Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Raseinių rajone – pirmasis budintis globotojas (0)

2018-11-21 10:54 | Gitana Martinavičienė

Raseinių globos centras pasirašė sutartį su pirmuoju budinčiu globotoju. Šio darbo ėmėsi savo tris vaikus jau užauginusi moteris, palankiai vertinama vietos bendruomenės.

Kaip aiškina Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Neringa Martišienė, kai šeimoje vaikui kyla reali grėsmė, pirmiausiai ieškoma galinčio juo pasirūpinti artimo giminaičio, emociniais ryšiais susijusio žmogaus, tokiam žmogui nesant – didelė paspirtis gali būti specialiai tam paruošti budintys globotojai.

Vedėjos nuomone, kad budinčių globotojų darbas sudomintų daugiau žmonių, turėtų aktyviau dirbti savivaldybės – geras pavyzdys yra Kauno miestas.

Sąrašą fizinių ir juridinių asmenų, galinčių priimti vaiką bet kuriuo paros metu, Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai pateikia savivaldybės. Pastebima, kad Kauno regione budinčių arba socialinių globotojų vis dar trūksta.

Budintis globotojas įsipareigoja bet kuriuo paros metu į savo namus priimti 1- 3 vaikus ir jais tinkamai pasirūpinti. Laikinoji globa tęsiasi ne ilgiau kaip 12 mėnesių.  Budintis globotojas (prižiūrintis vaiką pagal sutartį su globos centru) arba socialinis globėjas atlieka tą pačią funkciją – užtikrina sudėtingoje situacijoje esančiam vaikui saugią šeimos aplinką.

„Kol teikiama socialinio darbuotojo, psichologo, priklausomybių ligų specialisto ar kita pagalba tėvams, laikinasis globėjas priima vaiką į savo šeimą. Specialiai tam pasirengęs žmogus rūpinasi vaiko emocine būsena, lavinimu, užtikrina bendravimą ir ryšį su biologiniais tėvais“, – kalbėjo globėjų ir įtėvių mokymų ir konsultavimo programos atestuota darbuotoja Daiva Matulevičiūtė.

Laikinos globos tikslas yra grąžinti vaiką į šeimą. Globos trukmė priklauso nuo teismo sprendimų, tėvų pastangų keisti savo elgesį ir sudaryti tinkamas sąlygas vaikui grįžti į namus. Jeigu biologinėje šeimoje sunkumų išspręsti nepavyks, vaikui bus siekiama surasti globėjų ar įtėvių šeimą.

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.