Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Raseiniai turi tapti žirgų lenktynių centru Baltijos šalyse (0)

2016-03-23 15:19 | Arvydas Nekrošius

Lenktynes-Raseiniuose

Raseinių hipodromas turėtų būti vertinamas ne kaip akmuo po kaklu, o kaip naujų galimybių centras, įsitikinusi hipodromo vadovė. Jos iniciatyva pradėtas versti naujas puslapis žirgų lenktynių istorijoje, o didžiausią vaidmenį jame atliks Raseiniuose esantis hipodromas.

Pirmąsias šių metų žirgų lenktynes Raseinių hipodrome planuojama vykdyti gegužės 1 d., o iš viso šiemet numatoma organizuoti devynis renginius, du iš jų bus tarptautiniai.

Artimiausius penkerius metus žirgų lenktynės Raseiniuose vyks nuolatos – jas rengti įsipareigojo UAB „Žirgo startas“, laimėjęs Raseinių rajono savivaldybės rengtą konkursą.

„Džiaugiuosi, kad užsitęsęs konkursas galiausiai baigėsi, nes dėl ilgų procedūrų labiausiai nukentėjo lenktynių pasigedę Raseinių rajono gyventojai, – teigė hipodromo vadovė Evelina Kolbasnik. – Mums suteikta privilegija populiarinti karališkąjį sportą Lietuvoje, o turėdami tokį instrumentą kaip Raseinių hipodromas norime paversti Raseinius žirgų lenktynių centru Baltijos šalyse.“

IMG_2122

Pasaulinė praktika rodo, kad vienas hipodromas skirtas maždaug 3 mln. gyventojų – Raseinių hipodromas yra vienintelis ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, tinkamas rengti tarptautines lenktynes. Pasak hipodromo vadovės, toks statusas atveria daug galimybių Raseinių rajonui.

„Prie hipodromų auginama daug žirgų, todėl atsiranda papildomų darbo vietų treneriams, žokėjams, kalviams, – rekonstruoto hipodromo privalumus vardijo E. Kolbasnik. – Be to, atsiveria galimybių smulkiajam verslui. Žirgas per dieną suvalgo 5 kg avižų ir 6-9 kg šieno, o iš kur kitur jį įsigyti, jei ne iš vietinių ūkininkų?

Jaunimui suteikiamos puikios galimybės tobulėti aukšto lygio aptarnavimo sferoje per organizuojamus renginius, o įgyvendinę užsibrėžtą tikslą – didžiąją dalį lenktynių rengti tarptautines – atsiras apgyvendinimo, maitinimo, pramogų poreikis.

Be to, jau dabar matome rezultatų – būsima žokėja iš Raseinių savaitei išvyko į stažuotę Lenkijoje. Ji apsistojo pas vieną geriausių Varšuvos hipodromo trenerių ir kasdien joja po keletu žirgų, gauna kvalifikuotą mokymą.

Su mūsų visų pastangomis ir darbais Raseiniai taps traukos centru, ir ne bet kokiu, o intelektualios visuomenės traukos centru. Tikimės Raseinius paversti lietuviškąja žirgų sostine.“

IMG_2917

Lygiosios žirgų lenktynės – jose žirgai lenktyniauja lygia trasa – pasaulyje laikoma prestižine sporto šaka, joje kovojama dėl įspūdingų prizų. Štai šį savaitgalį per vyksiančias lenktynes Dubajuje pagrindinį bėgimą laimėsiantis žirgas iškovos savininkui 10 mln. JAV dolerių prizą.

Apie tokį prizinį fondą lietuviai gali tik pasvajoti, tačiau pirmieji profesionalūs žingsniai jau dedami – pirmą kartą bilietus į lenktynes Raseinių hipodrome galima įsigyti internetu (www.tiketa.lt), buvo sukurtas profesionalus Raseiniu hipodromo tinklalapis (www.raseiniuhipodromas.lt), kiekvieną savaitę straipsniai apie žirgų lenktynes ir Raseinių hipodromą pasirodo didžiuosiuose šalies naujienų portaluose.

Nors Raseinių hipodromas yra išskirtinis Baltijos šalyse, Raseinių rajono savivaldybė turėjo rengti du konkursus, kad rastų norinčiųjų hipodrome vykdyti veiklą.

