Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Pažinkime savo gimtąjį kraštą (0)

2015-06-12 21:39 | Airinas Jermolajevas

DSCN6714Nepasiturinčių šeimų ir vienišų moterų skaičius kasmet didėja. Vis daugiau šeimų dėl savo gyvensenos ypatumų ir įvairių aplinkybių negali užtikrinti sau ir savo vaikams normalių gyvenimo sąlygų, turiningo laisvalaikio.

Raseinių soroptimisčių klubo 2015-2016 metų veiklos tikslas  –  keisti merginų ir moterų gyvenimą, sudarant galimybę aktyviau dalyvauti visuomeninėje,  pažintinėje veikloje, išreikšti save, plėsti akiratį, bendrauti ir bendradarbiauti su panašaus likimo moterimis, sustiprėti dvasiškai ir pažinti savo gimtąjį kraštą, tautinį paveldą.

Raseinių soroptimisčių klubas pasirinko   tautinės savimonės, pilietiškumo, tautinių tradicijų ugdymo kryptį.. Šiuo metu jau vykdomas projektas „Duonos kelias“.

Prie soroptimisčių klubo veiklos aktyviai prisideda Raseinių krizių centras, kurio darbuotojai,  konsultuodami socialinės rizikos šeimas, nepasiturinčių šeimų vaikus  pastebėjo, kad dauguma  tokių šeimų, jų vaikai piešia jūrą ir  svajoja ją pamatyti. Jų mamos dėl nuolatinio nepritekliaus, buitinės rutinos, neturi galimybės nors trumpam pabėgti nuo kasdieninių rūpesčių, padovanoti savo vaikams įdomią išvyką, turiningą laisvalaikį

Šių svajonių įgyvendinimas  tapo realus kai Raseinių soroptimisčių klubas parengė projektą „Pažinkime savo gimtąjį kraštą“. Projekto partneris Raseinių krizių  centras. Dėka šio projekto pavyko išpildyti svajonę 30 vaikų iš daugiavaikių šeimų. Pamatyti jūrą turėjo galimybę ir vaikų mamos. Išvykoje dalyvavo 46 žmonės.

2015 m. gegužės 30 d.  linksmai nusiteikę leidomės į kelionę vakarų kryptimi. Aplankėme pamario kraštą, susipažinome su šio krašto tautiniu paveldu, tradicijomis. Svečiavomės pamario krašto žvejų sodyboje. Šiltas sutikimas, vaikų piešiniai, vėtrungių konstravimas, priešpiečiai prie bendro stalo gamtoje paliko neišdildomus įspūdžius.

Aplankėme ir delfinariumą. Stebėjome delfinų pasirodymą. Įspūdžiai vaikams ir jų mamoms nepamirštami. Patyrėme daug puikių emocijų..

Susitikimas su jūra buvo nuostabus. Ir mamos, ir vaikai bėgo į vandenį, krykštavo, negalėjo atsistebėti. Dauguma jų prie jūros buvo pirmą kartą. Svajonė virto tikrove.

Pasinaudojome palankia proga ir susitikome su Klaipėdos soroptimisčių klubu, padėkojome už pagalbą organizuojant šią kelionę. Pasidalinome patirtimi, darbo rezultatais ir ateities planais.

Grįždami iš pamario krašto, dalinomės įspūdžiais, džiaugėmės nuostabiai praleista diena.

Didžiulė laimė teikti džiaugsmą žmonėms, matyti spindinčias vaikų akeles,  laimingas moteris, pamiršusias kasdienius rūpesčius, jausti jų dėkingumą.

Norime padėkoti savo rėmėjams: Klaipėdos soroptimisčių klubui, Danijos soroptimisčių klubo atstovei Annelise Thomsen, Raseinių rajono savivaldybės švietimo ir socialinių reikalų departamentui, individualios įmonės V.Gailienės Valgykla vadovei už skaniai paruoštus priešpiečius ir pietus visiems išvykos dalyviams.

DSCN6618 DSCN6634 DSCN6733 DSCN6793 DSCN6802

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.