Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Partija „Tvarka ir teisingumas“ – be tvarkos ir teisybės? (1)

2017-06-20 11:00 | Algimantė Ambrulaitytė

3 iš 3 statybų įmonės UAB „Brosta“ laimėti viešieji pirkimai, kai tuo metu Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas ėjo buvęs meras, ilgametis Tarybos narys Algimantas Mielinis. Šias pasirašytas sutartis galima rasti Viešųjų pirkimų tarnybos  oficialiuose puslapiuose. Kartu ši įmonė – subrangovė atlikti darbus Ariogalos kultūros namuose, kurie vyko ne pagal laiko terminus ir kelia gyventojų klausimus, į kuriuos valdantieji atsako tik pečių gūsčiojimais.

2016 metais buvo sudaryta 2017-2018 metų darbų programa, kurią pasirašė visi koalicijos partneriai. Šiuo metu koalicija yra pakitusi, administracijos direktoriaus, pavaduotojo postai perduoti kitiems rajono politikams, tačiau buvę tose pozicijose valdininkai paliko savo pėdsaką, kuris dabar atveda į gan miglotus, tačiau galimai neskaidrius viešuosius pirkimus bei partinius susitarimus.

Vienas iš tuometinių valdininkų iškeltų ambicijų buvo atnaujinti Ariogalos kultūros namus, kurie jau ne vienerius metus kelia gyventojų pasipiktinimą. Pažiūrėkime, kaip viskas vyko.

Pati pradžia ir keli faktai

Ariogalos kultūros namų einamojo remonto pirkimą vykdė Raseinių rajono kultūros centras, atstovaujamas laikinai einančio direktoriaus pareigas Justo Dargevičiaus. 2016 metų rugsėjo 28 dieną buvo pasirašyta sutartis su laimėjusia įmone UAB „Gensera“, kurios direktorius yra Dalius Grimalis. Kaip teigia Raseinių rajono savivaldybės viešųjų pirkimų specialistė Danutė Banienė, darbai buvo pirkti per CPO (centrinės perkančiosios organizacijos) viešųjų pirkimų portalą, o ko negauta, buvo papildomai nupirkta iš tos pačios įmonės.

„Kokios įmonės dar dalyvavo šiame konkurse mūsų CPO portalas neinformuoja“, – atsiųstame komentare D.Banienė teigė informacijos neturinti.

„Gensera“ atlikti darbus pasirinko statybų įmonę UAB „Brosta“, kuri ir yra šitos istorijos pagrindinė veikėja. Tiksliau, istorijos dalis apie tai, kaip galimai laimimi savivaldybėje projektai.

D.Ulickas: darbai pabaigti. Ruošiamasi kitiems

Ši istorija prasideda nuo Ariogalos kultūros namų rekonstrukcijos darbų ne be reikalo. Iš čia veda kelias prie galimai nelabai švarių ir sąžiningų įmonės UAB „Brosta“ viešųjų konkursų laimėjimų Raseinių rajono savivaldybėje.

Bet pradėkime viską nuo pradžių.

Klaipėdos įmonei „Gensera“ laimėjus Raseinių savivaldybėje projektą ir pasirinkus kaip subrangovę įmonę „Brosta“, 2016 metais prasidėjo Ariogalos kultūros namų rekonstrukcijos darbai. Jie turėjo pasibaigti gruodžio 1 dieną. Tačiau nesibaigė.

Tarybos narys Vidmantas Karabinas (su šiuo žmogumi dar teksto eigoje susipažinsite) teigia, kad, jo žiniomis, kilo nesklandumų su projektavimu, todėl darbus laiku atlikti nepavyko. Pačios įmonės darbuotojai, jo teigimu, pagal tuometines aplinkybes, darbą atliko greitai ir gan gerai.

Dabartinis administracijos direktoriaus pavaduotojas Darius Ulickas tikina, kad šiuo metu darbai jau yra padaryti.

