Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Raseiniuose duris atvėrė Jaunimo darbo centras (0)

2016-11-22 09:44 | Airinas Jermolajevas

Nuo šiol Raseiniuose gyvenantiems moksleiviams, niekur nedirbantiems ir nesimokantiems jaunuoliams ieškoti darbo ar planuoti savo karjerą bus paprasčiau – lapkričio 18 d. Raseinių darbo biržos patalpose atidarytas Jaunimo darbo centras. Kauno apskrityje tai 5-asis JDC, jau anksčiau jie veikė Kaišiadoryse, Jonavoje, Kėdainiuose ir Kaune. Visoje Lietuvoje aktyviai veikiančiuose centruose dirbantys specialistai konsultavimo bei kitas paslaugas jaunimui teikia nemokamai, tam net nereikia būti užsiregistravus Lietuvos darbo biržoje.
Jaunimo darbo centro atidarymo šventę muzikiniais kūriniais pradėjo Raseinių meno mokyklos pučiamųjų kvintetas (vad. Vaidas Dabžanskis). Renginyje dalyvavo ir sveikinimo žodžius tarė Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė, Kauno teritorinės darbo biržos direktorius Tautvydas Bielozarevičius, socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja Ilona Grigaitienė, Raseinių technologijos ir verslo mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Sigita Sakalauskienė, verslo atstovai, jaunimas ir kt. Į šventę atvyko ir gero starto linkėjo Savivaldybės meras Algirdas Gricius, Švietimo ir socialinių reikalų departamento direktorė Jolita Jablonskienė, jaunimo reikalų koordinatorė Gintarė Greičiūtė. Perkirpus simbolinę juostelę, Raseinių jaunimo darbo centras paskelbtas atidarytu.

JDC veikla

Vis dažniau Jaunimo darbo centruose lankosi mokykloje besimokantys jaunuoliai, kurie pamažu pradeda domėtis karjeros galimybėmis, dairytis paklausios profesijos ir aiškintis, ko konkrečiai reikia norint rinktis vieną ar kitą kelią. JDC specialistų konsultacijos padeda ne tik jau turintiems studijų planus, bet ir ieškantiems savęs, bandantiems išsiaiškinti savo kompetencijas, lūkesčius ir gebėjimus.

Absolventai ir darbo ieškantys jaunuoliai jaunimo darbo centruose taip pat randa naudingos veiklos – čia vyksta ir teminiai seminarai, susitikimai su potencialiais darbdaviais, ir praktiniai užsiėmimai, praverčia pagalba rengiant gerą gyvenimo aprašymą, stiprų motyvacinį laišką.

Jaunimo darbo centruose lankytis gali ir darbą turintys, bet savanoriškos veiklos galimybių ieškantys, ir verslininko gyslelę turintys jaunuoliai – abiem atvejais JDC darbuotojai atsakys į rūpimus klausimus, padės surasti trūkstamos informacijos, suorganizuos susitikimus su reikiamais asmenimis, darbdaviais, savivaldybėmis, mokymo įstaigomis, bendruomenėmis ir kitomis jaunimo užimtumo problemas sprendžiančiomis organizacijomis.

Jaunimo situacija darbo rinkoje

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, Raseinių rajono savivaldybėje gyvena 3318 jaunų žmonių iki 29 metų. Visi jie gali nemokamai naudotis Jaunimo darbo centro paslaugomis.

Per dešimt šių metų mėnesių darbo biržos Raseinių skyriuje bedarbiais užsiregistravo 822 jaunuoliai. Užimtumas suteiktas 701 jaunam bedarbiui: 441-am padėta įsidarbinti, savarankiškos veiklos, įsigiję verslo liudijimus iki 6 mėn., ėmėsi 27 jaunuoliai, 233 – nusiųsti į aktyvios darbo rinkos politikos priemones.

Lapkričio 1 d. Kauno teritorinės darbo biržos Raseinių skyriuje buvo registruoti 1673 bedarbio statusą turintys asmenys, iš jų 214 (12,8 proc.) – iki 29 metų amžiaus jaunuoliai: 139 (65 proc.) – vaikinai ir 75 (35 proc.) – merginos. Beveik 17 proc. jaunuolių – įgiję aukštąjį išsilavinimą, 41 proc. – profesinį ir 42 proc. – be profesinės kvalifikacijos. Apie 65 proc. jaunų asmenų neturėjo darbo patirties.

Lapkričio 1 d. registruotas jaunimas iki 29 metų sudarė 3,4 proc. visų darbingų šios amžiaus grupės Raseinių rajono gyventojų. Nuo metų pradžios jis sumažėjo 0,7 proc. punkto, bedarbių skaičius – 18 proc.: 2016 m. sausio 1 d. nedarbas siekė 4,1 proc., buvo registruotas 261 jaunuolis.

Parengta pagal Lietuvos darbo biržos informaciją

dsc-0042-25521 dsc-0050-25522 dsc-0063-25524 dsc-0087-25526 dsc-0115-25528 dsc-0133-25530 dsc-0058-25523 dsc-0079-25525 dsc-0093-25527 dsc-0125-25529 dsc-0156-25531

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.