Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Pokalbis su Asta Montvydiene (0)

2015-01-31 16:09 | Airinas Jermolajevas

OLYMPUS DIGITAL CAMERAŠį kartą kalbiname Raseinių raj. Savivaldybės Visuomenės sveiktos biuro direktorę, Raseinių Krizių centro pirmininkę bei Raseinių Soroptimisčių klubo prezidentę Astą Montvydienę.

Tiek daug pareigų reikia vardinti norint Jus pristatyti sakykite kokias pareigas laikote atsakingiausias ir į kokias žiūrite svarbiausia.?

Visos pareigos yra labai atsakingos. Tačiau pagrindinis darbas yra Raseinių savivaldybės visuomenės sveikatos biure.

Kodėl pasirinkote tokias pareigas, juk visos pareigos asocijuojasi su žmonių pagalba ir problemomis, patinka padėti kitiems?

Dirbu 31 metus. Visus šiuos metus dirbau su žmonėmis ir žmonėms. Juk protas turtėja nuo to, ką jis gauna, širdis – nuo to, ką atiduoda kitiems.

 Ar daug laiko lieka sau, šeimai bei pramogai?

Šeima – užauginti du vaikai, abu jau pilnamečiai. Kiekvienas gyvena savo gyvenimą. Laisvalaikiu dainuoju Raseinių kultūros centro mišriame chore „Šatrija“, šoku Neringos šokių studijoje pramoginius šokius. Mėgstu keliauti, labai patinka spektakliai, koncertai.

 Raseinių r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras tai naujiena mūsų mieste, sakykite ką būtent šis biuras atlieka, kokios jo funkcijos ir kaip manote ar kraštiečiai išsamiai žino apie Jūsų veiklą ir kokią pagalbą suteiktumėt raseiniškiui?

Biuras įkurtas prieš metus. Kolektyve dirba 11 specialistų.
Biuro tikslas – rūpintis Raseinių rajono savivaldybės gyventojų sveikata, vykdyti savivaldybės teritorijoje Lietuvos Respublikos įstatymais ir kitais teisės aktais reglamentuojamą savivaldybių visuomenės sveikatos priežiūrą, siekti sumažinti gyventojų sergamumą ir mirtingumą, teikti kokybiškas visuomenes sveikatos priežiūros paslaugas, vykdyti savivaldybės visuomenės sveikatos stebėseną (monitoringą), užkrečiamųjų ligų, neinfekcinių ligų ir traumų profilaktiką ir kontrolę bei vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūrą.

 Soroptimisčių sąjunga, kas tai?

Tai pasaulinė laisvanoriška aktyvių moterų organizacija, kurios veikla skirta pagerinti moterų bei mergaičių gyvenimo kokybę vietinėse bendruomenėse ir visame pasaulyje. Lietuvoje Tarptautinis Soroptimisčių klubas užregistruotas 1992 metais Kaune, o Lietuvos Soroptimisčių klubų sąjunga įkurta 1996 m. Šiuo metu Lietuvoje yra 9 klubai, 150 įnauguruotų narių.

 Žinoma, kad ši sąjunga yra visame pasaulyje, kada aktyviai pradėjote dirbti Raseinių rajone?

Raseinių soroptimisčių klubas įkurtas prieš dešimtmetį, klubo įkūrėja Veronika Čirvinskienė. Aš šiame klube jau aštuoneri metai.

 Kiek šiuo metu raseiniškių, nes kiek žinau sąjungos narės yra tik moterys, yra Raseinių klube?

Taip, tai moterų organizacija ir Raseinių klube šiuo metu yra 16 narių.

Priimate visas kurios nori prisijungti prie Jūsų klubo?

Pagal Raseinių klubo įstatus, klubo narėmis gali tapti ne jaunesnės nei 21 m. moterys, kurios yra aktyvios visuomeninėje veikloje, dirba privačioje ar valstybinėje įstaigoje, yra pasiekusios gerų rezultatų arba aukštą profesionalumo lygį savo veikloje. Naują narę rekomenduoja dvi klubo narės ir, vieningai pritarus visoms, pakviečiama tapti klubo nare.

 Kiek žinau tapote šiais metais Raseinių klubo prezidente. Ką darysite kitaip negu kitos prezidentės o gal tęsite pradėtus darbus ir toliau spręsite iškilusias problemas?

Klubo prezidentės, rotacijos būdu, keičiasi kas dveji metai. 2015-2016 metais klubo vairą patikėjo man. Savo kadencijos laikotarpiu žadu daugiau dėmesio skirti mūsų klubo tarpasmeninių ryšių stiprinimui, klubo plėtrai ir projekto „Duonos kelias“ vykdymui. Šiuo projektu sieksime atkreipti Raseinių rajono bendruomenės dėmesį į vieną svarbiausių mūsų kultūros paveldo vertybę – duoną. Vykdydamos projektą tikimės įtraukti į jį kuo daugiau žmonių. Projektas yra orientuotas į įvairias amžiaus grupes, pradedant ikimokyklinio ugdymo įstaigomis ir baigiant Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) klausytojais. Didelis dėmesys skiriamas pagrindinių, vidurinių mokyklų, gimnazijų ir verslo mokyklos mokinių tautinės savimonės žadinimui, tradicijų saugojimui. Norime įjungti į šį projektą pačius vyriausius ir aktyviausius mūsų rajono gyventojus, kad jie savo patirtimi galėtų pasidalinti su jaunimu ir būtų pavyzdžiu, skiepijant tradicijas ir jas perduodant iš kartos į kartą.
Tęsime tarptautinį bendradarbiavimą su latvėmis, japonėmis, danėmis. Toliau padėsime moterims ir merginoms, kurioms reikalinga parama, palaikymas.

 Ką norėtumėt palinkėti kraštiečiams bei pačiam miestui ?

Dalinkitės gėriu, gaukit jo atgalios, dalinkitės šiluma, kad visada šalia jūsų gerai jaustųsi brangiausi, artimiausi Jums žmonės. Mylėkit, kad širdis nerambėtų. Gyvenkit darnoje su savimi, kurkit, kad kiti džiaugtųsi Jūsų darbais. Būkit sveiki ir laimingi.

 

Raseinių raj. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorę kalbino Airinas Jermolajevas

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.