Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Praėjusį savaitgalį vanduo pasiglemžė keturias gyvybes (0)

2014-05-27 10:28 | Arvydas Nekrošius

vanduo

Atšilus orams, nemaža dalis poilsiautojų renkasi poilsį prie vandens. Iš įvairių vandens telkinių šiemet ugniagesiai gelbėtojai ištraukė 56 nuskendusius žmones (pernai – 43), iš jų 1 vaiką. Dar 13 gyventojų ugniagesiams pavyko išgelbėti. Šiais metais šalies ugniagesiai jau atliko 141 gelbėjimo darbą vandenyje (pernai – 181). Beje, nuskendusių žmonių skaičius gali būti didesnis, nes be ugniagesių skenduolius ir skęstančiuosius iš vandens ištraukia gelbėjimo stočių gelbėtojai, policijos pareigūnai, gyventojai. Šį savaitgalį ugniagesiai ne kartą skubėjo traukti skenduolių. Šeštadienį po pietų buvo gautas pranešimas, kad Ukmergėje, Gedimino gatvėje esančiame vandens telkinyje, skęsta žmogus. Ugniagesiai jame rado 1992 metais gimusio jaunuolio kūną. Vakarėjant Naujojoje Akmenėje, tvenkinyje nuskendo 1986 metais gimęs vyras. Apie 21 val. Vilniuje, Neries upėje, buvo rastas 1985 metais gimusio vyro kūnas. O sekmadienį Kaišiadorių rajone, Gudienos kaime, Gudienos tvenkinyje, buvo rastas 1989 metais gimusio vyro kūnas.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas Visuomenės informavimo ir analizės skyrius prašo gyventojų atsargiai elgtis prie vandens telkinių. Kad išvengtumėte skaudžių nelaimių, turite būti ypač atsargūs ir įsidėmėti šiuos patarimus.

Nesimaudykite nežinomose, nuošaliose vietose: geriau pasirinkite paplūdimį arba vietą, kur maudosi daugiau žmonių ir kur budi gelbėtojai. Nestovėkite ir nežaiskite ten, kur galima netikėtai įkristi į vandenį. Tai gali būti status krantas, prieplaukos kraštas, tiltas.

Neplaukite už plūdurų, nors ir esate geras plaukikas. Negalima plaukti arti prie praplaukiančių laivų, nes plaukiantįjį vandens srovė gali įtraukti po laivo sraigtais.

Nešokinėkite į vandenį nežinomoje vietoje, kur galima susižaloti atsitrenkus į dugne esančius kietus arba aštrius daiktus.

Besimokantiems plaukti patartina turėti plaukimo liemenes, pripučiamas rankoves ir kitokias pagalbines (pripučiamas) priemones. Šiuo metu galima nusipirkti panašių priemonių parduotuvėse, tačiau perkant reikia atkreipti dėmesį į jų kokybę ir įvertinti ar jie patogūs, neslidūs. Tačiau neplaukiokite ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių.

Pavojinga išdykauti valtyje, vaikščioti joje, ją supti, nes valtis gali apvirsti.

Nesimaudykite iškart po valgio. Perkaitę saulėje, nešokite staiga į vandenį, prieš tai juo apsišlakstykite.

Draudžiama maudytis vienam. Mažamečiai vaikai gali maudytis tik suaugusiųjų prižiūrimi. Jei pasidaro šalta ar blogai pasijuntama, reikia išlipti iš vandens, nusišluostyti ir sausai persirengti, pabėgioti, pasimankštinti, kol pasidarys šilta.

Pradėjus skęsti, pasistenkite įkvėpti kuo daugiau oro, o dėmesį į save atkreipkite mojuodami rankomis.

pagd

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.