Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Paminėta Lietuvos saugaus eismo diena (0)

2014-04-07 12:29 | Arvydas Nekrošius

SAUGAUS EISMO DIENA

Balandžio 6 – oji – Lietuvos saugaus eismo diena, minima jau nuo 2006 metų, kuomet Lietuvos Respublikos Seimas įtraukė ją į Atmintinų dienų sąrašą. Pažymint minėtą dieną, norima atkreipti visuomenės dėmesį į problemas, susijusias su eismo saugumu, jų mastą, pasekmes ir kaštus. Taip pat, tai yra ideali galimybė švietėjiškai veiklai, informuojant visuomenę apie priemones, kurias įgyvendinant, mažinamas avaringumas keliuose. O tai, kad į eismo saugumą jau ne vieneri metai kreipiamas didelis dėmesys liudija ne tik statistika, bet ir renginiai, kurie yra yra organizuojami Šiaulių apskrityje. Šias metais Saugaus eismo šventę nuspręsta organizuoti Šeduvoje.

Renginys prasidejo iškilmingais Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro (dir. E. Miknius) maršais, kurių muzikos garsai sukvietė į šventę renginio svečius, dalyvius ir žiūrovus.Sveikinimo žodžius susirinkusiems tarė Radviliškio rajono savivaldybės meras Darius Brazys, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos direktorius Skirmantas Skrinskas, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Rimantas Bobinas. Renginio metu tylos minute buvo pagerbti žuvusiuosieji eismo įvykiuose.

Saugaus eismo dieną buvo apdovanoti Šeduvos krašte gyvenantys pilietiški, iniciatyvūs, gerbiantys įstatymus gyventojai: Vaiva Sliekaitė – už ilgametį, kasdieninį vykimą dviračiu iš namų į darbą ir atgal maršrutu Prastavoniai – Pavartyčiai; Anicetas Skačkauskas (gim. 1923 m.) – visą gyvenimą iki šiol važinėja automobiliu…ir, kas įdomiausia, net ir turėdamas tokį ilgą vairavimo stažą, nėra įvykdęs nei vieno eismo įvyko ir nėra gavęs nei vienos nuobaudos už Kelių eismo taisyklių pažeidimus; Rimas Žaromskis – ilgametis, aktyvus policijos rėmėjas, dirbantis kitoje spec. tarnyboje – Greitosios medicinos pagalbos centre. Dovanas šeduviečiams įteikė LAKD direktorius Skirmantas Skrinskas, VĮ „Šiaulių regiono keliai“ direktorius Piotras Bakanovas ir Radviliškio rajono savivaldybės meras Darius Brazys.

Skambiu šventės akcentu tapo VRM reprezentacinio pučiamųjų orkestro pasirodymas. Orkestro programa kaip visada buvo pakelianti nuotaiką, stebinanti savo išmone, ir, be abejo, iškilminga. Šventės metu dalyvavusios įstaigos ir įmonės, saugios kaimynystės bendruomenės pristatė savo veiklą, naudojamas transporto bei kitas priemones. Nemažo susidomėjimo kaip visada sulaukė VĮ „Šiaulių regiono keliai“ saugos diržų efektyvumo ir automobilio apsivertimo imitavimo įrenginiai, geležinkelio kelio mašinos, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, policijos automobiliai, Šiaulių darbo rinkos ir mokymo centro bei Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato prevenciniai autobusai.

Renginyje svečiavęsi du policijos bičiuliai Amsiai, kaip visada, buvo nusiteikę linksmintis ir labai daug fotografavosi. Renginio atmosferai kaistant…visų žiūrovų dėmesį patraukė informacija, kad Šeduvoje, Vytauto gatvėje, stabdomas nestojo automobilis, kurio vairuotojas pavojingai manevravo kelyje ir galimai buvo neblaivus. Pareigūnams persekiojant automobilį, bandant jį motociklu blokuoti iš priekio, automobilio „Gaz 52“ vairuotojas atsitrenkė į gatvėje stovėjusį automobilį „VW Golf“, kuriame buvo žmogus. Tačiau tuo viskas nesibaigė. Automobilio „Gaz 52“ vairuotojas ir keleivis, abu akivaizdžiai neblaivūs, dar su alaus buteliais rankose, bandė pasprukti nuo policijos pareigūnų, tačiau buvo sulaikyti ir pristatyti į policijos nuovadą. Kadangi eismo įvykio metu buvo ir sužeistųjų, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnams teko pjaustyti automobilį ir išlaisvinti jame įstrigusį vairuotoją, kurį medikai, suteikę būtinąją pagalbą, išvežė į ligoninę. Viskas buvo labai realistiška…tačiau tai buvo parodomoji kelių eismo taisyklių pažeidėjų sulaikymo, sužeistųjų eismo įvykyje gelbėjimo operacija.

Po išties pavojingos ir intriguojančios gelbėjimo operacijos visi renginio dalyviai buvo pakviesti išbandyti savo jėgas dviračių slalomo rungtyse, viktorinose. Štai Šiaulių aps. VPK Kelių policijos biuro pareigūnai renginyje dalyvavusiems žiūrovams suteikė galimybę pamatuoti automobilio važiavimo greitį su greičio matuokliu. O tai panorusioms išbandyti moterims, vienas itin nagingas policijos pareigūnas iš servetėlių pynė romatiškas gėles. Kaip visada, dalyvavusiųjų dėmesį traukė policijos stendai, kuriose buvo galima pamatyti spec. priemones, su jomis nusifotografuoti. O kriminalistinių tyrimų biuro pareigūnai plušėjo darydami norintiesiems jų pirštų atspaudus (juk buvo pažadėta, kad jie nebus įtraukiami į jokias policijos duomenų bazes).

Šventės pabaigoje buvo apdovanoti dviračių slalomo rungyse dalyvavę moksleiviai. Visus įspūdingus Saugaus eismo dienos renginius organizavo Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos Lietuvos automobilių kelių direkcija, Radviliškio rajono savivaldybė, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariatas ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariatas, valstybės įmonė „Šiaulių regiono keliai“. Renginyje taip pat dalyvavo Šiaulių aps. priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Radviliškio priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos pareigūnai, Radviliškio rajono greitosios medicinos pagalbos centro darbuotojai, saugios kaimynystės bendruomenės, Šiaulių Darbo rinkos ir mokymo centro darbuotojai.

policija

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.