Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Raseinių savivaldybė pirkdama statybos darbus ribojo konkurenciją (0)

2016-02-08 17:45 | Arvydas Nekrošius

brezinys

Raseinių rajono savivaldybė netinkamai organizavo kultūros centro pastato rekonstravimo rangos darbų pirkimą.

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), atlikusi Raseinių savivaldybės vykdyto pirkimo Nr. 169557 vertinimą (paskelbtas 2015-11-24), nustatė, kad perkančioji organizacija kartu pirko statybos darbus ir garso bei apšvietimo sistemas, neskaidydama šio pirkimo į dalis.

Pirkimo vertė yra 3,24 mln. Eur (su PVM). Maždaug 10 procentų šios sumos skiriama garso ir apšvietimo sistemoms.

VPT atkreipia dėmesį, kad pirkimo objektą sudaro darbai ir prekės, kurie gali būti perkami atskirti. Rinkoje yra daug potencialių statybos darbų, garso ir apšvietimo sistemų tiekėjų, kurie gali pateikti pasiūlymus atskirai, o ne kartu.

Apjungdama statybos darbus ir prekes į vieną pirkimą, perkančioji organizacija pažeidė proporcingumo principą ir apribojo konkurenciją.

VPT, atsižvelgdama į nustatytus Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimus, įpareigoja perkančiąją organizaciją: nutraukti pirkimo procedūras, informuoti Tarnybą apie įpareigojimo įvykdymą ir pateikti tai patvirtinančius dokumentus.

VPT atkreipia dėmesį, kad perkančiosios organizacijos rengdamos pirkimo sąlygas turi taip aprašyti pirkimo objektą, kad dirbtinai neribotų konkurencijos. Jei pirkimo objektą sudaro skirtingos prekės, ar prekės ir paslaugos, ar kartu su darbais ketina įsigyti prekių ar paslaugų – pirkimo objektą turi skaidyti į atskiras dalis ar atskirus pirkimus ir tik pagrįstais atvejais, kai išskaidžius pirkimą į dalis ir esant skirtingiems sutarties vykdytojams nepasiektų reikiamo tikslo – galėtų pirkimo neskaidyti į dalis.

vpt

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.