Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Pirmoji savaitė su taromatais „Maximoje“ didelių staigmenų nepažėrė (0)

2016-02-10 12:43 | Arvydas Nekrošius

taromatas

Jau praėjo savaitė, kai šalyje veikia naujoji vienkartinių pakuočių užstato sistema. Prekybos tinklo „Maxima“ pirkėjai gali naudotis 200-ais taromatų prie 198 tinklo parduotuvių įvairiuose Lietuvos miestuose ir kaimuose. Į taromatus jie gali mesti specialiu užstato sistemos ženklu pažymėtas plastikines, metalines ar stiklines pakuotes ir atsiimti 10 euro centų užstatą.

„Užstato sistemos startas – vienas reikšmingesnių įvykių, kurį galima lyginti su naujosios valiutos – euro – įvedimu. Tam ruošėmės išties atsakingai. Prioritetinį dėmesį skyrėme pagalbai mūsų klientams: jų informavimui, kad tinklo parduotuvėse būtų pateikta visa reikiama informacija, kad taromatais naudotis būtų paprasta ir patogu. Darbui su taromatais buvo apmokyta beveik 600 darbuotojų, sukurta apie 170 naujų darbo vietų“, – sako bendrovės „Maxima LT“ generalinis direktorius Žydrūnas Valkeris.

Pasak jo, naujosios užstato sistemos startas mūsų tinklo parduotuvėse buvo sklandus. Žinoma, vos startavus sistemai pasitaikė pavienių techninių kliūčių – pirmosiomis dienomis, kiek užtrukus sistemų derinimo darbams, kai kurie taromatai neveikė ar veikė su trukdžiais, tačiau, kartu su už sistemas atsakingu Užstato sistemos administratoriumi techniniai nesklandumai buvo operatyviai šalinami. Be to, daugkartinės ir užstato sistemoje dalyvaujančios pakuotės, kaip ir anksčiau, buvo priimamos parduotuvių kasose, taigi pirkėjai nepatogumų nepatyrė ir nepajuto.

Pirmosiomis užstato sistemos veikimo dienomis į „Maxima“ parduotuves užsuko daugiau smalsuolių, nei tų, kurie atnešė priduoti tarą. Daugelis susidomėjusių šia sistema tinklo parduotuvėse ieškojo užstato ženklu pažymėtų pakuočių, vėliau bandė jas grąžinti ir atsiimti užstatą. Natūraliai daugiau klausimų kėlė vyresnio amžiaus žmonės, tačiau tam buvo pasirengta – tinklo darbuotojai naudotis taromatais mokė visus jais susidomėjusius pirkėjus. Kiek didesnę apkrovą taromatai turėjo regionuose, kuriuose dar iki vasario 1 dienos į jau pastatytus taromatus pasitaikė bandymų atnešti anksčiau sukauptas pakuotes,  ne būtinai pažymėtas užstato sistemos ženklu ir atpažįstamas taromatų.

Vienkartinių pakuočių užstato sistemoje dalyvauja plastikinės, metalinės ir stiklinės pakuotės, kurių talpa ne mažesnė nei 100 ml ir ne didesnė nei 3 l. Priduodamos pakuotės turi būti nepraradusios pradinės formos, tuščios, su aiškiai matomu brūkšniniu kodu, o šalia jo – pažymėtos specialiu užstato sistemos ženklu. Šių ženklų galimi du panašūs variantai, jie abu yra nurodomi ant taromatų. Tik tokias pakuotes atpažins ir priims visoje Lietuvoje veikiantys taromatai.

Įmetę užstato sistemoje dalyvaujančią tarą į prie parduotuvių ar jose įrengtus taromatus pirkėjai gaus kvitą, kurį pateikę parduotuvės kasininkui galės susigrąžinti po 10 euro centų už kiekvieną priduotą tuščios taros vienetą arba išleisti juos pirkiniams.

