Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Paplūdimiai parengti vasaros sezonui (0)

2017-06-05 18:00 | krastietis.lt

Vasaros karštymečiu – geriausia kūno ir sielos atgaiva – poilsis prie vandens telkinio. Tačiau labai svarbu, kad jis atitiktų higienos normas ir būtų galima maudytis.

Raseinių rajono savivaldybės tarybos 2017 m. balandžio 20 d. sprendimu Nr. TS-147 ,,Dėl Raseinių rajono savivaldybės maudyklos ir rekreacinių zonų nustatymo buvo patvirtinta viena Savivaldybės maudykla –Sujainių tvenkinys Sujainių kaime ir šios rekreacinės zonos: Dubysos upė Dainų slėnyje, Dubysos upė Verdėlupio seniūnaitijoje, Dubysos upė Daugodų kaime, Prabaudos tvenkinys Norgėlų kaime, Viduklės I tvenkinys Viduklės miestelyje ir Dubysos upė Lyduvėnų miestelyje.

Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2017 m. gegužės 9 d. įsakymu Nr. A1-473 ,,Dėl Raseinių rajono savivaldybės maudyklos ir rekreacinių zonų vandens kokybės tyrimų 2017 m. kalendorinio grafiko patvirtinimo“ buvo nustatytas Savivaldybės maudyklos ir rekreacinių zonų vandens kokybės tyrimų grafikas. Pagal šį grafiką maudymosi sezono metu (kas dvi savaites) Sujainių tvenkinyje ir rekreacinėse zonose bus atliekami vandens kokybės mikrobiologiniai tyrimai. Jų rezultatai bus nuolat skelbiami paplūdimių informaciniuose stenduose bei savivaldybės interneto svetainėje. Tyrimai yra finansuojami Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.

Gegužės 25 d. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Šiaulių skyrius atliko maudyklos ir rekreacinių zonų vandens tyrimus ir informavo, kad vanduo atitinka higienos normos reikalavimus ir maudytis galima.

Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija apsilankė įteisintuose rajono paplūdimiuose ir patikrino, kaip jie pasirengę priimti poilsiautojus.

„Apsilankėme Sujainių maudykloje, visose rekreacinėse zonose, susitikome su seniūnais ir likome patenkinti tuo, ką pamatėme. Visi šie vandens telkiniai yra pasirengę vasaros sezonui: aplinka nušienauta, sutvarkytos prieigos prie vandens ir visa infrastruktūra su žaidimų aikštelėmis, poilsio zonomis ir kitais būtinais dalykais. Žinoma, yra dalykų, kuriuos reikia ištaisyti, bet apskritai vaizdas yra geras. Gyventojai ir jų svečiai turi kur kokybiškai pasilepinti saulės ir vandens voniomis ir sveikai pajudėti. Žmonės skuba pasidžiaugti šiais malonumais net nesulaukę vasaros pradžios – šiltomis dienomis jie skuba prie vandens telkinių“, – teigė komisijos pirmininkas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Darius Ulickas.

Pasak Savivaldybės gydytojos, komisijos narės Akvilės Juškienės, šiemet padėtis paplūdimiuose yra nepalyginai geresnė negu prieš metus: įrengti šiukšlių konteineriai, informacijos stendai, vandenyje nutiesti maudymosi zoną žymintys plūdurai, sutvarkyti tualetai, persirengimo kabinos, išpurentas paplūdimio tinklinio aikštelių smėlis…

„Gerų pokyčių pamatėme visur, ypač Ariogaloje, kuri ankstesniais metais rasdavome ne vieną trūkumą. Žinoma, nežymių trūkumų yra tai vienur, tai kitur ir apie juos pranešėme seniūnams. Jiems duota laiko ištaisyti tuos trūkumus, tikimės, kad kitą sykį neturėsime prie ko prikibti“, – sakė A.Juškienė.

„Labai svarbu operatyviai ištaisyti visus trūkumus, kad žmonės saugiai, patogiai leistų laiką rekreacinėse zonose. Kai kurioms seniūnijoms reikėtų pasitempti. Vienur pastebėjome neištuštintų šiukšlių konteinerių – kai kurios jų talpos buvo pripildytos iki pusės, – kitur, kaip antai, Viduklės I tvenkinio zonoje stinga šiukšliadėžių prie suoliukų – pastatytas tik vienas konteineris, kuris pagal paskirtį gali būti naudojamas plastiko atliekoms“, – pastebėjo kita komisijos narė, Savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyresnioji specialistė ekologijai Vilma Kundrotienė.

Savivaldybės administracijos atsakingi specialistai ir toliau stebės padėtį paplūdimiuose, rūpinsis jų vandens kokybe visą maudymosi sezoną – nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d., kad raseiniškiai ir jų svečiai pasimėgautų vasaros malonumais.

info_raseiniai_lt

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.