Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Savaitgalį pavojų gali kelti stiprus vėjas (0)

2014-05-23 14:34 | Arvydas Nekrošius

vejas

Sinoptikai prognozuoja, kad sekmadienį Lietuvos teritorijoje gali kilti škvalas. Škvalas – tai labai staigus, netikėtas vėjo sustiprėjimas, kai jo gūsis sustiprėja kokiais 6-8 metrais per sekundę, o kai kada ir daugiau. Būna, kad vėjo gūsiai pasiekia ir iki 30 metrų per sekundę. Tada jis per vieną minutę gali staiga imti ir nukelti stogą, sugriauti kokį netvirtą ar blogai pastatytą pastatą, išrauti medį, nutraukti elektros ir kitokius komunikacijos laidus. Deja, kartais žūsta ir būna traumuojami žmonės. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Visuomenės informavimo ir analizės skyrius primena, kad pučiant stipriam vėjui lūžta dideli medžiai, krinta jų šakos, griūna silpnos konstrukcijos statiniai, virsta nepritvirtinti įrenginiai. Be to, gali sutrikti ryšiai ir elektros energijos tiekimas. Beje, pučiant stipriam vėjui reikėtų sustabdyti krovos darbus su kranais bei kituose objektuose, nedirbti su atvira ugnimi.

Sutvirtinti laikinus pastatus, statinius, mechanizmus, laikinas konstrukcijas, įrenginius. Sandariai uždaryti pastatų langus, duris, stoglangius ir kitas angas.

Reikėtų išnešti iš balkonų daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas arba juos reikėtų gerai pritvirtinti. Svarbesniuose objektuose derėtų patikrinti avarinius elektros energijos šaltinius, pasirūpinti kuro atsargomis ir pasirengti gamybos proceso avariniam sustabdymui.

Esant stipriam vėjui pavojinga stovėti po aukštais medžiais, prie elektros linijų, statyti automobilius po medžiais.

Jei gyvenate kaime, reikėtų uždaryti tvartų, namų duris, langus, langines. Namuose būtų gerai turėti žibintuvėlį, atsarginių elementų, radijo imtuvą, žvakių.

Pučiant stipriam vėjui rekomenduojama nepalikti gyvenamosios vietos be ypatingos priežasties. Jeigu jūs vis dėl to privalote išvykti, išjunkite elektrą, užsukite dujų, vandens sklendes, uždarykite langus, langines, užrakinkite duris ir atlikite visus įprastus veiksmus, kuriuos darote išvykdami bent kelioms dienoms;

Be to, smarkiai atšilus orams ugniagesiai gelbėtojai pataria poilsiautojams nesimaudyti nežinomose, nuošaliose vietose, nepalikti prie vandens be priežiūros mažamečių vaikų, neplaukioti ant pripučiamų čiužinių, savadarbių plaustų ar kitų priemonių, neišdykauti valtyse, nesimaudyti iškart po valgio, išgėrus alkoholinių gėrimų ar perkaitus saulėje. O įvykus nelaimei nedelsiant kviesti ugniagesius gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu 112.

pagd

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.