Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Penkios priežastys, kad įsitikintum, jog žirgų lenktynės skirtos Tau (0)

2017-06-07 21:34 | krastietis.lt

Živilės Kazlauskienės nuotrauka / žirgų lenktynių akimirka

Teigiamos emocijos garantuotos
Dažnas sudalyvavęs žirgų lenktynėse, kur kanopų gaudesyje išvystomas didžiulis greitis, o taktinius sprendimus priima patyrę žokėjai, pasakys, jog tai yra ne kas kita kaip gamtos grožio (įspūdingi žirgai) ir „Formulės-1“ azarto derinys. Ne veltui lygiosios žirgų lenktynės tokios populiarios pasaulyje – grakštūs ir greiti grynakraujai jojamieji žirgai priverčia aikčioti susirinkusius. Anglijoje, Australijoje ar JAV karališkomis vadinamų lenktynių stebėti į hipodromus plūsta tūkstantinės minios, o galimybė spėti žirgą favoritą ir stebėti jo spurtą finišo tiesiojoje sukuria nepamirštamą teigiamų emocijų užtaisą. Įspūdžiai lieka ne tik asmenukėse – dar ilgai ir audringai tai aptarinėji su draugais, nes lenktynėse jautiesi lyg patekęs į nesurežisuotą spektaklį – užplūsta teigiamos emocijos ir energija.

Paprastai per varžybas vyksta bent 5 bėgimai. Šiose lenktynėse grynakraujai jojamieji žirgai, išbėgę iš starto mašinos, rungiasi nuo 1 000 iki 3 200 metrų distancijose. Būtent tokios nustatytos distancijos per lygiąsias lenktynes įveikiamos visame pasaulyje.

Kitoks laisvalaikis su šeima ar draugais
Tuo, ką pamato, lieka sužavėti ne tik žirgų sporto mėgėjai, bet ir visi ieškantys kokybiško laisvalaikio ir norintys patirti kažką naujo, dar neišbandyto. Šis kol kas alternatyvų ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse neturintis renginys išties originali ir šiuo metu tik populiarėjanti pramoga šalyje. Juk ne dažnai sakome: „Tai kaip Tau savaitgalį žirgų lenktynės?“ Tačiau į kiekvienas lenktynes (šiemet dar vyks septynios) susirenka vis daugiau smalsuolių. Svarbu ir tai, kad gilias tradicijas Vakarų šalyse turinčių lygiųjų žirgų lenktynių taisyklės yra nesudėtingos – stebėti, kuris žirgas pirmas atbėgs, ir tuo džiaugtis gali ir senas, ir jaunas. Bendros patirtys sujungia. Be to, tai puiki vieta tiesiog susitikti su draugais ar atšvęsti svarbią progą. Kas iš Jūsų jau šventė gimtadienį žirgų lenktynėse? Sutikite, originalu.

Įspūdingi žirgai
Grynakraujai jojamieji žirgai yra dominuojanti žirgų lenktynių veislė pasaulyje. Lietuvoje šios rūšies žirgų yra tik apie 50. Tai išties unikali proga pamatyti šiuos gyvūnus iš arti. Grynakraujai jojamieji žirgai yra itin atletiški ir energingi, pasižymi „karštu“ charakteriu. Šie žirgai turi ilgas, plonas kojas, atletišką kūną, didelius plaučius ir širdį. Dėl šių savybių jie gali išvystyti labai didelį greitį.

Toli vykti nereikia, tai vyksta Lietuvoje
Norint sužinoti priežastis, dėl ko pametę galvas minios Anglijoje, toli keliauti nereikia. Visus tarptautinius standartus atitinkančios ir daugiau nei 400 metų taisykles bei tradicijas išsaugojusios lenktynės kas trečią vasaros savaitgalį rengiamos Lietuvos viduryje – Raseinių hipodrome. Ši vieta, Ūkio ministerijos ekspertų vertinimu, strategiškai yra patogi tiek norintiems atvykti iš kitų Lietuvos vietų, tiek tinkama užsienio svečiams. ES lėšomis rekonstruotas hipodromas vos už 9 kilometrų nuo populiariojo A1 greitkelio Vilnius–Klaipėda. Ar žinojote, kad karališkuoju sportu vadinimas žirgų lenktynes galima stebėti šalia Maironio apdainuotų Dubysos slėnių? Tikrai arti.

Gera proga pakviesti verslo partnerius ir (ar) aptarti verslo reikalus
Ne tik žaidžiant golfą, bet ir stebint žirgų lenktynes pasaulyje sudaromi didžiausi verslo sandoriai. Hipodrome tvyrant azartiškoms ir teigiamoms emocijoms bet kokie sudėtingi klausimai sprendžiami lengviau. Verslo reikalų aptarimas lenktynėse jau tapo tradicija. Ir tam sudarytos išties visos sąlygos. Lietuvos vieninteliame lygiosioms žirgų lenktynėms pritaikytame hipodrome įrengta ir uždara įstiklinta bei moderni VIP ložė. Tokios ložės itin populiarios JAV, kai į NBA ar NHL rungtynes verslininkai ateina aptarti reikalų, o sportas tėra sudedamoji susitikimo dalis. Išties, nenusiviltų ir pasaulio matęs užsienio svečias. Jau turit parnerių, svečių sąrašą?

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.