Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Politikai turi remtis ne pažadais, o vertybėmis (0)

2014-12-12 09:28 | Arvydas Nekrošius

LVŽS vasaros sąskrydžio akimirkos

Užimti valdžią nėra taip sunku, kaip buvimą valdžioje paversti tarnyste visuomenės interesams. Reikia sutarimo dėl prioritetų, aiškių vertybių, kurios suformuotų valstybės tikslus. Deja, kaip ir praeityje, taip ir dabar, daugumos politikų tikslas yra pati valdžia, dėl kurios nesibodima net begėdiškai meluoti. Dar liūdniau, jog didžiosios partijos tapo įdarbinimo agentūromis. Gal ir nieko nebūtų baisaus, jei giminių klanus, lojalius partiečius vienytų bendros vertybės, o ne naudos siekimas.

Jei kultūra ir švietimas netaps mūsų valstybės didžiausiais prioritetais, mes ir toliau judėsime valstybės degradacijos kryptimi. Daugiau kaip 25 procentai šalies gyventojų emigravo, pusė likusių abejoja ar eitų ginti savo tėvynės. Laikas atsitokėti. Šalia tokia praraja, kad visos mūsų protėvių pastangos, kuriant ir ginant valstybę, gali nueiti perniek.
Yra tik viena sritis, kurioje esame aiškūs favoritai pasaulyje – alkoholio suvartojimo kiekis. Atsiradus interneto socialiniams tinklams vis dažniau tenka pamatyti filmukus, linksminančius visą pasaulį, kuriuose rodomi lietuviai. Tai filmukai, kuriuose alkoholio paveikti asmenys rodo savo „gabumus“. Belieka viltis, jog milijonai žiūrovų neatpažįsta lietuvių kalbos ir pagalvos, jog veiksmas vyksta kur nors Rusijos platybėse. Bet mes juk žinome, kad tais pajuokos objektais yra tapę mūsų tautiečiai ir visa tai natūroje gali pamatyti mūsų vaikai… Ar tai toleruosime ?

Mano ir muzikos atlikėjo Andriaus Mamontovo iniciatyva LR Seimui buvo pateikta įstatymo pataisa, draudžianti prekybą alkoholiu ir jo vartojimą renginiuose, kuriuose būna nepilnamečių. Jei būtų mano valia, aš ir alkoholizmo gydymą padaryčiau privalomu. Dr. Aurelijus Veryga yra taikliai pastebėjęs, jog du kartus istorijoje Lietuva nepriklausomybę atgavo jos tautai prablaivėjus.

Vaikų saugumas, išsilavinimas, sveikata yra svarbiausi rūpesčiai kiekvienai šeimai, bendruomenei, valstybei. Nesuprantu, kodėl negalime vaikų saugumą mokyklose padidinti aptverdami mokyklų kiemus tvoromis, kurios taptų kontroliuojama, saugia mokyklų teritorija. Dabartinė praktika kontroliuoti moksleivių judėjimą prie mokyklos durų, įrengiant registratorius, nėra pakankamai gera. Vaikai yra vaikai, jie turi turėti galimybę saugiai pabūti lauke. Tik su tėvų raštiškais leidimais vaikai galėtų išeiti už kontroliuojamos teritorijos. Aišku, jog ši teritorija turi būti ir nerūkymo zona. Tai nėra naujiena, taip yra šalyse, kuriose vaiko saugumas ir gerovė yra prioritetai. Kiek vaikų apsaugotume nuo avarijų, smurto, alkoholio, narkotikų, rūkymo ir t.t. Tai labai veiksni ir nebrangi priemonė.

