Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Pavyzdingai tvarkomos miško valdos konkursas Raseinių rajone (0)

2014-09-24 10:02 | Arvydas Nekrošius

Miško valdos konkursas

Skuba tie metai, žiema, pavasaris, vasara ir štai jau ruduo. Su juo ir vėl pavyzdingos miško valdos konkursas Raseinių rajone. Jau antrus metus iš eilės rengiamas šis konkursas. Apsitarę kartu su Valstybinės miškų tarnybos Raseinių poskyrio pareigūnais V. Stoškevičiumi ir V. Klimašausku, pasiūlėme į rajoninę miško valdos konkursą dalyvauti septyniems miško savininkams, kurie ir sutiko.
Keliaudama po miško valdas pastebėjau, kad kiekvienas miško savininkas pagal savo galimybes gražiai tvarko miško valdą taip, kad joje būtų gera kiekvienam apsilankiusiam.

R. Gunevičius miško savininkas –ūkininkas. Aprodydamas savo vieną iš savo valdų džiaugėsi, kad čia įgyvendinama ES parama. Rengiama poilsiavietė, formuojami mediniai takai, suolai, įvairios atrakcijos. Malonu, kad miško valda nesiekianti nei 2 ha, bet miško savininkas pritaiko visuomenės poreikiams, kad žmogus atvykęs galėtų ir pailsėti ir pasportuoti.

Miško valdos konkursas

I. Juškys miško savininkas- ūkininkas, taip pat randa laiko tvarkytis savo miško valdoje. Vaikščiodami po jo valdą, konsultuojame ką reikia dar patvarkyti ir gražu žiūrėti, kad praeitų metų vėtros padarinių jau nematyti. Gražiai stiebiasi pasodintos eglaitės.

Aplankėme A.J. Tiškaus miško valdą, nustebome tuo, kad savininkas turėdamas brandų miško neskuba jo iškirsti. Miško savininko nuomonė man užtenka malkų pasikirsti, o vasarą po jį pasivaikščioti, nenoriu dar kirsti. Gėrėjomės net penkiais puoselėjamais skruzdėlynais. Šalia miško paties savininko rankomis įrengta poilsiavietė, pastatytas kryžius savo giminės atminimui.
V. Razgus dar vienas miško savininkas, kuris valdo ne vieną hektarą miško. Jį puoselėja tvarkingai ir gražiai. Jo valdoje savininko iniciatyva auginamas ąžuolynas. Planuoja ir įrengti poilsiavietę, juk netoli Šiluvos miestelis.

Miško valdos konkursas

N. Sutkevičius miškininkas, bet nuvykę į valdą matome, kad čia įsikūręs įvairiaamžis jaunuolynas, o miško valdoje pasitinka išlakios eglės, bet svarbiausia savininkas nuveda prie savo įspūdingo skruzdėlyno. Gera vaikščioti ir gerėtis tvarkoma miško valda.

V.Bartusevičius mus nustebina tuo, kad naujas miškas auga raiste, o melioracijos grioviai sutvarkyti taip, kad turėtų būti rajono pavyzdžiu. Smagu, kad savo darbu puoselėja savo miško valdą ir tai parodo džiaugiasi savo kuriamu gamtos grožiu.

Miško valdos konkursas

A.Grunovas puoselėja naują mišką ,gražiai auga beržynas.

Ilgai diskutavome ką pateikti respublikinei miško valdos konkursui. Nutarėme, kad rajone turi būt pateiktos trys miško valdos respublikai. Norime palinkėti N. Sutkevičiui, V. Bartusevičiui, V. Razgui sėkmės respublikinėje pavyzdingos miško valdos konkurse.

Lietuvos miško savininkų asociacijos Raseinių skyriaus pirmininkė
Skaidrutė Žuvelaitienė

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.