Pirmajame konkurse dalyvių neatsirado, tad rengdama antrą konkursą savivaldybė įsipareigojo naujajam valdytojui už veiklą mokėti pinigus. Konkursą laimėjęs UAB „Žirgo startas“ per metus iš savivaldybės gaus 39 256 €, per penkerius metus ši suma sieks 196 281 €. Kitas konkurso dalyvis prašė didesnės sumos.

„Kito pasirinkimo nebuvo, nes finansavimo sutartis numatė, kad veikla hipodrome būtų vykdoma koncesijos sutarties pagrindu, – pabrėžė Raseinių r. savivaldybės administracijos direktorius Jonas Kurlavičius. – Jei nebūtume radę partnerio, blogiausiu atveju tektų grąžinti paramos pinigus Europos Sąjungai.“

Europos Sąjunga į hipodromo renovaciją investavo didžiąją dalį – daugiau nei 1,2 mln. eurų. Savivaldybės indėlis kiek daugiau nei 164 tūkst. eurų, privačių investuotojų – daugiau nei 115 tūkst. eurų.

„Savivaldybės pinigai skiriami ne konkursą laimėjusios privačios įmonės plėtrai, – pabrėžė E. Kolbasnik. – Šį projektą reikia vertinti kaip savivaldybės investiciją į rajone esančią infrastruktūrą. Šiais pinigais bus keliamas žirgų lenktynių prestižas Lietuvoje, varžybų dalyvius viliosime didesniais nei anksčiau prizinias fondais. Taip bus skatinama kurti žirgų veislynus, auginti kuo daugiau lenktyninių žirgų ir populiarinti sportą Lietuvoje.

Noriu, kad nesižvalgytume atgal ir neieškotume kaltų, o pasinaudotume esama situacija. Pavyzdžiui, hipodromas suteiks unikalias galimybes tobulėti Raseinių jaunimui sveikatos srityje. Su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu pradėjome derybas dėl ne tik dėl veterinarijos paslaugų per lenktynes. Norime, kad universitetas atliktų žirgų ir lenktynių tyrimų. Arba medikams teks atvykti į Raseinius, arba užaugs nauja vietinių gyventojų karta, kurie turės galimybes tobulėti šioje sferoje.“

IMG_2771

Nors UAB „Žirgo startas“ savivaldybės rengiamą konkurasą laimėjo praėjusių metų lapkritį, sutartis su savivaldybe dar nepasirašyta – abi pusės laukia, kol bus ištirti konkurso rezultatais nepatenkintųjų skundai.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) iki šiol tiria, ar E. Kolbasnik nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų būdama ir VšĮ „Raseinių hipodromo“ direktore, ir konsecijos sutartį laimėjusio UAB „Žirgo starto“ akcininke.

„Konkurso vykdymo procese visiškai nedalyvavau, tad ir jokio pažeidimo net ir norėdama negalėjau padaryti, – įsitikinusi E. Kolbasnik. – Dabar jau džiaugiuosi, kad VTEK išnagrinės situaciją, atsakys į klausimus ir pagaliau bus galima vykdyti tiesioginę funkciją.

Mūsų įmonės, kuri visiškai skaidriai laimėjo konkursą, tikslas yra plėtoti ir populiarinti žirgų lenktynių sportą Lietuvoje. Tik dėl šios priežasties dalyvavome konkurse. Labai gaila, kad turėdami infrastruktūrą dėl įvairių procesų jos negalime išnaudoti. Turiu atsiprašinėti nuolatos skambinančių Raseinių krašto žmonių, kurie vis klausia, kada galės vaikus leisti mokytis joti.“

Po to, kai VTEK priims sprendimą, Raseinių hipodromas vėl funkcionuos visu pajėgumu: jame ne tik vėl varžysis geriausi Lietuvos žirgai, bet ir vyks jojimo pamokos, organizuojamos ekskursijos.

„Tikiuosi, kad renginiai hipodrome taps malonia tradicija Raseinių krašto žmonėms, ir šis sporto kompleksas taps bendruomenę jungiančia vieta, keliančia tik teigiamas emocijas“, – vylėsi E. Kolbasnik.

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.