Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Rūšiuoji, vadinasi galvoji (0)

2014-03-15 15:43 | Airinas Jermolajevas

 Į Kultūros centrą rinkosi tie, kuriems rūpi, kokią žemę mes paliksime po savęs. Ar po mūsų neliks tik šimtmečiais neyrančių šiukšlių krūvos? Čia vyko renginys „Rūšiuoji, vadinasi galvoji“. VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“ atstovės – plėtros vadovė Bena Razbadauskienė ir Marketingo ir komunikacijos vadovė Audronė Viliūtė – apžvelgė atliekų tvarkymo, jų rūšiavimo svarbą, akcentavo, į ką būtina atkreipti dėmesį rūšiuojant. Situaciją Raseinių rajone komentavo Vladas Milašius, UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“ specialistas.

O sąvartynai, sakė, yra pati blogiausia vieta tvarkyti atliekas. Pirmiausia turėtų būti labai atsakingas vartojimas. Reikia stengtis, kad panaudotą pakuotę būtų galima pavartoti dar ir dar kartą, o jei to padaryti nebegalima, būtina atliekas rūšiuoti, kad jos būtų perdirbamos ir iš jų būtų pagaminama įvairiausių buityje naudojamų daiktų. Netgi deginti šiukšlių negalima tik dėl atsikratymo – jos degdamos turi atiduoti energiją, kurią būtina išnaudoti.
Netrūko pranešėjams klausimų, pastabų. „Kodėl Lietuvoje vis dar gaminami ir pakuotėms naudojami polietileno maišeliai, kurie yra baisūs gamtos teršėjai. Į kosmosą nuskristi jau sugebame, o popierinio maišelio pagaminti nemokame“,- sakė vienas balsas iš salės. Kitas svarstė, kad rūšiavimo konteinerių reikėtų ir prie kapinių, kad žoles, vainikus, žvakides į vieną krūvą nereikėtų versti. („Raseinių komunalinės paslaugos“ atstovai mano, kad ir pačių vainikų į kapines reikėtų mažiau nešti.) Gyventojai pageidavo, kad parduotuvėse būtų pilstomų maisto produktų, kuriems tarą galėtų atsinešti pats pirkėjas. Pageidauta daugiau informacijos, kur galima atsikratyti senais baldais, buitine technika, padangomis.
Renginį organizavo Raseinių rajono savivaldybė, Raseinių rajono švietimo centras, UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“.

raseiniai_lt

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.