Atkreiptinas dėmesys, kad Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija yra numačiusi, jog gamintojai ir importuotojai visą pirminę vienkartinę stiklinę, plastikinę ir metalinę tarą Lietuvoje, kuri atitinka jai keliamus talpos reikalavimus, privalės specialiai pažymėti iki 2016 metų gegužės 1 dienos. Pereinamuoju laikotarpiu, nuo vasario 1 dienos iki gegužės 1 dienos, rinkoje cirkuliuos ir įprastinės pakuotės. Šių nepažymėtų pakuočių taromatai nepriims, dėl to jas reikės sutvarkyti iki šiol įprastu būdu. Stiklinė tara, kaip ir iki šiol, bus superkama „Maxima“ parduotuvių kasose arba specializuotuose taros supirkimo punktuose. O plastikines pakuotes reikės mesti į plastikui skirtus šiukšlių konteinerius.

Print

Planuojama, kad įrengus taromatus bent pirmaisiais metais „Maxima“ surinks apie 80 proc. visų pirkėjų nuperkamų vienkartinių pakuočių. Tai maždaug 11 mln. pakuočių per mėnesį. Iki šiol užstato principu Lietuvoje buvo renkama tik stiklinė tara. „Maxima“ tinklo parduotuvėse kiekvieną mėnesį jos buvo surenkama beveik 15 mln. vienetų.

Bendrovė „Maxima LT“ yra paskaičiavusi, kad taromatų projektas pareikalaus apie 1 mln. eurų bendrovės investicijų. Į šią sumą be darbuotojų parengimo įeina 200 taromatų įrengimas prie parduotuvių, taromatų ir kasų IT sistemų suderinimas, daugkartinės ir vienkartinės taros srautų, logistikos, suderinimas, taromatų priežiūra ir švaros užtikrinimas, taip pat pačios „Maxima“ privačių prekės ženklų pakuočių žymėjimas.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 234 „Maxima“ parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 16 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. pirkėjų.

Trumpa informacija pirkėjams apie „Maxima“ parduotuvėse įrengtus taromatus

  • Nuo š. m. vasario 1 dienos kiekvienas pirkėjas gali atgauti 10 euro centų vertės užstatą, sumokėtą įsigyjant vienkartinę stiklinę, plastikinę ar metalinę pakuotę.
  • Užstato sistemoje dalyvauja pakuotės, kurių talpa yra ne mažesnė nei 100 ml ir ne didesnė nei 3 l ir greta brūkšninio kodo yra pažymėtos vienu iš dviejų galimų užstato sistemos ženklų.
  • Norėdami atgauti už įsigytas vienkartines pakuotes sumokėtą užstatą, panaudotas ir sistemos ženklais pažymėtas pakuotes pirkėjai privalo įmesti į parduotuvėje ar šalia jos įrengtą  taromatą.
  • Svarbu, kad panaudotos pakuotės būtų tuščios, nepažeistos, išsaugota jų pradinė forma, kad ją priimantis taromatas galėtų sklandžiai nuskaityti priduodamą pakuotę.
  • Į taromatą įmetus vieną ar kelias sistemoje dalyvaujančias pakuotes, aparatas atspausdins kvitą, kuriame nurodytą atgaunama užstato suma.
  • Šį kvitą pirkėjai kviečiami pateikti „Maxima“ parduotuvių kasose. Jose dirbantys darbuotojai išmokės nurodytą užstato sumą, už kiekvieną pakuotę atgaunant po 10 euro centų.
  • Atgautą užstatą taip pat galima panaudoti kaip nuolaidą apsiperkant „Maxima“ parduotuvėse.
  • Išsamios instrukcijos, kaip naudotis vienkartines pakuotes priimančiais taromatais, skelbiamos parduotuvių informacijos lentose ir daugkartinio naudojimo taros priėmimo skyriuose, taip pat ant pačių taromatų.
  • Kilus papildomiems klausimams, pirkėjai kviečiami kreiptis į parduotuvių darbuotojus ar skambinti informacijos telefonu, nurodytu ant taromato.

 

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.