Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Nuaidėjo šeštasis kalėdinis konkursas (0)

2019-01-11 12:25 | Gitana Martinavičienė

Organizatorius Airinas Jermolajevas

Jau šeštą kartą raseiniškius džiugino konkursas „Kalėdiniai Raseiniai“, kurį organizavo Airi­nas Jermolajevas. Kaip pavyko konkursas, kalbamės su organi­zatoriumi Airinu.

– Jau šeštus metus organi­zuojate konkursą, skatinantį puošti savo namus, sodybas, įstaigas. Gal pastebėjote, ko­kią įtaką tai turi Raseiniams kuriant kalėdinę ir naujameti­nę nuotaiką?

– Malonu, kad kai kuriems rasei­niškiams dalyvauti šiame konkur­se tapo tradicija. Šeštasis – tai jau nemažas įdarbis, sukuriantis kon­kurso žinomumą. Galbūt konkur­sas didelės įtakos kuriant kalėdinę ir naujametinę nuotaiką ir neturi, bet tiems, kurie dalyvauja, ma­nau, yra smagu parodyti, kaip papuošė namus, biurą. Kiti daly­viai įamžina papuoštas miestelių erdves. Džiugu, kad žmonės pa­rodo savo išradingumą.

– Kuo ypatingas buvo šių metų konkursas?

– Man kiekvienas konkursas ypa­tingas, bet pastarasis – rekordinis. Gal raseiniškių aktyvumas sieja­si su tuo, kad tai buvo šimtmečio Kalėdos? Sulaukėme 186 dar­bų, juos pateikė per šimtas daly­vių. Pernai 68 dalyviai konkur­sui pateikė 155 darbus. Pastarojo konkurso dalyvių amžius – nuo 5-erių metukų iki senjorų. Džiu­gu, kad šiemet buvo aktyvesnis jaunimas. Nuoširdžiai džiaugiuo­si, kad išaugo dalyvių skaičius. Visada konkursui prasidėjus la­bai jaudinuosi, ar raseiniškiai ja­me dalyvaus. Kai pradeda siųs­ti savo darbus, nerimas dingsta. Tada viskas vyksta tarsi savaime.

– Paminėjote, kad 2018 me­tų konkurse dalyvavo daugiau nei paprastai jaunų žmonių. Gal tai praturtino ir miesto pa­puošimą naujomis idėjomis ir sprendimais?

– Taip, jaunimo dalyvavo daugiau negu ankstesniais metais. Jaunų žmonių nuotraukose užfiksuotos naujos nematytos idėjos, išryškė­ja nuotrauką pateikusio žmogaus kūrybingumas, išradingumas. Raseiniai turi labai daug išradin­gų žmonių. Džiaugiuosi, kad ga­na daug jų dalyvavo ir mano or­ganizuotame konkurse.

Rugilė Franckevičienė

– Šis konkursas yra ir tam tikras lakmuso popierėlis, ro­dantis raseiniškių aktyvumą. Kokį jaunimo aktyvumą rodo organizuojamas konkursas? Kas jaunimą motyvuoja akty­vesnei veiklai?

– Bėgant metams matau, kad kon­kurse dalyvauja vis aktyvesni ka­lėdinės nuotaikos pagauti žmonės. Aš ir pats pasiduodu tai nuotaikai. Namus jau prieš gruodžio 1-ąją papuošiu. Per visą adventą pas mane kvepia Kalėdomis. Mūsų miesto jaunimas tikrai labai akty­vus ir išradingas. Džiaugiuosi, kad tarp įvairių konkursų, akcijų, žai­dimų, kurie tuo laikotarpiu vyks­ta mieste, jie randa laiko ir mano organizuojamam konkursui. Ma­nau, jaunų žmonių motyvacija prasideda, kai jie sulaukia dėme­sio. Visada stengiuosi neužmirš­ti nė vieno dalyvio. Tai prieš šeše­rius metus paskatino mane skelbti visus atsiųstus darbus, kad visi, kam įdomu, juos pamatytų, pa­komentuotų ar padiskutuotų. Juk tai, kad nuotrauką pamatys drau­gai, artimieji, taip pat yra didelis motyvavimas.

– Paminėjai, kad konkur­sas turi ir savo nuolatinius da­lyvius?

