Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Praleista naktis bibliotekoje – jėga (0)

2018-08-31 10:16 | Gitana Martinavičienė

Šiandien biblioteka siūlo įvairias veiklas siekiant turiningai praleisti laisvalaikį, domėtis literatūra, ugdyti  skaitymo, bendravimo ir kūrybinės saviraiškos įgūdžius.

Baigiantis vasaros atostogoms, tradiciškai, jau kelintus metus iš eilės, būrys Katauskių bibliotekos skaitytojų vaikų ir jaunimo praleido naktį bibliotekoje.  

Susirinkusius naktinėti ir svečius – Šiluvos seniūnijos seniūną Juozą Šlepą, Raseinių policijos komisariato tyrėją Giedrę Deveikienę ir Raseinių kultūros centro dailės studijos vadovę Dalią Rapalytę savanorė Lina Enuksonaitė pakvietė tam skirto prietaiso pagalba, atradus teisingą kryptį, leisti vėjui išpūsti didelius muilo burbulus. Apsiniaukusio, vakarėjančio dangaus fone žėrėjo įvairiausių figūrų ir spalvų burbulai, o veiduose – šypsenos.

Šiais metais renginys „Ypatinga naktis bibliotekoje 2018“ buvo skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Šia tema dailės studijos vadovė Dalia Rapalytė pristatė mokinių kūrybos parodą „Piešiu Lietuvai“. Vadovės paskatinti, svečiai ir dalyviai  piešė savo svajones bendrame piešinyje Lietuvai.

Šiluvos seniūnijos seniūnas Juozas Šlepas palinkėjo gerų rezultatų mokykloje, pastebėjo, kad knygų skaitymas, bendravimo ugdymas turi didžiulę reikšmę vaikų ir jaunimo tobulėjimui, dvasingumo ir kultūros ugdymui ir palinkėjo turiningai praleisti naktį.

Raseinių policijos komisariato tyrėja Giedrė Deveikienė demonstravo filmuką apie saugų elektroninį bendravimą, informavo kaip elgtis naktį gyvenant kaimynystėje, kada ir kiek galima triukšmauti ir ko tikėtis nesilaikant numatytų taisyklių.

Naktį kiekvienas šešėlis gąsdina, bet būryje, su prožektoriais vaikai su entuziazmu atliko užduotis ieškodami „lobio“, kurio nuorodos slėpėsi už bibliotekos sienų. Prie Katauskių koplytėlės uždegė žvakutes žuvusiems už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, kepė dešreles lauže, žiūrėjo siaubo filmą, dainavo karaoke ir žaidė edukacinius žaidimus. Paulina ir Greta šoko nuotaikingą savo sukurtą šokį, kurio ritmu užsikrėtė ir prie jų prisijungė Gustas.

Praleista naktis bibliotekoje neprailgo. Tai – iššūkis ir kaskart nauja patirtis, nauji įspūdžiai. Vaikai ir jaunimas turiningai, įdomiai ir linksmai praleido laiką.

Jaunystė įkvepia. Išaušus rytui, prie arbatos puoduko, aptarimo metu, ištarti žodžiai „…darykim dvi naktis iš eilės…“ nuskambėjo kaip įvertinimas įdėto darbo.

Ačiū Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešajai bibliotekai, Šiluvos seniūnijos seniūnui Juozui Šlepui, Raseinių Policijos komisariato tyrėjai Giedrei Deveikienei, UAB RIVAKA direktoriui Vidmantui Vasiliauskui, Katauskių bendruomenės pirmininkui Jonui Galinaičiui, kultūros centro dailės studijos vadovei Daliai Rapalytei, tautodailininkei Inijai Ambrozienei, Linai Enuksonaitei ir Arvydui Enuksonui, už paramą, rūpestį ir palaikymą.

Visiems dalyviams ačiū už draugystę. Linkiu su gera nuotaika pradėti mokslo metus.

D. Enuksonienė
Katauskių filialo vyresn. bibliotekininkė

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.