Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Raseinių kraštas senose stereo nuotraukose (0)

2014-03-10 16:34 | Arvydas Nekrošius

Trimatė fotografija, arba „stereofotografija“, tikrai nenaujas, bet šiek tiek primirštas žanras. Pirmosios trimatės nuotraukos buvo sukurtos 1838 m. Per mažiau nei 10 metų išpopuliarėjo trimačio vaizdo atvirukai. Jiems peržiūrėti buvo sukurta speciali įranga, „žiūronai“, kurie perteikdavo kiekvienai akiai skirtingą vaizdą. Trimačio vaizdo iliuziją sukuria smegenys, interpretuodamos du skirtingus vaizdus. Mes jums šiuos paveikslėlius „supaprastinsime“ ir priversime tarpusavyje keistis vietomis. Taip sukursime 3D vaizdo iliuziją.

Šios fotografijos mada, buvo „užsukusi“ ir į Lietuvą. Žinoma, kiek pavėlavusi, tačiau palikusi nemažai įdomių ir vertingų nuotraukų. Mūsų krašte padarytas aptikau tik kelias nuotraukas. Jei rasiu daugiau, būtinai pasidalinsiu su visais.

Pirmoji nuotrauka – miesto gyventojai prie Misijų kryžiaus. Kryžius stovėjo prie įvažiavimo į miestą (nuo Kauno pusės). Nuotraukos padarymo metai nežinomi.

Po karo perkeltas į bažnyčios šventorių. Na, o 2001 metais, ant kryžiaus iškaltas užrašas „Padėka neišdavusiems ir neišduodantiems Dievo, Tėvynės, artimo“.

kryzius

Antrojoje stereo nuotraukoje galime atpažinti, ilgiausią (599 m) ir aukščiausią (42 m), Lietuvos tiltą, nutiestą per Dubysos upę ir jos slėnį. Nuotraukos padarymo metai nežinomi.

Šiuo metu tiltas atrodo taip.

Panorama Lyduvėnų tiltas

Jei turite senų (ne naujesnės kaip 10 metų) nuotraukų su Raseinių miesto ar rajono miestelių vaizdais, rašykite info@krastietis.lt Pasidalinkite istorija su visais.

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.