Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Pamilusi knygas ir teatrą (0)

2015-04-02 07:59 | Arvydas Nekrošius

knygos

„Mano gyvenimo pasakos“ – tai antroji kūrėjos iš Vadžgirio (Jurbarko raj.) knyga. Dar vaikystėje svajojusi parašyti knygą apie savo gyvenimą, šiais metais svajonę išpildė. Parašė ir išleido 252 psl. apimties knygą, kuri sudaryta iš dviejų dalių. Pirmoji dalis apima laikotarpį iki 1963 m. (nuo gyvenimo pradžios iki vedybų), antroji dalis – iki šių dienų. Tai knyga apie autorės gyvenimą ir ne tik jį, bet ir apie ją supantį pasaulį: viską su kuo autorė susidūrė, kas buvo reikšminga ir turėjo įtakos jos gyvenime. Jame buvo ir dvaras, kurį nedaug kas prisimena.

Pirmoji Izabelės Lukošienės knyga – „Meilės pinklės: pjesės“ išleista 2013 m. Knygos autorė dirbdama Vadžgirio bibliotekoje, kurioje išdirbo keturiasdešimt metų, pamilo teatrą. Su vaikais ir suaugusiais pradėjo statyti spektaklius. Žinių, kaip statyti spektaklius, sėmėsi iš žymaus rusų režisieriaus Konstantino Stanislavskio knygos. Ją visą išmoko atmintinai. Kad būtų ką vaidinti, Izabelė pradėjo kurti pjeses, nes kitų autorių parašytos pjesės neatitiko jos norų ir galimybių.

1991 m. sužinojusi laikraštyje apie pjesių konkursą Amerikoje, išsiuntė savo pjesę „Karalius vagis“, kuri laimėjo antrą vietą ir solidžią premiją. Los Andželo dramos sambūris pasirinko statyti pagal jos pjesę spektaklį.

Susikaupus pluoštui sukurtų pjesių, kurias sudaro dramos ir komedijos, knygą išleisti paskatino Benjaminas Kondratas. Jis į savo leidžiamą kūrėjų biografijų seriją įdėjo ir Izabelės Lukošienės biografiją, liepdamas būtinai išleisti knygą. Taip gimė knyga, kurios apimtis – 247 puslapiai.

Pagal Izabelės Lukošienės pjesę „Brangutė“, spektaklius pastatė: Švenčionių miesto, Pasvalio rajono Raubonių, Telšių rajono Varnių, Šakių rajono Plokščių teatrai.

Kviečiame visus į naujos knygos „Mano gyvenimo pasakos“, dar kvepiančios spaustuvės dažais, sutiktuves Kaulakių bibliotekoje. Koncertuos Izabelės sūnaus Henriko muzikali šeima.

Zita Gedminienė
Vyresn. bibliotekininkė
Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Kaulakių filialas

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.