Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Nustačius antimikrobinių medžiagų likučių uždrausta prekiauti lenkiška jautiena (0)

2014-08-12 12:43 | Arvydas Nekrošius

jautiena

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą, kad sušaldytos lenkiškos jautienos partijoje nustatytas didžiausią leistiną koncentraciją ženkliai viršijantis antibiotiko oksitetraciklino kiekis.

Apie nustatytą neatitikimą Europos Komisiją informavusi kompetentinga Lenkijos institucija pranešė, kad nesaugios jautienos partija pagaminta skerdykloje „Mlodocin Woiciech Kucala“, Europos rinkoje ją platino Lenkijos didmeninės prekybos kompanija Sp.z.o.o. „MitMar“. Mėsa išplatinta Kroatijoje, Prancūzijoje, Graikijoje, Vengrijoje Makedonijoje, Maltoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Slovėnijoje, Švedijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Lietuvoje.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai nedelsiant atliko tyrimą ir nustatė, kad Lietuvoje minėtos partijos jautienos įsivežė UAB ,,Dora“  (Kauno g. 17, Šiauliai) ir UAB ,,Sanitex“  (Taikos 96, Kaunas). Iš viso abi įmonės įsigijo per 400 kg. šaldytos jautienos, kurią UAB „Sanitex“ tiekė viešojo maitinimo įmonėms,  o UAB „Dora“ naudojo kaip žaliavą vytintų gaminių gamybai.

„Abiems įmonėms uždrausta naudoti gamyboje ir tiekti į rinką sandėliuose saugomus šios partijos jautienos likučius, be to duoti griežti nurodymai nedelsiant iš rinkos surinkti išplatintus produktus. Noriu pabrėžti, kad patikimų tiekėjų pasirinkimas yra tiesioginė kiekvienos įmonės atsakomybė ir renkantis žaliavas jos privalo įvertinti ne tik kainą, bet ir žaliavų saugą bei kokybę. Kita vertus, esu tikras, kad Lietuvos gamintojai gali pasiūlyti aukščiausios kokybės mėsos produkcijos, kurios sauga ir kokybė nuolatos yra tikrinama. Pastaraisiais metais leistinus kiekius viršijančių kenksmingų medžiagų likučių lietuviškoje mėsoje (jautienoje, kiaulienoje) nebuvome nustatę“, – pabrėžė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius.

Antimikrobinių medžiagų liekanų kiekiai paskerstų gyvulių mėsoje nustatomi tais atvejais kai paskerdžiami gydyti gyvuliai nepraėjus išlaukos terminui po gydymo, kai iš organizmo nespėja pasišalinti gydymui naudotos antimikrobinės medžiagos. Tokios mėsos pateikimas į rinką kelią pavojų visuomenės sveikatai, nes tokiu būdu vystosi mikroorganizmų sukeliančių ligas atsparumas.

vmvt veterinarinė tarnyba

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.