Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Parodos „Simbolių kalba šiuolaikinėje tekstilėje“ atidarymas Raseiniuose (0)

2014-10-20 11:45 | Arvydas Nekrošius

simboliu-kalba-siuolaikineje-tekstileje

Spalio 22 d. (trečiadienį), 16 val. Raseinių rajono kultūros centre (Vytauto Didžiojo g. 10, Raseiniai) vyks keliaujančios tekstilės kūrinių parodos „Simbolių kalba šiuolaikinėje tekstilėje“ atidarymas.

Paroda „Simbolių kalba šiuolaikinėje tekstilėje“ organizuojama projekto „Kitokia tekstilė“ kontekste, kurį nuo 2009 m. kasmet rengia Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus Tekstilės sekcija. Pagrindinis projekto tikslas ir misija – skleisti tekstilės meno idėjas Lietuvos (o taip pat ir kaimyninių šalių) regionuose, įsikūrusiuose atokiau nuo kultūros ir meno centrų.

Šiųmetės parodos tema aktualizuoja mūsų tautos kultūrinį palikimą. Nuo pasaulio suvokimo pradžios vaizdinės formos keliauja iš vienos epochos į kitą. Kintantys kontekstai gimdo vis kitokį vaizdinio prasminį turinį. Tai, kas „seniai“ žinoma atrandama iš naujo, atgimsta sakraliai reikšminguose, amžinuose dalykuose. Senosios formos ir vaizdiniai apipinti dvasinės bei racionalios patirties atskleidžia naujus aspektus, sukuria savojo laikmečio ženklus, savo kultūros įvaizdį.

Parodoje pristatomi kūriniai – semantinės ženklų struktūros, nurodančios į Lietuvos kultūros palikimą, tautos dvasią. Stilizuotai vaizduojami senieji Baltų simboliai ir ženklai (svastika, kryžius, ratas ir kt.) įvairiuose šiuolaikiniuose kontekstuose įgauna kitą (istorinėmis, socialinėmis, politinėmis konotacijomis apipintą) prasmę. Užkoduoti vaizdiniai kviečia parodų lankytoją surasti besiskleidžiančias baltiškųjų ženklų interpretacijas, ne tik pažvelgti į ženklus iš šių dienų perspektyvos, bet ir pasidalinti juos apsivijusiomis istorijomis.

Parodoje pristatomas ne tik platus tekstilės raiškos priemonių spektras (nuo tradicinių tekstilės technikų iki šiuolaikinių technologijų panaudojimo), bet esama ir stiklo bei juvelyrikos meno kūrinių, kurių tekstilinės gijos skleidžiasi konceptualiai – mentaliniame lygmenyje.

Kolekcijos kūrinių autoriai: Liucija Banaitienė, Danguolė Bečelytė-Čachavičienė, Inga Betuža-Bertuža, Eglė Ganda Bogdanienė ir Algirdas Mikutis, Danguolė Brogienė, Zinaida Dargienė, Danutė Ona Jonelienė, Virginija Kirvelienė, Laimutė Kozlovienė, Liucija Kudžmienė, Vilma Marė, Rūta Marija Narvydienė, Irena Piliutytė, Birutė Sarapienė, Genovaitė Sasnauskienė, Aušra Sedlevičiūtė, Marijona Sinkevičienė, Danutė Valentaitė, Valda Verikaitė.

Paroda veiks iki lapkričio 20 d.

Projektą remia LR Kultūros ministerija ir Kauno miesto savivaldybė
Projekto vadovė Birutė Sarapienė
Organizatorius Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.