Jau keletas metų po Lietuvą važinėja mobili kraujo laboratorija, kur žmonės nemokamai gali pasidaryti kraujo tyrimus. Tai mano finansuojamas projektas, kuriuo akivaizdžiai įrodau, jog tai efektyviausias būdas sumažinti išlaidas žmonių gydymui ir padidinti jų sveikatingumą. Dešimtys tūkstančių žmonių sužinojo apie savo sveikatos būklę, gavo savalaikius signalus kreiptis į gydytojus. Vyrai, laiku sužinoję prostatos vėžio diagnozę, šiandien gali džiaugtis gyvenimu, savo šeima. Daugeliui žmonių diagnozuotos ligos tose fazėse, kada dar nereikalingos brangios operacijos, tad sveikatos apsaugos sistema sutaupė milžiniškus pinigus. Gali kilti klausimas, kodėl tokios ankstyvosios ligų diagnostikos neorganizuoja valstybinės medicinos biurokratai. Atsakymas – tai farmacijos pramonės lobizmas, šiandien nugalintis visas iniciatyvas mokyti žmones sveikos gyvensenos, laiku diagnozuoti ligas, užsiimti jų profilaktika. Vėlgi, tai prioritetų ir politinės valios klausimas.

Šį rudenį į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą įstojo Sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis. Jis kartu darbuosis, siekiant, kad Lietuvos sveikatos politikos prioritetu taptų žmonių sveikatinimas, o ne jų gydymas.
Analizuojant situaciją kultūros sferoje, akivaizdu, jog tai valstybės dėmesio ir paramos stokojanti sritis, išgyvenanti didelio kultūros darbuotojų, menininkų atsidavimo savo darbui dėka. Buvo nemažai investuota į kultūros objektų infrastruktūrą, bet užmiršti ten dirbantys ir kuriantys žmonės. Biblioteka, teatras yra kultūros šventovės, bet jos šviesą skleidžia tik tada, kada į jas ateina žmonės. Valdžia abejingai stebi, kaip nustoja skaityti mūsų vaikai, nemato problemos tame, jog jie nesilanko teatre. Tikriausiai, šokiruojančiai nuskambės faktas, jog profesionalius teatro spektaklius yra matę tik keli procentai Lietuvos vaikų. Būtina priimti sprendimą, kad kartą per savaitę visi valstybiniai teatrai vaikams vaidintų nemokamai, o švietimo skyriai pasirūpintų, kad visi šalies moksleiviai ir darželinukai turėtų galimybę tuos spektaklius pamatyti.

Būtina nedelsiant keisti mokinio krepšelio sistemą. Mokyklos neturi konkuruoti dėl mokinio krepšelio turinio. Konkurencija turi būti tik mokymosi kokybės lygmenyje. Būtina į mokyklas grąžinti privalomą etnokultūros mokymą, rekomenduoti vaikų darželiams plėsti etnokultūrinę veiklą. Mūsų tautos etnokultūroje slypi milžiniški išminties, vertybių, bendruomeniškumo klodai.

Paliečiau tik keletą klausimų, kurie nereikalauja didelių investicijų. Jiems būtina tiesiog politinė valia.

Artėja savivaldos rinkimai, rinksime merus ir savivaldybių tarybas. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga yra viena įtakingiausių savivaldoje dirbančių partijų, per daugelį metų neįsivėlusi į jokius korupcijos skandalus, o savo narių sąžiningu darbu rodžiusi pavyzdį visiems politikams. Tose savivaldybėse, kuriose ilgus metus vadovauja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai, matosi gerieji pavyzdžiai. Neveltui, beveik trečdalis visų apdovanotų savivaldos riterio vardu yra mūsų sąjungos nariai. Mes nemokame šūkauti prieš kameras, nesišvaistome nepagrįstais kaltinimais ar tuščiais pažadais. Mes esame kuklūs, mandagūs, geranoriški žmonės, savo vertę įrodinėjantys darbais.

Drąsiai agituoju už mūsų kandidatus į merus, savivaldybių tarybas, nes noriu, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga įgytų daugiau politinio svorio, kuris leistų savivaldybėse įgyvendinti tuos prioritetus, kurie padėtų siekti gerovės visiems, o svarbiausia – padėtų mums užauginti laimingus, protingus, sveikus ir sėkmingus vaikus.

Ramūnas KARBAUSKIS,
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.