Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Raseinių rajone vykdoma širdies ir kraujagyslių ligų prevencinė programa – kviečiame registruotis (0)

2015-06-28 10:21 | Arvydas Nekrošius

plakatas

Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras nuo 2015 m. sausio 1 d pradėjo įgyvendinti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-979 „Dėl Širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupės asmenų sveikatos stiprinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtintą Širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupės asmenų sveikatos stiprinimo tvarkos aprašą, kurio tikslas – integruojant pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigų bei savivaldybių visuomenės sveikatos biurų sveikatinimo veiklą, efektyviau stiprinti rizikos grupės asmenų sveikatą, supažindinti juos su širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniais, sveikos gyvensenos principais, išmokyti keisti gyvenseną, valdyti stresą, pasirinkti sveikatai palankią mitybą bei fizinį aktyvumą.

Širdies ir kraujagyslių ligų prevencinė programa skirta vyrams nuo 40 iki 55 metų ir moterims nuo 50 iki 65 metų amžiaus. Kiekvienas šio amžiaus asmuo kartą per metus turi galimybę pasitikrinti dėl širdies ir kraujagyslių ligų, nemokamai. Programos metu atliekami tyrimai (norintys dalyvauti programoje, pirmiausia turi kreiptis į savo šeimos gydytoją), kurių rezultatai leidžia sužinoti savo sveikatos būklę, paskatina žmones susidomėti savo sveikata ir keisti gyvenseną, kreipiantis į Biuro specialistus dėl konsultacijų. KVIEČIAME Raseinių miesto įmonių ir įstaigų, besirūpinančių savo darbuotojų sveikata, kreiptis į Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurą dėl prevencinių akcijų, paskaitų ar užsiėmimų organizavimo savo įstaigoje.

a3 plakatas

Programos dalyviai daugiau sužinos apie:

  • Sveikos gyvensenos principus, jų reikšmę lėtinių neinfekcinių ligų prevencijai;
  • ŠKL rizikos veiksnius, jų įtaką sveikatai, prevencijos galimybes;
  • Mitybos reikšmę ŠKL atsiradimui bei prevencijai (praktiškai išmoks individualių mitybos planų sudarymo principų, bus teikiamos individualios dietologo/ mitybos specialisto /dietisto konsultacijos);
  • Fizinio aktyvumo reikšmę ŠKL prevencijai (bus testuojami, mokomi fizinės veiklos planų sudarymo principų, įvairių fizinio aktyvumo metodų ir būdų. Vyks praktiniai užsiėmimai);
  • Streso įtaką ŠKL ir jo valdymą (dalyviai bus mokomi streso valdymo metodikų, atsipalaidavimo pratimų, teikiamos individualios konsultacijos).

Užsiėmimus ves ir konsultuos gydytojas kardiologas, šeimos gydytojas, dietologas, kineziterapeutas, psichologas ir visuomenės sveikatos specialistas. Užsiėmimai vyks išanksto suderintu laiku susirinkus grupei dalyvių. (Grupę nusimato organizuoti rugsėjo mėn.)

Norint pailginti sveiko gyvenimo trukmę, reikalingas stiprus trijų jėgų integravimas: visuomenės sveikatos biuras, pirminės asmens sveikatos įstaigos ir patys ŠKL sergantys asmenys.

Dalyvių skaičius ribotas, todėl programoje bus pakviesti dalyvauti tik pirmieji užsiregistravę asmenys. Kviečiame aktyviai dalyvauti!

Daugiau informacijos tel.: 70723

Visuomenės sveikatos biuro direktorė Asta Montvydienė

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.