Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Nuo rugsėjo 2-osios – alkoholis tik su asmens dokumentu (2)

2016-08-29 16:39 | Airinas Jermolajevas

Lietuvos prekybos įmonių asociacija (LPĮA) ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija pasirašė geros valios memorandumą, kuriuo remiantis nuo rudens alkoholis parduotuvėse bus parduodamas, tik pateikus asmens amžių nurodantį dokumentą.

Naująja tvarka bus siekiama eliminuoti žmogiškąjį kasininkų klaidos faktorių, sprendžiant apie pirkėjo amžių, ir taip maksimaliai sumažinti galimybes nepilnamečiams įsigyti alkoholio. Memorandumo iniciatoriai tiki, kad tai skatins sąmoningesnį visuomenės elgesį, formuos naujus, atsakingesnius vartojimo įpročius ir kultūrą.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Juro Poželos, šis memorandumas taps dar vienu mechanizmu, kuris padės pažaboti alkoholio vartojimo tradiciją, ypatingai tarp jaunų žmonių.

„Alkoholio vartojimo rodikliai Lietuvoje rodo prastą situaciją. Lietuvoje labai daug ankstyvų mirčių dėl alkoholio vartojimo, daug smurto artimoje aplinkoje atvejų. Mes turime imtis visų įmanomų veiksmų, kad pasiektume bendrą tikslą – kiek įmanoma labiau sumažintume alkoholio vartojimą“, – sako jis.

LPĮA vadovas Laurynas Vilimas tiki, kad ši iniciatyva skatins visus būti atsakingesniais.

Keliasdešimt alkoholio kontrolės įstatymo pataisų per dešimtmetį imitavo, bet nesprendė problemos. Verslas jau subrendo būti socialiai atsakingas ir gali siūlyti realius, veiksmingus sprendimus. Džiaugiuosi, kad šiuo atveju, Sveikatos apsaugos ministerija ir verslas rado sprendimą, kuris, tikime, bus efektyvus. Drauge žengiame konkretų žingsnį – apsaugoti nepilnamečius nuo galimybės įsigyti alkoholį. O tuo pačiu raginsime ir kviesime visuomenę būti atsakingais ir sąmoningais“, – sakė LPĮA vykdantysis direktorius Laurynas Vilimas.

Memorandumą pasirašė Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras Juras Požela, LPĮA vykdantysis direktorius Laurynas Vilimas, „Maxima LT“, „Palink“, „Rimi Lietuva“, „Norfos mažmena“, „Prisma LT“, „Aljansas Aibė“, „Lietuvos kooperatyvų sąjunga“ vadovai.

LPĮA kviečia visus būti atsakingais ir prisidėti prie visuomenei jautrios problemos sprendimo. Prekybininkai ir sveikatos ministerija ragina atsakomybę prisiimti ir jungtis prie iniciatyvos kavines, restoranus, barus, kitas maitinimo ir prekybos įstaigas, kuriose parduodamas alkoholis.

Perkant alkoholinius gėrimus, parodyti asmens amžių nurodantį dokumentą parduotuvėse teks nuo rugsėjo 2 d.


Memorandumas dėl alkoholio prieinamumo mažinimo

 

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (2)  1. IP:89.190.121.133

Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.