Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Pieno ir jo produktų reikšmė žmogaus sveikatai (aktualu jaunoms mamytėms) (0)

2015-04-10 09:35 | Arvydas Nekrošius

Urbienė

Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia į maisto produktų saugos, kokybės ir toksikologijos specialistės, Aleksandro Stulginskio universiteto prof. habil. dr. emeritės Sigitos Urbienės autorinę paskaitą.

Apie autorę Prof. habil. dr. Sigita Urbienė yra baigusi Kauno politechnikos instituto (dabar Kauno technologijos universiteto) Chemijos fakultetą, Maisto produktų technologijos specialybę.

Nuo 1967 iki 2001 m. dirbo Lietuvos maisto institute jaunesniąja mokslo darbuotoja, instituto moksline sekretore, direktoriaus pavaduotoja mokslui, Analitinių tyrimų laboratorijos vedėja. 1994–2011 metais dirbo Lietuvos žemės ūkio universitete (dabar Aleksandro Stulginskio universitetas, ASU) Žemės ūkio inžinerijos fakulteto Šilumos ir biotechnologijų inžinerijos katedroje; nuo 1998 m. profesorė. 2012 m. ASU profesorei suteiktas emeritės vardas.

Šalia pedagoginio darbo 1999–2011 m. vadovavo Žemės ūkio produktų kokybės tyrimo laboratorijai, kurios mokslinių tyrimų kryptis – pieno produktų kokybės gerinimas, užterštumo mažinimas. 1971 m. apgynė technikos mokslų kandidato (daktaro) disertaciją, kurios tema – pieno baltymų biologinės ir struktūrinės savybės. 1995 m. apgynė habilitacinį darbą, susijusį su naujų biologiškai vertingų pieno produktų kūrimu ir tyrimu. Mokslinę kvalifikaciją kėlė Švedijoje, Danijoje, Olandijoje. Ilgametė mokslinė veikla susijusi su pieno ir jo produktų fizikinių cheminių bei biocheminių savybių tyrimais, naujų pieno produktų gamybos technologijų kūrimu. Daugelio metų darbai skirti pieno ir jo produktų užterštumo tyrimams bei maisto saugos gerinimo klausimams. Prof. S. Urbienė viena ir su bendraautoriais paskelbė daugiau kaip 300 mokslinių publikacijų Lietuvos bei užsienio spaudoje, tarptautinių pienininkystės kongresų darbuose, pramonei parengė daugiau kaip penkiasdešimt normatyvinių techninių dokumentų, Lietuvos standartų. Profesorė yra daugiau kaip dvidešimties išradimų autorė ir bendraautorė. Prof. S. Urbienės mokslinė veikla įvertinta Mokslinės techninės draugijos respublikine premija, VLPP sidabro ir bronzos medaliais, Lietuvos ŽŪM, LMA prezidiumo, Lietuvos Maisto instituto, ASU garbės raštais.

Svarbiausios knygos: „Pieno ir jo produktų cheminės analizės metodai“ (1999), „Pieno sudėtis ir savybės. Žaliava produktų gamybai“ (2005), „Sviesto gamybos technologija“ (2009), „Pirminis pieno perdirbimas“ (2008). „Maisto toksikologijos pagrindai“ (vadovėlis, 2010), „Toksiški junginiai, jų susidarymas aplinkoje ir maiste“ (2011). Prof. S. Urbienė aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje. Tarp eilės visuomeninių darbų pažymėtinas ir nemažas profesorės įnašas į Lietuvos mokslų akademijos Žemės ūkio ir miškų mokslų skyriaus veiklą. Kasmet organizuoja seminarus, konferencijas, parengė siūlymų valstybės institucijoms. S. Urbienės siūlymu Lietuvos mokslų akademijos Žemės ūkio ir miškų mokslų skyriuje įsteigta Maisto saugos ir kokybės komisija, kuriai profesorė kūrybingai vadovauja.

plakatas

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.