– Tikrai turi. Yra dalyvių, kurie nuotraukas konkursui atsiun­čia beveik kiekvienais metais. Tai Angelė Šarkienė, Raseinių lopšeliai-darželiai „Saulutė“ ir „Liepaitė“, Emilijus Milašaus­kas, „Mados studija“, Kaulakių biblioteka, Benas Deikus. Dėko­ju jiems už aktyvų dalyvavimą, džiaugiuosi, kad jie kasmet vis išradingiau ir gražiau nustebina.

– Kokių autorių darbai su­laukė didžiausio pripažinimo?

– Visi atsiųsti darbai gražūs, įdo­mūs, išradingi ir kupini kalėdinio džiaugsmo. Bet, kaip ir kiekvie­name konkurse, yra išrenkami patys pačiausi. Šiemet konkurso vertinimo komisiją sudarė kon­kurso rėmėjas Seimo vicepirmi­ninkas Arvydas Nekrošius, kon­kurso globėja Raseinių parapijos šeimos centro vadovė Irena Dam­brauskaitė, fotografė, reklamos įmonės vadovė Indrė Valaitytė ir naujienų portalo raseiniunau­jienos.lt redaktorė Aušra Etnerie­nė. Pirmą nugalėtoją išrenka ra­seiniškiai, daugiausia „patinka“ (265) surinko Kornelijos Pikčiū­tės atsiųsta nuotrauka. Konkurso „Kalėdiniai Raseiniai 2018“ lau­reatai: A.Šarkienė, Diana Reklai­tienė, UAB „Projektas Karma“, B.Deikus ir Dai­va Domarkienė.

Vida Mačiulskienė

Seimo vicepirmininko A.Nekrošiaus padėkomis ir rėmėjų įsteig­tomis atminimo dovanėlėmis bus apdovanoti lopšelio-darželio „Sau­lutė“ grupės „Žirniukai“, „Žio­geliai“, „Ežiukai“, „Vabaliukai“, „Saulutė“, „Pabiručiai“, „Lietaus lašeliai“, „Bitutės“, „Kregždutės“ ir „Boružėlės“, lopšelio-darželio „Lie­paitė“ grupės „Pelėdžiukai“ ir „Bo­ružėlės“, Kaulakių biblioteka, Vida Mačiulskienė, Viktoro Petkaus pa­grindinės mokyklos 1 c ir 1 a kla­sės, Raseinių meno mokykla bei Ligita Bakšienė.

– Svarbi konkurso organiza­vimo dalis – rasti rėmėjų. Kaip tradicija tapęs konkursas ski­nasi kelią į rėmėjų palaikymą?

– Kadangi konkursas tradicinis, rėmėjų ieškoti šiek tiek lengviau. Tada yra didesnis pasitikėjimas. Nuoširdžiai dėkoju rėmėjams, be kurių negalėtume pradžiuginti konkurso prizininkų. Dėkoju il­gamečiam konkurso rėmėjui Sei­mo vicepirmininkui A.Nekrošiui, UAB „Izora“ ir jos generaliniam direktoriui Edmundui Čėsnai, sveikos gyvensenos krautuvėlei „Tėja“, Reginos Ašmontienės knygynui ir jo savininkei, UAB „Progmera“, Šeimos grožio salo­nui ir jo savininkei Loretai Petrai­tienei, Raseinių parapijos Šeimos centrui ir jo vadovei, konkurso globėjai I.Dambrauskaitei.

Konkursui svarbūs ištikimi in­formaciniai partneriai. Nuošir­džiai dėkoju už konkurso vieši­nimą vietinteliam ir geriausiam savaitraščiui „Alio, Raseiniai“ ir visai redakcijai, naujienų porta­lams raseiniaitv.lt, manokraštas.lt, ra­seiniunaujienos.lt, regionunaujienos.lt, žemaitijosgidas.lt, kraštietis.lt, mano­kraštas.lt, renginiairaseiniuose.lt ir, ži­noma, tų portalų redaktoriams.

Visiems dalyviams dėkoju už atsiųstus darbus, už kūrybą ir sumanymus. Labai lauksiu da­lyvaujant gruodžio mėnesį vyk­siančiame konkurse „Kalėdiniai Raseiniai 2019“.

Visus laureatus ir prizininkus jiems patogiu laiku kviečiame at­vykti į Raseinių parapijos namus nuo sausio 21 d. – bus įteiktos pa­dėkos ir atminimo dovanėlės.

Kalbino Genovaitė Paulikaitė

Meno mokykla

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.