„Pagal tą projektą, kuris buvo paruoštas, jau atlikta. Ir šiais metais atliksime galutinius pastato rekonstrukcijos darbus, kurie bus, ko gero, atlikti iki šių metų spalio mėnesio. Virš 70 000 eurų yra numatyta, jei teisingai atsimenu“, – teigia pašnekovas.

Šiuo metu, Ariogalos kultūros namuose dirba kita įmonė – UAB „Bilderis“, atstovaujama Tarybos nario Sauliaus Matelio. Tačiau įmonės „Brosta“ istorija ties čia nesibaigia.

Darius Ulickas – administracijos direktoriaus pavaduotojas

Nors ir kultūros namai nėra iki galo sutvarkyti, tačiau pradėta galvoti ir apie šalia esančio sklypo sutvarkymą, kuriame bus įrengta Ariogalos viešoji erdvė. Visai gretimais Ariogalos kultūros namų, Gedimino gatvėje, buvo nuspręsta nugriauti senąjį poliklinikos pastatą, kuris jau ilgą laiką stovėjo apleistas ir nebenaudotinas.

Raseinių rajono savivaldybės administracija paskelbė Mažos vertės konkursą, kurį jau kaip rangovė laimėjo UAB „Brosta“. Dar 2015 metų lapkričio 27 dieną buvo pasirašyta sutartis dėl likvidavimo ir teritorijos sutvarkymo darbų tarp tuometinio Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Algimanto Mielinio ir įmonės UAB „Brosta“, atstovaujamos direktoriaus Valdo Karabino.

Buvęs administracijos direktorius Algimantas Mielinis, pasirašęs visas sutartis su įmone UAB „Brosta“

Gauti informacijos iš savivaldybės administracijos, kas dar dalyvavo konkurse, kodėl buvo pasirinkta minėtoji įmonė, nepavyko. Nei apie šią sudarytą sutartį, nei apie likusias, kurios bus aptartos tolimesniame tekste. Viešai prieinamos informacijos taip pat nėra, tad šie klausimai lieka neatsakyti.

Susipažinkime, kas yra įmonės UAB „Brosta“ vadovas ir kokiu keliu galimai ši įmonė laimi viešuosius pirkimus savivaldybėje

Centrinėje viešųjų pirkimų sistemoje galima rasti tris sutartis, kurias Raseinių rajono savivaldybė sudarė su šios įmonės vadovu. Visas jas pasirašo tuometinis administracijos direktorius Algimantas Mielinis.

Šioje istorijoje vienas iš įdomesnių faktų yra tas, kad A. Mielinis yra partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys. O įdomus todėl, nes UAB „Brosta“ direktoriaus Valdo Karabino tėvas, jau anksčiau minėtasis Tarybos narys, Vidmantas Karabinas yra tos pačios partijos Raseinių skyriaus pirmininkas.

Valdas Karabinas – įmonės UAB „Brosta“ vadovas

Administracijos direktoriaus pavaduotojas D. Ulickas sakosi, kad komentuoti šitos situacijos nelabai gali, nes tuo metu nedirbo savivaldybėje, ir tik tikisi, kad viešieji pirkimai buvo atliekami skaidriai.

„Kiek žinau tai būtent dėl šito, ką jūs pasakėte, nebuvo kilę nei skundų, pretenzijų ar kažkokių teisinių ar administracinių ginčų“, – sako D. Ulickas.

Paklausus paties V. Karabino, kaip mano ar tai neturėjo jokios įtakos sūnaus įmonei laimėti šiuos projektus, kai buvęs administracijos direktorius yra tamstos bendrapartietis, konkretaus atsakymo iš karto gauti nepavyko.

