Pagalbos ranka socialiniams darbuotojams (0)
Nelengvi socialinių darbuotojų šiokiadieniai. Darbas su senukais, neįgaliaisiais, socialinės rizikos šeimomis, sunkiai auklėjimui pasiduodančiais paaugliais ir kt., reikalauja ne tik specifinių žinių, bet ir tolerancijos, nuovokumo, nuoširdumo, kantrybės. Todėl vežimas, kurį traukia socialiniai darbuotojai, tikrai sunkus.
Kaip padaryti, kad jis nebuksuotų, neklimptų? Kokios pagalbos reikia socialiniams darbuotojams, kad teikiamos socialinės paslaugos gyventojams būtų kuo geresnės, efektyvesnės? Apie tai socialinių darbuotojų dienos išvakarėse ir įvyko pokalbis socialdemokratų būstinėje Raseiniuose. Susitikime, kurį organizavo akcijos „Mums rūpi“ koordinatorė, rajono Tarybos narė Diana Kaupaitienė, dalyvavo grupė rajono socialinių darbuotojų ir būrelis socialdemokratų savanorių, nusiteikusių padėti socialiniams darbuotojams jų veikloje.
LSDP rajono skyriaus pirmininkas Antanas Kilčauskas, sveikindamas socialinius darbuotojus artėjančios profesinės šventės proga, įvertino jų nelengvą darbą, palinkėjo kantrybės, pažadėjo tolimesnę paramą. Kiekvienas socialinis darbuotojas ta proga gavo po dovanėlę.
– Socialdemokratų iniciatyva rugsėjo mėnesį paskelbta akcija „Mums rūpi“, kurios tikslas bent vieną dieną padirbėti kartu su socialiniu darbuotoju ir išsiaiškinti šio nelengvo darbo ypatumus, mums ne naujiena, – kalbėjo A. Kilčauskas. – Tokį darbą mes jau dirbome ir dirbsime toliau. Tai ne vienadienė akcija.
Kaimo ir miesto socialiniai darbuotojai susitikime papasakojo apie savo darbą, kėlė problemas.
Socialiniam darbuotojui tenka dirbti ne tik su neįgaliaisiais, senukais, bet dažnai ir su didesnės socialinės rizikos žmonėmis – smurtautojais, girtuokliais, nestabilios psichikos asmenimis. Ir ne visur socialinis darbuotojas laukiamas kaip pagalbininkas ar malonus pašnekovas, svečias. Kiek atvejų, kai atvykus spręsti problemos, prieš pat socialinio darbuotojo nosį užtrenkiamos durys, jis iškoneveikiamas, išvadinamas tuo ir anuo…
Kaip padėti nevaikštantiems, lovoje įkalintiems žmonėms, kad jie nors retkarčiais būtų išvežti į lauką, gautų nors gurkšnį kitą gryno oro?
Kur bent kelioms dienoms apgyvendinti smurtaujančio vyro terorizuojamą žmoną, vaikus?
Tokių ir panašių atvejų socialinio darbuotojo praktikoje daugybė. Bepigu tokios šeimos, kuriose tu esi laukiamas ar kone tų šeimų narys. Bet realybėje toli gražu tai ne visada taip. Todėl socialiniai darbuotojai patiria didelį psichologinį krūvį, nervinę įtampą. Tuo tarpu už jų nelengvą darbą valstybė moka grašius.
A. Kilčauskas prašė, kad socialiniai darbuotojai kreiptųsi pagalbos bet kuriuo sudėtingesniu atveju. Bendradarbiavimas vyks savanorystės principu. Socialdemokratų gretose yra būrelis savanorių, kurie neabejingi socialinių darbuotojų problemoms. Tų savanorių daugės, tad parama visada bus. Kartą, kitą padirbėti kartu su socialiniu darbuotoju pasisiūlė ir Antanas Kilčauskas.
Povilas Vyšniauskas
Autoriaus nuotr.
Dalis rajono socialinių darbuotojų su socialdemokratais po susitikimo LSDP rajono skyriaus būstinėje.
Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.
Komentarai (0)
Komentarų nėra
Rašyti komentarą
Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.