuose. Nors ši bendrovė buvo registruota 1992 metais Plungės rajone ir iki 2016 metų su Raseiniais neturėjo nieko bendro, tačiau įsitvirtinti daug laiko neprireikė. Jau balandžio mėnesį pasirašyta pirmoji sutartis su savivaldybės administracija, taip po savęs nudriekdama dar 10 sėkmingai laimėtų pirkimų rajone.

Sėkmės šaltinis – viešųjų pirkimų ekspertė

Prie augančios šių dviejų įmonių sėkmės nemažai prisidėjo įmonė „Lokio letena“, kuri yra viena iš akcininkių tiek UAB „Vigatas“, tiek bendrovėje „Helanas“.

Savo ruožtu, tai, kad įmonę „Lokio letena“ tuo metu, kai buvo pasirašinėjamos rajone  sutartys, valdė viešųjų pirkimų ekspertė Danutė Banienė bei akcijų iki šiol turintis jos sūnus Alvydas Banys ir Tarybos nariui, darbiečiui Valdemarui Jacikui su šeima priklausoma įmonė „Agroservisas LT“, veikiau galimybių laimėti pirkimus tikrai nesumažino, o tik dar plačiau pravėrė duris.

Svarbi įmonėje „Lokio letena“ pavardė yra ir akcininko Edmundo Simanavičiaus, galimai su V.Jaciku ir jo vadovaujama žemės ūkio bendrove „Džeirana“ tapusiu tiltu tarp perkančiosios organizacijos „Raseinių vandenys“ ir viešuosius pirkimus laiminčios statybų bendrovės „Vigatas“. Bet apie tai – kiek vėliau.

D.Ulickas: „iš komisijos bus atleista“

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) sausio 10 dieną nustatė, kad Danutė Banienė yra pažeidusi Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

„Tiriant nustatyta, jog 2017 m. vasario-balandžio mėnesiais D.Banienė dalyvavo savivaldybėje organizuojant bei vykdant remonto ir kitų darbų mažos vertės viešojo pirkimo konkursus, kuriuose dalyvavo ir juos laimėjo jos sutuoktinio darbovietė – UAB „Helanas“, – rašoma VTEK išvadose.

Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Darius Ulickas teigia, kad jis kaip viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas jau pateikė administracijos direktoriui Remigijui Ačui prašymą dėl komisijos performavimo, kuriai priklauso ir Danutė Banienė.

Darius Ulickas

Darius Ulickas

„Danutė Banienė iš komisijos bus atleista ir kai sueis jai terminas dėl stažo – darbas nebus pratęstas.“, – teigia administracijos direktoriaus pavaduotojas. 

VTEK tyrimą dėl Danutės Banienės pradėjo nepritarus Raseinių rajono savivaldybės administracijos atlikto tyrimo išvadai.

Pasak D.Ulicko, savivaldybės administracija ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija svarstė du skirtingus dalykus: administracija dėl galimai D.Banienės ryšių su UAB „Helanas“ per akcijas, o VTEK nagrinėjo situaciją dėl viešųjų pirkimų ekspertės sutuoktinio darbo minėtoje įmonėje. 

„Nutarėm, kad ponia Danutė Banienė to ryšio su UAB „Helanas“ per akcijas kaip ir neturi, nes ji tai įrodė dokumentais“, – paklaustas, kokios administracijos buvo išvados, atsakė D.Ulickas. 

 

„Direktorius registrų centro užklausos dėl akcininkų sąrašų nedarė, o tikėjo tais dokumentais, kuriuos pateikė Danutė Banienė“, – dar pridūrė viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas. 

Tačiau pagal Registrų centro duomenis, tuo metu, kai vyko minėtieji viešųjų pirkimų konkursai, įmonėje „Lokio letena“ akcijų turėjo ir pati Danutė Banienė bei jos sūnus Alvydas Banys. O UAB „Lokio letena“ nuo 2007 metų yra viena iš bendrasavininkių bendrovėje  „Helanas“.

Tiesa, nuo 2017 metų rugsėjo 28 dienos Danutė Banienė iš akcininkų sąrašų yra dingusi. Tačiau tada, kai vyko minėtieji viešieji pirkimai, kurios viešųjų pirkimų ekspertė organizavo, ji buvo kartu ir akcininkė.

Šiuo metu akcijas UAB „Lokio letena“ akcijas turi D.Banienės sūnus Alvydas Banys.

Tokia pačia schema galimai savivaldybėje viešuosius pirkimus laimėdavo ir statybų bendrovė „Vigatas“. Šios įmonės sėkmė prasidėjo didžiausiu akcininku tapus UAB „Lokio letena“. Tai buvo 2016 metai, kai palangiškis Gintautas Živatkauskas pardavė savo akcijas ir pagrindiniai UAB „Vigatas“ bendrasavininkai tapo raseiniškiai. Nuo šių metų su šia bendrove Raseinių rajono savivaldybės administracija pasirašė 4 sutartis už beveik 100 tūkst. eurų.

Tai reiškia, kad Danutė Banienė prisidėdavo ir prie šios įmonės laimimų viešųjų pirkimų organizavimo, kai kartu buvo viena iš UAB „Vigatas“ akcininkių.

Tiltai iki perkančiosios organizacijos

Sėkmingai sutartis UAB „Vigatas“ pasirašinėjo ne tik su Raseinių rajono savivaldybės administracija. Sėkmė šią įmonę lydėjo ir dalyvaujant savivaldybės kontroliuojamos įstaigos „Raseinių vandenys“ organizuotuose konkursuose. Per šiuos porą metų sutarčių pasirašyta už daugiau nei 141 tūkst. eurų.

Tačiau, ko gero, ir šiuos konkursus laimėti be kitų ištiestos pagalbos rankos taip sėkmingai nebūtų pavykę.

Raseinių rajono savivaldybės kontroliuojamoje įstaigoje „Raseinių vandenys“ direktoriaus pavaduotojos strateginiam planavimui pareigas užima Eligija Jonylienė. Kartu ji yra žemės ūkio bendrovės „Džeirana“ teisininkė.

ŽŪB „Džeirana“ nuo pat įsteigimo pradžios, jau 26 metus, priklauso darbiečiui Tarybos nariui Valdemarui Jacikui. Kartu V.Jacikas valdo ir UAB „Lokio letena“, kuri yra akcininkė įmonės „Vigatas“. O ši bendrovė laimi viešuosius pirkimus įstaigoje „Raseinių vandenys“.

Štai taip atsidaro ir užsidaro ratas.

Ir Tarybos narys V.Jacikas nėra vienintelis tiltas tarp įmonės „Vigatas“ ir ŽŪB „Džeirana“, kurios teisininkė yra UAB „Raseinių vandenys“ direktoriaus pavaduotoja E.Jonylienė. Jau anksčiau minėtas UAB „Lokio letena“ akcininkas Edmundo Simanavičiaus lygiai taip pat akcijų turi ir žemės ūkio bendrovėje „Džeirana“.

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.