Vidmantas Karabinas – partijos „Tvarka ir Teisingumas“ Raseinių skyriaus pirmininkas

„Jeigu dėl to, kad aš esu Raseinių gyventojas ir ilgametis Tarybos narys, mano sūnaus įmonė negali dirbti rajone, tada aš turėčiau kažkur išvažiuoti“, – atsakė V. Karabinas

„Aš vis tiek niekaip nesu susijęs“, – dar pridūrė pašnekovas, teigdamas, kad sūnaus įmonė Raseiniuose neturi nei 10% vykdomų darbų.

Tikslumo dėlei, pagal duomenų šaltinį Kontaktai.eu, įmonė UAB „Brosta“ Raseinių rajono savivaldybėje yra laimėjusi ketvirtadalį visų viešųjų pirkimų. Kiti konkursai laimėti Tauragės rajono savivaldybėje ir kitose įstaigose.

Visus projektus pasirašo partijos „Tvarka ir Teisingumas“ narys

Pralošėm, pralošėm“, – atsakė V.Karabinas, paklaustas ar jo žiniomis, sūnaus įmonė buvo teikusi kandidatūrą laimėti projektus ir nelaimėjusi, kai administracjos direktoriaus pareigas ėjo A.Mielinis.

Įvardyti, kiek ir kokius projektus pralaimėjo, Tarybos narys negalėjo. Su pačiu įmonės vadovu Valdu Karabinu susisiekti nepavyko.

Tačiau, pagal Viešųjų pirkimų tarnybos viešai prieinamus duomenis, apskritai vienintelis nelaimėtas konkursas savivaldybėje, kuriame dalyvavo įmonė UAB „Brosta“, buvo Raseinių rajono Šaltinio vidurinės mokyklos pastato rekonstravimo darbai. Konkursą laimėjo įmonė UAB „DIG Baltieji rūmai“, atstovaujama direktorės Gražinos Jacikienės. Tuo metu laikinai administracijos direktoriaus pareigas ėjo Jonas Kurlavičius, mat sukilę Raseinių rajono savivaldybės Tarybos nariai atstatydino administracijos direktorių. Kaip vėliau buvo nustatyta – neteisėtai. Tad Algimantas Mielinis vėl grįžo į postą.

Viena iš sutarčių, pasirašytų tarp Raseinių rajono savivaldybės ir UAB „Brosta“

Kaip galima iš viešai pateiktos informacijos suprasti, kad įmonė UAB „Brosta“ laimėjo visus konkursus, kai administracijos direktoriaus pareigas ėjo „Tvarkos ir teisingumo“ partijos narys A.Mielinis.

Be jau minėtosios – teritorijos šalia Ariogalos kultūros namų sutvarkymo – sutarties, įmonė laimėjo dar du viešuosius pirkimus, apie kuriuos informacijos Raseinių rajono savivaldybė taip pat neatsiuntė, nors buvo tikslinama ir prašoma ne vieną savaitę.

2015 metais gegužės 8 dieną buvo pasirašyta sutartis dėl Raseinių rajono Gilių mokyklos – daugiafunkcinio centro sporto aikštelės įrengimo.

2016 metais spalio 25 dieną įmonė laimėjo projektą atlikti Ariogalos pradinės mokyklos stogo kapitalinio remonto rangos darbus.

Privačių interesų nedeklaravęs

Dar noriai pokalbio metu teikdamas savo įžvalgas ir atsakymus, užklausus Vidmanto Karabino, kodėl nedeklaravo savo privačių interesų, kitame telefono gale stojo mirtina tyla.

Tarybos nario deklaracijoje nėra parašyta, kad jo abudu sūnūs – tiek Valdas, tiek Darius – yra įmonių vadovai.

„Geras klausimas. Iš tikrųjų. Dabar galvoju, kodėl. Tai čia klaida, ko gero“, – bandė situaciją paaiškinti V. Karabinas.

Tarybos narys ne vieną kartą kandidatavo ir į Lietuvos Respublikos Seimą, tačiau nei vienoje deklaracijoje privatūs interesai nėra nurodyti.

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (1)


  1. IP:78.61.245.129

Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.