Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Neliekam abejingi Ariogalos Caritui (0)

2015-08-04 10:04 | Arvydas Nekrošius

Ariogalos Caritas

Kiekvieną dieną mes prasilenkiame su daug žmonių – ar gyvename didmiestyje, ar kaime bendravimas su kitais žmonėmis yra neatsiejamas gyvenimo momentas, taip pat kaip pagalba vienas kitam neatsiejama globalios visuomenės dalis.

Kiekviena visuomenė susideda iš vargšo ir turtingo, laimingo ir kenčiančio, badaujančio ir padedančio. Kiekviena valstybė turi savų problemų, kurias bandoma išspręsti, kad kuo daugiau žmonių gyventų visavertį gyvenimą. Skurdo, bado, nepritekliaus problema taip pat labai stipriai yra pabrėžiama ir bandoma ieškoti būdų tai sumažinti.

Viena didžiausių šiuo metu pasaulyje humanitarinės pagalbos organizacijų yra Caritas, kurios veikla neįsivaizduojama be kasdieninės pagalbos skurstantiems, badaujantiems. Lietuvos Caritas maitina vaikus, benamius, kitus socialiai remtinus žmones. Ši organizacija savo pagalbą teikia ir Ariogaloje. Čia yra socialiai remtinų šeimų, vargingai gyvenančių žmonių, kuriems pagalba yra būtina.

Tad Carito savanorės neliko abejingos šiai problemai ir padeda žmonėms, dalindamos maisto davinius, organizuodamos akcijas kaip „Maisto bankas“, suteikdamos pagalbą drabužiais. Tikrai ne vienas berniukas parsinešė namo žaislą, kurio dėka šypsena iš jo lūpų ilgai nedingo; ne viena mergaitė laiminga sukiojosi prieš veidrodį su nauja suknele; ne vienas vargstantis žmogus džiaugėsi maisto daviniais.

Ariogalos miesto Carito savanorės daug gyventojams davė nieko neprašydamos atgal, kaip atlygį pasiimdamos kito žmogaus nuoširdų „ačiū“, šypseną, laimės akimirkas. Jos neliko abejingos vargstančiam vaikui, rūbelių neturinčiai mergytei, badaujančiai šeimai ir kaip mažuosius Dievo vaikus priglaudė po savo globos sparnu.

Tačiau apžvelgę Ariogalos Carito organizacijos patalpas – apleistos, neremontuotos, kuriose ištisus metus jaučiama drėgmė, šaltais, menkas apšvietimas, visas darbas vyksta prietemoje – abejingais negalime likti ir mes! Tai gal pats laikas padėti padedantiems? Juk kuo puikiausiai žinome, jog tokioje aplinkoje dirbti labai sunku. Kiekvienam žmogui reikia ne tik dvasinių, bet ir išorinių dalykų – šilumos, patogumo, darbui pritaikytų patalpų. Jau šiuo metu yra padaryta didelė pažanga – Raseinių rajono tarybos nariui Andriui Bautroniui, bendradarbiaujant su Ariogalos klebonu Gintautu Jankausku, pavyko parūpinti Ariogalos carito savanorėms naujas patalpas – iš buvusios poliklinikos pastato persikels į buvusią Ariogalos bažnyčios katilinę, vėliau įrengtame stalo teniso kambarį: „Džiugu, kad man bendradarbiaujant pavyko tas patalpas gauti Caritui.“

Ariogalos Caritas

Ariogalos Caritas

Ariogalos Caritas

Tačiau sienos, langai ir durys – tai ne nauja darbo pradžia. Pilnam Carito savanorių įsikūrimui reikia atlikti dar ir remonto darbus – perdažyti lubas, grindis, pasirūpinti šiluma žiemai – nupirkti ir pastatyti krosnelę.

Šią problemą artimiausiu metu ims spręsti TS-LKD (Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų) partijos Raseinių skyriaus jaunimas, organizuojant labdaros ir paramos renginį.

Geraširdiški žmonės nusipelnė pajusti ir kitą gerą širdį, kurią turi ir tu! Tad veikdami kartu nė nepajusime, kaip Ariogalos miestelyje atsiras vis daugiau laimingesnių žmonių.

TS-LKD (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų)
partijos Raseinių skyriaus jaunimas

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.