Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

R. Karbauskis ir A. Kubilius susitiks teismo posėdžiuose, į kuriuos ekspremjeras privalės atvykti (0)

2014-07-23 22:00 | Arvydas Nekrošius

Trečiadienį, liepos 23 d., Vilniaus miesto apylinkės teisme vyko antrasis parengiamasis posėdis civilinėje byloje pagal ieškovų Ramūno Karbauskio ir UAB „Agrokoncernas“ ieškinį atsakovui Andriui Kubiliui dėl asmens garbės ir orumo bei juridinio reputacijos pažeidimo. Civilinę bylą buvusiam Vyriausybės vadovui A. Kubiliui Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas R. Karbauskis iškėlė po to, kai A. Kubilius viešai paskleidė tikrovės neatitinkančią, užgaulią informaciją, esą Ramūnas Karbauskis ir jo verslas atstovauja Rusijos interesus ir atitinkamai veikia prieš Lietuvos Respubliką.

Verslininkas, politikas ir kultūros mecenatas R. Karbauskis, be kitų reikalavimų, prašantis teismo iš A. Kubiliaus priteisti 300 000 Lt neturtinę žalą, yra nurodęs, jog priteistus pinigus skirtų švietimo, kultūros ir labdaros projektams. Teismo posėdžio metu teismas tenkino ieškovų prašymą pripažinti atsakovo A. Kubiliaus dalyvavimą teismo posėdžiuose būtinu, todėl iki šiol vengęs atvykti į teismo posėdžius, spalio 10 d. teismo posėdyje, kuriame byla bus nagrinėjama iš esmės, A. Kubilius privalės dalyvauti. Be to, bylą nagrinėjantis teisėjas Gintaras Seikalis informavo, jog teismui buvo pateikta Valstybės saugumo departamento (VSD) pažyma. Išreikalauti šią pažymą ieškovų iniciatyva buvo nutarta praėjusiame teismo posėdyje. Anot A. Kubiliaus, būtent iš šios pažymos jis esą sužinojo, kad specialiosios tarnybos yra fiksavusios, jog kai kurie verslininkai mainais į geresnes Rusijos atstovų pasiūlytas verslo sąlygas aktyviai priešindavosi Lietuvos energetiniams projektams.

Teisėjas G. Seikalis, susipažinęs su pažymos turiniu, kuris yra įslaptintas, šios dienos posėdžio metu informavo, jog pažymoje nurodyta informacija neturi nieko bendro su nagrinėjama byla. „Ta pažyma, kuri buvo minėta byloje, tai aš aiškiai sakiau, kad joje ten tikrai nebus manęs, nes ir būti negali. Teisėjas patvirtino, kad pažymoje nėra minima mano pavardė ar mano įmonė. Aš buvau tuo tikras, nes žinau savo gyvenimą, žinau, ką aš darau. Tai dar sykį atspindi elgseną A. Kubiliaus ir jo aplinkos, kurie nesiskaito su žodžiais ir įvardija, kad tai tik nuomonė“, – žurnalistams sakė Ramūnas Karbauskis. Tolesnis bylos nagrinėjimas bus neviešas, kadangi teismas nutarė, jog bylos nagrinėjimo metu gali būti paviešintos tiek UAB „Agrokoncernas“, tiek kitų juridinių asmenų komercinės paslaptys.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos informacija

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.