Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Patraukti rinkėjui – nuo balionų ir sėklų iki saldainių ir lesyklų (0)

2015-01-08 12:23 | Arvydas Nekrošius
puodeliai

Aistės Kazlauskaitės nuotraukoje: šiųmečiai rinkimai išsiskiria rinkėjams dalijamų puodelių gausa

Savivaldos rinkimams besirengiančios aštuonios partijos ir vienas rinkimų komitetas nuo 2014-ųjų spalio pradžios iki šių metų sausio 6 d. Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK) deklaravo 128 mažareikšmius daiktus, kurių vertė – per 143 tūkst. eurų (kone 0,5 mln. litų).

Rinkėjų palankumą partijos ir rinkimų komitetai pelnyti mėgins dalydami mažareikšmiais daiktais (neviršijančiais penkių litų, t. y. 1,45 euro, vertės) įvardytus mažmožius – gėles, saldainius, rašiklius, puodelius, magnetukus, atšvaitus. Visi jie pažymėti simboliais – partijos logotipais, rinkimų šūkiais, kandidatų atvaizdais ar nors pavardėmis.

Deklaruotų daiktų tiražai svyruoja nuo kelių dešimčių iki 50 tūkst. vienetų, jų visų bendras tiražas – daugiau kaip pusė milijono, vidurkis – 4 tūkst. vienetų.

Daugiausia dalijamų daiktų prigaminta Darbo partijos (56 pavadinimų) ir Liberalų sąjūdžio rinkimų agitacijai (29), jų vertė atitinkamai – beveik 64 tūkst. ir per 61 tūkst. eurų (apie 220 tūkst. ir 212 tūkst. litų). Socialdemokratų partija rinkėjų dėmesį atkreipti bandys dalydama jiems 25 pavadinimų daiktus (per 5 tūkst. eurų, arba apie 18 tūkst. litų), pagamintus savivaldos rinkimams, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) – šešių skirtingų rūšių daiktus (beveik 3,5 tūkst. eurų, arba beveik 12 tūkst. litų), partija Tvarka ir teisingumas – penkių pavadinimų daiktus (per 5,7 tūkst. eurų, arba beveik 20 tūkst. litų).

Vienintelis dalijamą daiktą deklaravęs rinkimų komitetas – „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ – pasigamino 72,40 euro (250 litų) kainavusių tūkstantį magnetukų su savo komiteto užrašu.

Dviejų daiktų, kuriuos pateikė Socialdemokratų partija, deklaracijų VRK nepriėmė. Pasirodė neįtikėtina, kad lesyklos iš natūralaus medžio gamintojas už ją paprašė vos penkių litų (1,45 euro), o užsakovui jų reikėjo tiktai 30 vienetų. Kitas rinkėjams dalyti skirtas, bet VRK neaprobuotas daiktas – 10 tūkst. šokoladinių saldainių, kurių pakuotėje nenurodytas galiojimo terminas. Dėl lesyklų gautas skundas, kuris bus nagrinėjamas VRK posėdyje.

Rašikliai, puodeliai, saldainiai, bloknotai, gerberos – tikrai ne naujiena, galinti tapti patraukliu masalu rinkėjams. Tiesa, pasitaikė ir unikalių – TS-LKD kandidato į sostinės mero postą rinkimų štabas prieš Kūčias miestiečiams dalijo paketus su šieno gniūžte, socialdemokratai Jonavos ir Širvintų rajonuose agituos šalavijų ir gvaizdūnių sėklų maišeliais. VRK politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyriaus vedėja Lina Petronienė sakė, kad šiems rinkimams išskirtiniai daiktai yra nebent žmonėms skirti atšvaitai, arbata ir puodelių gausa.

vrk

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.