Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Pašventintas kolumbariumas (0)

2014-10-17 18:53 | Airinas Jermolajevas

SONY DSC

Nuo pavasario Raseinių civilinėse kapinėse kunkuliavę darbai pagaliau baigti – apsilankius mirusiųjų mieste akį patraukia naujutėlis, ką tik baigtas statyti kolumbariumas. Šį penktadienį, spalio 17 d, 11 val,. kolumbariumą pašventino Raseinių dekanato dekanas Vytautas Paukštis. Naujuoju statiniu pasidžiaugė ir žodį susirinkusiesiems tarė Raseinių rajono savivaldybės meras Algimantas Mielinis, miesto seniūnijos seniūnas Jonas Elzbergas, statybų darbus vykdžiusios UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“ direktorius Jonas Kiaušas. Į šventinimo ceremoniją atvyko rajono valdžios atstovų: Raseinių rajono savivaldybės vicemerė Gitana Rašimienė, administracijos direktorius Jonas Kurlavičius ir jo pavaduotojas Alfredas Brauklys, rajono Tarybos narė Diana Kaupaitienė, kolumbariumo blokus gaminusios bendrovės „Ariogalos gelžbetonis“ direktorius Alfredas Masaitis, būrelis raseiniškių. Po pašventinimo žmonės apspito kolumbariumą ir užvertė miesto seniūną klausimais: kada bus galima pradėti laidoti, kokia bus tvarka, kiek kainuos ši paslauga ir t.t.

 

Raseinių kapinėse, 17 arų teritorijoje, pastatyti 3 blokai triaukščių (2,50 m aukščio), ir 2 blokai – dviaukščių (1,80 m aukščio) kolumbariumų. Įrengtos 104 laidojimo nišos, kuriose bus galima patalpinti 416 urnų. Manoma, kad tiek turėtų užtekti 6-8 metams. Kada bus tęsiamos kolumbariumo statybos, priklausys nuo poreikio, nuo to, kaip greitai gyventojai pereis prie naujos laidojimo „mados“. Galutinis projekto tikslas – įrengti daugiau kaip 1000 nišų kolumbariumą, kur amžinajam poilsiui prisiglaustų per 4000 išėjusiųjų.

SONY DSC

Šis kolumbariumo statybų etapas kainavo 195 tūkst. Lt ir tai lems kolumbariumo nuomos kainą gyventojams, kuri kol kas dar nenustatyta. Respublikoje esantys privatūs kolumbariumai gana brangūs – nišos nuoma siekia apie 4000-5000 Lt. Savivaldybių iniciatyva statyti kolumbariumai gyventojams nuomojami pigiau. Be abejo, mūsų kolumbariume bus nustatyta optimali kaina. Kol kas yra svarstomi du paslaugos variantai: pirmasis jų – kad patys gyventojai išsipirktų kriptas (4 vietas), kurių vienos kaina būtų 3120 litų (šiuo atveju įmonei atsipirktų kolumbariumo statybos). Antrasis variantas – iš gyventojų imti simbolišką 500 litų mokestį, o iš Savivaldybės biudžeto per šiuos ir kitus metus padengti komunalininkų išlaidas. Tai būtų tarsi didelė dovana gyventojams. Kol kas nė vienas variantas nepasirinktas – kolumbariumo nuomos kainą tvirtins rajono Taryba. Manoma, kad jau nuo Vėlinių bus galima kolumbariume pradėti laidoti urnas su mirusiųjų pelenais.

SONY DSC

SONY DSC

Mūsų Raseinių informacija

info_musuraseiniai

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.